Kuru İncir Faydaları Nelerdir?

Kuru İncir Hakkında Merak Edilenler ve Nefis Tarifler

İsmiyle uyumlu olarak incirin çeşitli aşamalardan sonra kurutulmasıyla elde edilen kuru incir, kış ayları başta olmak üzere her zaman sevilerek yenilecek bir üründür. Kuru incir faydaları da uzun bir liste oluşturacak türdendir. Faydaları öğrenildikçe besin tüketiminden daha iyi randıman almak mümkün duruma gelir.

İncir son derece faydalı bir gıda türü olsa da diğerleri kadar iyi tanınmamaktadır. İnciri sıklıkla tüketmiyorsanız bile kuru incir kuruyemişe benzeyen niteliği nedeniyle kısa sürede vazgeçilmez besinlerinizden biri olabilir. Üstelik kuru inciri yakından tanıyınca ilginç yönleriyle karşılaşabilirsiniz. Kuru incir tek başına tüketildiği gibi nefis tariflerin malzemesi olarak da kullanılabilir.

Kuru İncir Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

 • Kuru incir bağırsakları çalıştırır mı sorusunun yanıtı olumludur. Kuru incirin sindirim sistemine iyi yönde etki yaptığı bilinmektedir.
 • Çocuk yapmak isteyenler ve kuru incir hamile kalmayı kolaylaştırır mı diye merak edenler, şifalı etkilerini kısa sürede görebilir.
 • Kuru incir yararları arasında soğuk kış aylarında tehlike oluşturan gribal enfeksiyonları önlemesi vardır.
 • Kuru incir sperm sayısını arttırır ve böylelikle kuru incir faydaları cinsel açıdan da gözlemlenir.
 • Kuru incir kanser yaratan kötü hücrelerin ilerlemesini önlemeyi sağlayan şifalı bir besindir.
 • Kuru incir suyunun faydaları özellikle kuru incir ile zayıflama yönünden gözlemlenir.
 • Kuru incir şeker hastalığına iyi gelir mi sorusunun cevabı olumludur. Kuru incir şeker oranı yönünden idealdir.
 • Kuru incir ishale iyi gelir mi diye merak edenler tüketim sonucunda olumlu sonuçları görebilir.
 • Kuru incir kan yapar mı sorusu düzenli olarak tüketildiği zaman olumlu şekilde yanıtlanır.
 • Kuru incir basura iyi gelir mi sorusu aklınıza takıldıysa mutlaka kuru incir yiyebilirsiniz.
 • Kuru incir boy uzatır mı sorusu kemik gelişimini desteklediği için olumlu biçimde yanıtlanır.
 • Kuru incir mideye iyi gelir mi sorusunun karşılığını merak edenler kısa sürede iyi etkiler görebilir.
 • Kuru incir suyu güç verici olmasıyla bilinir.
 • Kuru incir tansiyonu yükseltir mi sorusu olumlu yanıtlanabilir. Düşük tansiyon durumunda yükseltme etkisine sahiptir.
 • Kuru incir anason kilo aldırır mı konusu için 30 tane kuru incir alarak bir miktar anason damlatılır. Bitene kadar her gün bir tane yemeniz gerekir.

Kuru İncir Kalori ve Besin Değeri Nedir?

 • Kuru incir kalori değeri incelendiği zaman 20 gramında 50 kalori olduğu görülmektedir. 1 kuru incir kaç kalori diye merak ediyorsanız bu yanıt geçerlidir. Kuru incir besin değeri yönünden bir hayli zengindir. Kuru incir protein yönünden iyi özellikte olduğu için diyet listelerine girebilir.
 • 1 kuru incir kalorisi değeri bu durumu destekler. Kuru incir vitaminleri A ve C vitamini şeklinde açıklanabilir. Lifler ve diğer yararlı maddeler yönünden zengin olması ürüne değer katmaktadır. Kuru incir glisemik indeks yönünden düşük değerde olduğu için sağlıklı beslenme açısından uyumlu bir yiyecektir.
 • Kuru incir zararları genellikle fazla miktarda tüketildiği zaman meydana gelir. Kuru incir alerjisi hassas cilde sahip bünyelerde kızarıklık gibi sonuçlar yaratabilir. Kuru incir gaz yapar mı endişesi ise aşırı miktarda tüketildiğinde maalesef gerçek olabilir.

Kuru İncir Kaç Kalori?

Kuru İncir Nasıl Yapılır?

 • Kuru incir yapımı ev ortamında ve kuru incir fabrikaları dahilinde gerçekleşen bir üretim sürecidir. Kuru incir fırında veya güneşli bir ortamda kolaylıkla yapılabilir.
 • İncirleri iyice yıkadıktan ve temizledikten sonra fırına alarak 46 derecede 12 saat civarında tutulur. Güneşte kurutmak ise daha uzun sürebilir ama daha ekonomik bir yöntemdir.

İncir Nasıl Kurutulur? Detaylı Resimli 2 Yöntem

kuru incir

Kuru İncir Nasıl Saklanır?

 • Kuru incir nasıl muhafaza edilir konusuna özen göstermek önemlidir. Kesinlikle fazla ışık almayan, serin ve kuru mekanlarda saklanması şarttır. Kuru incir evde nasıl muhafaza edilir sorusu da benzer şekilde yanıtlanabilir.
 • Kuru incir derin dondurucuya konur mu sorusu olumlu şekilde yanıtlanabilir. Kuru incir bozulur mu konusuna dikkat etmek gerekir. Doğru biçimde saklanmazsa bozulmalar meydana gelebilir. Kuru incir neden kurtlanır sorusunun yanıtı, bulunduğu mekanla ilgilidir. Isısı yüksek ve fazla güneşli yerlerde kurtlanma durumu oluşabilir.
 • Kuru incir aflatoksin maddesi içeriyorsa tüketilmemelidir. Karanlık ortamlarda yeşil mavi ışıma yapıyorsa maddeden etkilenmiş olması söz konusudur. Kuru incir üzerindeki beyaz toz nedir sorusunun yanıtı ise meyve şekeri olarak açıklanabilir. Sağlığa zararı olan bir madde değildir.

Kuru İncir Kilo Fiyatı Ne Kadar?

 • Kuru incir fiyat özellikleri satın alınan miktara ve yere göre değişiklik gösterebilir. Genel anlamda birçok kişinin rahatlıkla alacağı türde fiyatları vardır. Kuru incir fiyatları bir kilogram olarak yaklaşık 50 TL civarındadır.
 • Kuru incir nereden alınır sorusunun farklı yanıtları vardır. Aktar türü dükkanlarda sıklıkla rastlanılan bir üründür. İnternet üzerindeki alışveriş sitelerinde karşınıza çıkma olasılığı yüksektir.
 • Kuru incir ne zaman çıkar sorusunun karşılığı ise ekim’den sonraki aylara denk gelir. Kış ayları gelince taze yerine kuru incir tüketimi artmaya başlar.

kuru incir

Kuru İncir Kürü Nedir?

 • Kuru incir kürü üreme sistemi başta olmak üzere vücudu birçok yönden güçlendiren mucizevi karışımlardır. Kuru incir faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından onaylanmıştır. Kuru incir yumurtalıklara faydası yönünden de bilinir ve bunun için kür yapılabilir.
 • Kaynayan suya incirler atılır ve yirmi dakika kaynatılır. Süzülen incirler üçe bölünerek öğünlerden önce tüketilir. 50 gün boyunca uygulanması gerekir. Kuru incir süt öksürük üzerinde büyük etki gösterir ve kesilmesine yardımcı olur. Kuru incir maskesi yapmak için ise kuru incirleri posa haline getirip cildinize iyice sürüp bekletebilirsiniz.
 • Kuru incir kürünün faydaları arasında bir başka önemli konu vardır. Kuru incir adet düzensizliği sorununu çözmektedir. Hamilelik için kuru incir ve havuç kürü yöntemi de tercih edilebilir. Kuru incir anne sütünü arttırır mı diye merak eden yeni anneler de bu kürü kullanabilir.
 • Kuru incir ve zeytinyağı faydaları ise hem cinsel hayata ivme kazandırmak hem de kadınların hamile kalmasını sağlamak yönünden görülebilir. Kuru incir zeytinyağı karışımı tam anlamıyla mucizevi bir tariftir. Kuru incir zeytinyağı kanser önleyen karışımlar arasında da sayılabilir.

İncir Kürü Faydaları – Çok Şaşıracağınız Her Derde Şifa 18 Özelliği

Kuru İncir Zayıflatır Mı? Kuru İncir Diyeti

 • Kuru incir neye yarar sorusunun bilinen en önemli yanıtlarından birisi zayıflama konusuna yaptığı katkılardır. Kuru incir diyet listelerine rahatlıkla eklenecek türde bir gıdadır. Kuru inciri listeye eklemeniz sonucunda tatlı ihtiyacı giderilir ve tokluk hissi artar.
 • Kuru incir kilo vermek isteyenlerin her daim yiyebileceği bir seçenektir. Sabah saatlerinde belirli aralıklarla 2 tane kuru incir ve elma yemekle güne başlanır. Öğle ve akşam öğünlerinde salata tüketilir. Diğer zamanlarda birkaç saat arayla incir yemeye devam edilir.

Kuru İncir Nasıl Yumuşatılır?

 • Sertleşmiş durumdaki kuru incirleri yumuşatmak için çeşitli yöntemler bulunur. Kuru incirleri kaynatılmış sıcak su yer alan tencere içinde bir müddet bekletmek iyi bir çözüm yoludur. Az miktarda su konulmuş olan tavaya kuru incirleri yerleştirmek bir diğer yöntemdir.
 • Tavanın kapağı kapatıldıktan sonra bir süre bekletilir ve sonunda yumuşacık incirler ile karşılaşma keyfi yaşanır. Kuru incir yıkanır mı sorusu temizlik ve hijyen açısından da olumlu şekilde yanıtlanabilir.

Kuru İncirden Neler Yapılır? 7 Farklı Kuru İncir Tarifi

Kuru incirden neler yapılır sorusunu muazzam biçimde yanıtlayan tarifleri yerken hem büyük keyif alabilir hem de formda kaldığınızı hissedebilirsiniz.

1) Yumuşacık Kıvamlı Kuru İncirli Kurabiyeler

Kuru incir çeşitleri ile kısa sürede yapabileceğiniz kolay tarife diğer malzemeler de büyük tat vermektedir. Yerken ağzınızda hoş bir his bıraktığını görebilirsiniz.

İncir Kurabiye

İncir Kurabiye

2) Kahvaltı Sofranızı Renklendirecek Kuru İncir Reçeli

Kuru incir reçeli ile kahvaltılarda ekmeğe sürüp yemeniz için ideal muhteşem bir lezzet sizleri beklemektedir.

Kuru İncir Reçeli

Kuru İncir Reçeli

3) Kaymak Eklemeli Enfes Kuru İncir Tatlısı

Kuru incir tatlısı, üzerinde ağzınızda eriyecek kaymak bölümüyle dikkat çekmektedir. Restoran tatlılarına benzeyen tarif ile hünerlerinizi konuşturabilirsiniz.

Kaymaklı Kuru İncir Tatlısı

Kaymaklı Kuru İncir Tatlısı

4) Uyum İçindeki Kuru İncir ve Ceviz Birleşimi

Kuru incir ile cevizlerin çıtır birleşimiyle meydana gelen tatlı türü mutlaka hoşunuza gidecektir. Kuru incir ve ceviz kilo yapar mı sorusu aklınıza gelebilir ancak aşırı miktarda yemediğiniz sürece sorun olmayacaktır.

Kuru İncirli ve Cevizli Çıtırlar

Kuru İncirli Cevizli Çıtırlar

5) Pratik Özellikli İncir Uyutması Tarifi

Son derece pratik şekilde yapılabilen incir, uyutması kolay olmasına rağmen gurme seviyesinde bir tariftir. Yemeklerden sonra tatmak için müthiş bir seçimdir.

Kuru İncir Uyutması (Kuru İncirli Basit Tatlı)

İncir Uyutması

6) Tatmaya Doyamayacağınız Kek

Sıra dışı bir kek yapmayı planlıyorsanız kuru incir ile nefis bir tatlı oluşturabilirsiniz. Yanında sıcak bir fincan kahve ile iyi gidecektir.

Kuru İncirli Kek

Kuru incirli kek

7) Şifalı Kuru İncir ve Zeytinyağı

Kuru incir ve zeytinyağının şifalarını tek bir kavanozda birleştirmek isterseniz bu tarife göz atabilirsiniz.

Kuru İncir ve Zeytinyağı Kürü

Kuru İncir ve Zeytinyağı

7 Zeytin 1 İncir – Her Gün Düzenli Yemenin Öyle Bir Faydası Var ki!

İncirin Faydaları – Bakış Açınızı Değiştirecek 10 Mucizevi Özelliği

İncir Çekirdeği Yağı Faydaları ve 8 Şifalı Özelliği – Ne İşe Yarar?

İncir Sütünün Cildinize İyi Gelecek 8 Faydası

İncirli Tarifler Çok Beğenilen 30 Lezzet

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli4-6 kişilik, 40dk Pişirme, 5dk Hazırlama51
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli12-14 kişilik, 2 saat Pişirme, 20dk Hazırlama28
Kuru İncir Tatlısı Tarifi
Kuru İncir Tatlısı2-4 kişilik, 10dk Pişirme, 5dk Hazırlama59
İncir Reçeli (Kuru İncirden) Tarifi
İncir Reçeli (Kuru İncirden)4-6 kişilik, 30dk Pişirme, 5dk Hazırlama73
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli4-6 kişilik, 35dk Pişirme, 15dk Hazırlama98
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli12-14 kişilik, 1 saat Pişirme, 10dk Hazırlama156
Kuru İncir Reçeli Tarifi
Kuru İncir Reçeli12-14 kişilik, 40dk Pişirme, 15dk Hazırlama51
Kuru İncir Sosu Tarifi
Kuru İncir Sosu2-4 kişilik, 30dk Pişirme, 1 saat Hazırlama27
Kuru İncir Tatlısı Tarifi
Kuru İncir Tatlısı8-10 kişilik, 30dk Pişirme, 15dk Hazırlama86
Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? Tarifi
Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Yapışan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Küçük bir çocuğunuz ya da kardeşiniz varsa evde yaşanabilecek ufak…

Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır? Tarifi
Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır?

Montessori: Çocukların Becerisine Yönelik Eğitim Montessori eğitimi söz konusu çocuklar olduğunda oldukça dikkat çekmektedir. Her…

Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi Tarifi
Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi

Kurban Bayramı: 20 Soru - Cevap Kurban Bayramı hazırlıkları yapılırken, hiçbir eksik kalmasın diye en…

Yiyeceklerle İlgili 8 Değişik Batıl İnanış Tarifi
Yiyeceklerle İlgili 8 Değişik Batıl İnanış

Yemeklere Dair Batıl İnanışlar ve Hikayeleri Batıl inançlar ve hurafeler birçok alanda olduğu gibi yemek…

Su İçmek Kilo Verdirir Mi Yağ Yakar Mı? Tarifi
Su İçmek Kilo Verdirir Mi Yağ Yakar Mı?

Düzenli Su İçmek Zayıflatır Mı? Hem medeniyet hem de insanlık tarihinin en önemli kaynağı olan…

Dut Faydaları: Güçlü Bağışıklığa Birebir! Tarifi
Dut Faydaları: Güçlü Bağışıklığa Birebir!

Dut Meyvesinin Az Bilinen Faydaları Meyvesi ile hem çiğ olarak hem de kurutulmuş haliyle tüketilebilen…

Tiramisu Kaç Kalori? 1 Dilim Tiramisu Kalori ve Besin Değerleri Tarifi
Tiramisu Kaç Kalori? 1 Dilim Tiramisu Kalori ve Besin Değerleri

Tira mi su! Sizi Kendinize Getirecek Kahveli Pasta! Peki Tiramisu Kaç Kalori? Buram buram kahve…

Ekler Kaç Kalori? Besin Değerleri, Kilo Aldırır Mı? Tarifi
Ekler Kaç Kalori? Besin Değerleri, Kilo Aldırır Mı?

Mini Sandviç Pasta Ekler Kalori Değerleri Gün içinde ara öğünlerde, ani tatlı krizlerinde, çay saatlerinde…

Ciğer Tarifleri: Tadı Damağınızda Kalacak 20 Yemek Tarifi
Ciğer Tarifleri: Tadı Damağınızda Kalacak 20 Yemek

Lokantalarda yiyip, diğer sakatatlara kıyasla evlerde daha sık yapmaya alışkın olunan bir lezzet: Ciğer! Kurban…

Orijinalini Aratmayan 26 Yalancı Tarif Tarifi
Orijinalini Aratmayan 26 Yalancı Tarif

Bazen yapımının zorluğu bazen de mutfakta eksik olan bir malzeme yüzünden başvurulan, sonucunda enfes tarifler…

Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? Tarifi
Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Yapışan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Küçük bir çocuğunuz ya da kardeşiniz varsa evde yaşanabilecek ufak…

Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır? Tarifi
Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır?

Montessori: Çocukların Becerisine Yönelik Eğitim Montessori eğitimi söz konusu çocuklar olduğunda oldukça dikkat çekmektedir. Her…

Starbucks Kurabiye Tarifleri: Birebir Tutan 14 Çeşit Tarifi
Starbucks Kurabiye Tarifleri: Birebir Tutan 14 Çeşit

Evde Starbucks kurabiye yapımı farklı kurabiye tarifleri deneyenlerin epey merak ettiği bir konu. Biz de…

Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi Tarifi
Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi

Kurban Bayramı: 20 Soru - Cevap Kurban Bayramı hazırlıkları yapılırken, hiçbir eksik kalmasın diye en…

Karnabahar Yemekleri: Sağlıklı ve Leziz 26 Tarif Tarifi
Karnabahar Yemekleri: Sağlıklı ve Leziz 26 Tarif

Karnabahar sebzesinden değişik tarifleri denemediyseniz, karnabahar yemeği çeşidinin bol olduğu bu listeye hoş geldiniz. Karnabaharla,…

Taze Fasulye Yemekleri: Favoriniz Olacak 24 Tarif Tarifi
Taze Fasulye Yemekleri: Favoriniz Olacak 24 Tarif

Yazın pazardan, marketten taze taze aldığımız kışınsa konservedeki, buzluktaki haliyle hasret giderdiğimiz sebzedir taze fasulye.…

Atatürk’ün En Sevdiği 10 Yemek Tarifi
Atatürk’ün En Sevdiği 10 Yemek

Atamızın aşçısının anlatımları ile derlenmiş, onun en sevdiği 10 yiyeceğin bir arada bulunduğu listesi! Atatürk'ün…

Yiyeceklerle İlgili 8 Değişik Batıl İnanış Tarifi
Yiyeceklerle İlgili 8 Değişik Batıl İnanış

Yemeklere Dair Batıl İnanışlar ve Hikayeleri Batıl inançlar ve hurafeler birçok alanda olduğu gibi yemek…

Tarifler Geri
Videolar Geri