Ülkenin En İyi 16 Karadeniz Lokantası

Ülkenin En İyi 16 Karadeniz Lokantası Tarifi

Karadeniz Mutfağının Leziz Adresleri

Balık etleri ve sebzelerle lezzetlenen Karadeniz mutfağı, birbirinden farklı iştah açan nefis yemeklerle doludur. Enerji veren, tok tutan, bağışıklığı güçlendiren Karadeniz yemekleri sayesinde Karadeniz’de uzun senelerdir yaşayan insanlar, hastalıklardan uzak kalmayı başarır. Öylesine meşhurdur ki Karadeniz kahvaltısı ve ana yemekleri, ünü pek çok ile yayıldığı gibi ülke sınırları dışına da çıkmıştır.

Trabzon Yemekleri: Karadeniz Mutfağından 21 Yöresel Tarif

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Ülkenin En İyi 16 Karadeniz Lokantası

 • Kalıntaş Lokantası – Gebze
 • Cemil Usta Akçaabat Köfte – İstanbul
 • Karadeniz Sofrası – Bağcılar
 • Muhlama Karadeniz Mutfağı – Rüzgarlıbahçe
 • Karadeniz Lokantası – Kağıthane
 • Saray Restoran – Sinop
 • Karadeniz Restoran – Fatih
 • Ayder Karadeniz Ev Yemekleri – İzmir
 • Karadeniz Balık Restoran – Samsun
 • Karadeniz Kahvaltı Salonu – Balıkesir
 • Fasuli – İstanbul
 • Karaoğlan Balık Restoran – Çorum
 • Çömlek Kuru Fasulye – İstanbul
 • Karadeniz Sofrası – Antalya
 • Çay Tarlası Kafe – İstanbul
 • Lazistanbul – İstanbul

Tarif için: Trabzon Usulü Kuymak

Kaymak, tereyağı, mısır unu, hamsi ve diğer balıklar, bal, köy peynirleri, mısır ekmeği, kuru fasulye ve lahana gibi birçok faydalı yemek Karadeniz mutfağının incilerindendir. Özellikle de hamsinin tatlıdan tuzluya pek çok tarifte yer alması, yine Karadeniz mutfağının kendine has özelliklerinden biridir.

Bulunduğunuz coğrafyada Karadeniz yemeklerini tam tadında ve kıvamında yapan mekanlar arıyorsanız; sizlere yardımcı olacak bir yazıyla karşınızdayız. Karadeniz’den gelen organik ve doğal ürünlerle hazırlanan nefis Karadeniz yemeklerinin Türkiye genelindeki adreslerini bu listede bulabilirsiniz. Acıktığınızda ve memleket hasretiyle yanıp tutuştuğunuzda önerdiğimiz Karadeniz lokantası listesini inceleyip yola çıkabilirsiniz!

Tarif için: Hamsi Tava Tarifi (Videolu)

Hamsi Tava Tarifi (Videolu)

Ülkenin En İyi 16 Karadeniz Lokantası

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

1) Kalıntaş Lokantası – Gebze

İzmit, Gebze’de yer alan Kalıntaş Et ve Balık Lokantası, 20 seneyi aşkındır faaliyettedir. Canlı alabalık, hamsi tava, tereyağı üzerinde eriyen iştah açan Karadeniz pideleri bu restoranda her sabah taze olarak hazırlanır. Tüm malzemeleri Karadeniz’in seçkin köylerinden temin edilir ve İzmit’te yaşayan gurmelere sunulur. Gebze’de olup Karadeniz yemeklerini yemek isterseniz; ana cadde üzerinde kolaylıkla bulabileceğiniz Kalıntaş Restoran’a davetlisiniz.

Adres: Sultanorhan Mahallesi, Kışla Caddesi, No: 33 Gebze – Kocaeli

İletişim: 0262 641 14 54

kalıntaş restoran

2) Cemil Usta Akçaabat Köfte – İstanbul

İstanbul’da Karadeniz yemeklerine hasret kaldıysanız; en özel yemekleri tatmak için Cemil Usta Akçaabat Köfte’ye uğrayabilirsiniz. Kuymak, hamsi tava, Hamsiköy sütlaç, mısır unu ekmeği tüm diğer lezzetler için bu mekanı tercih edebilirsiniz. Cemil Usta Akçaabat Köfte, Karadeniz’in iştah açan lezzetlerini özleyenlerin bir araya geldiği Karadeniz restoranı olarak aklınızda kalsın.

Adres: Altayçeşme Mahallesi Zuhal Sokak No: 22 Maltepe (Niyazibey İş Merkezi, No:1)

İletişim: 0216 371 61 61

cemil usta akçaabat köfte

3) Karadeniz Sofrası – Bağcılar

21 senedir hizmet veren Karadeniz Sofrası, Bağcılar’da olanların sevdiği Karadeniz restoranlarından biridir. Gün içinde onlarca çeşit sıcak yemeğin ve taze hazırlanan tatlıların servis edildiği bu mekanda, Karadeniz pidelerinden sulu yemeklerine kadar birçok yemek sizi bekliyor olacak. Acıktığınızda, memleketinize olan özleminiz arttığında Karadeniz Sofrası’na uğrayabilirsiniz.

Adres: Kemalpaşa Mahallesi Namık Kemal Caddesi No: 125 Bağcılar – İstanbul

İletişim: 0212 629 56 42

karadeniz sofrası

4) Muhlama Karadeniz Mutfağı – Beykoz

Beykoz’da İstanbul manzaralı bir Karadeniz restoranı arıyorsanız, sizi Muhlama Karadeniz Mutfağı’na davet ediyoruz. Buraya geldiğinizde kendinizi Karadeniz’in herhangi bir yöresinde yer alan lokantada hissedebilirsiniz. Karadeniz motifli dizayn edilen bu mekanda, kuymaklı kahvaltıdan lahana sarmasına kadar birçok lezzeti bulabilirsiniz.

Adres: Cumhuriyet Caddesi No: 131 Kavacık Beykoz İstanbul

İletişim: 0216 425 25 22

muhlama karadeniz mutfağı

5) Karadeniz Lokantası – Kağıthane

Yüzbinlerce Karadenizli, İstanbul’da iş ve eğitim nedeniyle yaşarken özledikleri Karadeniz yemeklerine Kağıthane’de yer alan Karadeniz Lokantası’nda kavuşuyor. En özenli şekilde hazırlanan pide, lahana sarması, hamsili pilav ve diğer özel lezzetler İstanbul’da bu mekanda sizi bekliyor!

Adres: Sapphire AVM Büyükdere Caddesi İstanbul

karadeniz lokantası

6) Saray Restoran – Sinop

Karadeniz’in tam zirvesinde yer alan Sinop, sahip olduğu coğrafi özellikleri mutfağına da yansıtıyor. Hırçın sularda beslenen Karadeniz balıklarının damak zevkinize göre hazırlandığı Saray Restoran, Sinop’ta olup iyi bir mekanda yemek yemek isteyenleri davet ediyor. Oldukça ekonomik menülerle, doyurucu tabakları masanızda görmek için Saray Restoran’a uğrayabilirsiniz.

Adres: Camikebir, Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi, Rıhtım Sokak No: 18, Sinop Merkez/Sinop

İletişim: 0368 261 17 29

saray restoran

7) Karadeniz Restoran – Fatih

Fatih’te olanların sık sık uğradığı Karadeniz Restoran, bu çevrede yıllardır Karadeniz yemeklerini hazırlamaktadır. Doyurucu ve uygun menüler sunan Karadeniz Restoran, Karadeniz’in köylerinden gelen tereyağını kullandığı nefis yemeklerle iştahları açmayı başarıyor. Pide, sütlaç, kuru fasulye ve özlenen lezzetleri burada bulabilirsiniz.

Adres: Katip Çelebi Cad. No:49 Fatih – İstanbul

İletişim: 0 212 519 01 28

karadeniz restoran

8) Ayder Karadeniz Ev Yemekleri – İzmir

Karadeniz’in meşhur yemeklerini, İzmir’de Ayder Karadeniz Ev Yemekleri’nde bulabilirsiniz. Karşıyaka’da yer alan bu leziz adreste, güveçte kuru fasulye ve hamsi tava çok seviliyor. Yemek sonrasında meşhur Hamsiköy sütlaç da istediğinizde kendinizi Karadeniz’de hissedebilirsiniz.

Adres: Yeni Girne Bulvarı 6065 Sokak No: 37/1A Karşıyaka

İletişim: 0232 365 21 53

ayder karadeniz ev yemekleri

9) Karadeniz Balık Restoran – Samsun

Deniz ürünlerinin, doğal tereyağında pişirilmesinden sonra sofranıza konuk olması; size Karadeniz Balık Restoran’ı çok sevdirecek. Samsun’da, manzarasıyla dikkat çeken her damak zevkine hitap eden bu mekanda doyurucu ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Karadeniz yemeklerinin Samsun’da lezzetlendiği adresi siz de deneyebilirsiniz.

Adres: Baruthane Mahallesi Atatürk Bulvarı, Dolgu Alanı No: 67, İlkadım/Samsun

İletişim: 0543 445 13 13

karadeniz balık restoran

10) Karadeniz Kahvaltı Salonu – Balıkesir

Balıkesir’de Karadeniz’in yöresel ürünleriyle donatılan kahvaltı sofrasını hazırlayan samimi bir mekandır Karadeniz Kahvaltı Salonu. Izgarada pişen Akçaabat köftesi, doyurucu ve nefis kahvaltılık ürünleriyle Balıkesir’de Karadeniz hasretini gidermektedir. Balıkesir ve çevresinde olanlar, bu kahvaltı salonunu tercih edebilir.

Adres: Mustafa Kemal Bulvarı 154/A2 Balıkesir

karadeniz kahvaltı salonu

11) Fasuli – İstanbul

Karadeniz’in meşhur kuru fasulyesi, tam kıvamında ve tadında Fasuli’de hazırlanıyor. Servis sonrasında masanızda iştah açan turşu, manda yoğurdu ve tereyağlı pilav da yer aldığında fasulyenin tadına doyum olmayacak. İstanbul’da yöresel kuru fasulye lezzetini aradığınızda Karadeniz’e gitmeden de aradığınızı İstanbul’da bulabilirsiniz. Fasuli, Tophane’de sizi bekliyor.

Adres: Kemankeş Mahallesi Kılıç Ali Paşa Caddesi No: 6 Tophane – İstanbul

İletişim: 0212 243 65 80

fasuli

12) Karaoğlan Balık Restoran – Çorum

Çorum’da olanların Karadeniz lezzetleriyle bir araya gelmesine yardım eden Karaoğlan Balık Restoran, tadı damaklarda iz bırakan ızgara ve fırın balık servisleriyle beğenilen bir mekandır. Porsiyonluk hamsi tava, fırında kabak tatlısı ve güveçte deniz ürünlerini leziz bir şekilde yemek için Karaoğlan Balık Restoran’ı deneyebilirsiniz.

Adres: Yavruturna, Esnafevleri 6. Sokak No: 5, Çorum Merkez/Çorum

İletişim: 0364 225 10 00

karaoğlan balık restoran

13) Çömlek Kuru Fasulye – İstanbul

Karadeniz’in pek çok ilinde güveçte pişen ve sofraları lezzetlendiren kuru fasulye yemeğini, İstanbul’da tam kıvamında tadabilirsiniz. Lezzetini güveçten alan bu özel Karadeniz yemeğini, cacık ve pilavla beraber afiyetle tüketebilirsiniz. Dillere destan Karadeniz turşusu da yemeğinizin lezzetini ikiye katlayacak!

Adres: Turistik Caddesi No: 50 Büyük Çamlıca, Üsküdar – İstanbul

İletişim: 0216 316 29 53

çömlek kuru fasulye

14) Karadeniz Sofrası – Antalya

Doyurucu lahana sarması, çıtır çıtır hamsi tava, bol tereyağlı kuymak ve daha da ötesinde olan Karadeniz yemeklerini Antalya’da Karadeniz Sofrası’nda bulabilirsiniz. Tahinle buluşan kabak tatlısı, dışı çıtır içi pamuk pideler ve aklınıza gelen pek çok Karadeniz yemeğine Antalya’da kavuşmak için en kısa sürede Karadeniz Sofrası’na uğrayabilirsiniz.

Adres: Antalyaspor Stadı, Meltem Mahallesi (İsmail Baha Sürelsan Caddesi) Antalya

karadeniz sofrası

15) Çay Tarlası Kafe – İstanbul

Karadeniz’e gittiğinizde tatmanızı önerdikleri menemen, muhlama, Laz böreği gibi özel kahvaltılık lezzetleri İstanbul’da Çay Tarlası’nda bulabilirsiniz. Buraya geldiğinizde sizi karşılayan samimi mekan ve personeller, kendinizi evinizde hissetmeniz için gerekli konforu sağlıyor. Küçük ve şirin bir mekanda Karadeniz’in meşhur muhlamasını tadabilirsiniz.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Caddesi No: 34, Kadıköy/İstanbul

İletişim: 0541 500 34 08

çay tarlası

16) Lazistanbul – İstanbul

İstanbul’da Karadeniz yemeklerini tam kıvamında pişiren bir mekan olarak tanıtılan Lazistanbul; bu işin en iyileri arasında yer alıyor. Kiremitte pişen köfte, akışkanlığı tartışılmaz mıhlamalar, çıtır Karadeniz pidesi ve daha fazla lezzet sizin için Lazistanbul’da hazırlanıyor. Lahana sarmasını ve yöresel yemekleri özleyenler, Lazistanbul’a davetli!

Adres: Osmanağa, Vahap Bey Sokak 14 A, 34714 Kadıköy/İstanbul

İletişim: 0216 348 34 53

lazistanbul

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon’da Ne Yenir? Kalitesi Sabit En İyi 10 Restoran

Samsun’da Ne Yenir? Kalitesiyle Meşhur 10 Leziz Adres

Sinop’ta Ne Yenir? Uğramanız Gereken En İyi 10 Lezzet Durağı

Tokat’ta Ne Yenir, Nesi Meşhur? En İyi 8 Restoran – Gezilecek Yerler

Rize’de Nerede Ne Yenir? Mutlaka Gitmeniz Gereken En İyi 11 Restoran

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
En İyi Çilekli Pasta Tarifi

En İyi Çilekli Pasta

8-10 kişilik, 2 saat Hazırlık, 40dk Pişirme
En İyi Hamburger Ekmeği Tarifi

En İyi Hamburger Ekmeği

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Karadeniz Pidesi Tarifi

Karadeniz Pidesi

6-8 kişilik, 40dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Karadeniz Poğaçası Tarifi

Karadeniz Poğaçası

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Karadeniz Kuymağı Tarifi

Karadeniz Kuymağı

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Yiyebileceğiniz En İyi Köfte Tarifi

Yiyebileceğiniz En İyi Köfte Tarifi

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, Pişirme yok
En İyi Limonlu Kurabiye (Glazeli) Tarifi

En İyi Limonlu Kurabiye (Glazeli)

10-12 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
En İyi Çikolata Parçacıklı Kurabiye Tarifi

En İyi Çikolata Parçacıklı Kurabiye

12-14 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Antioksidan Propolis: Güçlü Bağışıklığın Anahtarı! Propolis Yunanca bir kelimedir. "Korunan bölge, şehir" anlamını taşır. Arılar…

Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir?

Nar: Antioksidan Zengini Süper Meyve! Nar, Punica granatum adı verilen bir ağaç türünün meyvesidir ve…

Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir?

Muz: Potasyum ve Lif Zengini Mucize Meyve! Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonra en çok…

Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?
Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?

Kuşburnu Çayı: C Vitamini Kaynağı Doğallık! Kuşburnu güzel kokusu ve rengiyle tanınan bir bitkidir. Gülgiller…

Tarifler Geri
Videolar Geri