Yaban Mersini Faydaları: En Şifalı 15 Özelliği!

Yaban Mersini Faydaları: En Şifalı 15 Özelliği! Tarifi

Antioksidan Yaban Mersini Neye İyi Gelir?

Kuzey Avrupa’ya özgü bir meyve olan yaban mersini, fundagiller ailesine ait bir bitkinin meyvesidir. Reçellerde, konservelerde, kurabiye ve kek çeşitlerinde, dondurmada ve hazır gıda sektöründe yaygın olarak kullanılan meyve; yüksek oranda A vitamini, C vitamini, E vitamini, tiamin, riboflavin ve K vitamini gibi bileşenler içerir.

Yaban Mersini Faydaları

 • Kan Şekerini Dengeler.
 • Göz Sağlığına İyi Gelir.
 • İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelir.
 • Beyin Hücrelerini Güçlendirir.
 • Kalp Damar Sağlığını Korur.
 • Depresyona İyi Gelir.
 • Kanser Riskini Önleyebilir.
 • Sindirim Sistemi Hastalıklarını Önler.
 • Regl Dönemini Rahatlatır.
 • Kandaki Toksin Maddeleri Atar.
 • Metabolizmayı Hızlandırır.
 • Ağız ve Diş Sağlığını Korur.
 • Kandaki İltihabı Temizler.
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.
 • Vücuda Enerji Kazandırır.
yaban mersini faydaları

Aynı zamanda demir, çinko, manganez, krom ve bakır minerallerinden de zengin bir meyve olan yaban mersini; fenol bileşenlerin de en zengin kaynağıdır. Karadeniz Bölgesi’nde yaygın olarak yetişen yaban mersini faydaları ile dikkat çeken hafif ekşi lezzete sahip bir meyvedir.

En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için uzman desteği alınız. İçeriğimizdeki bilgiler reçete niteliği taşımaz.

Yaban Mersini Faydaları: En Şifalı 15 Özelliği!

1) Kan Şekerini Dengeler

Yaban mersini faydaları arasında şeker hastalarına çare olması yer almaktadır. Bu meyve sayesinde kan şekerinin yükselip düşmesi önlenebilir. Düzenli olarak yaban mersini tüketenlerin kan şekeri seviyesi ideal düzeyde kalır ve şeker krizlerinin önüne geçilebilir.

kan şekeri

2) Göz Sağlığına İyi Gelir

Yaban mersinin faydaları sayesinde pek çok kişi görme sorunlarından uzak bir hayat sürecek. Çünkü bu meyveyi tüketenlerin görme yetisi daha da güçleniyor. Göz sağlığını koruyan yaban mersini sayesinde ileri yaşlarda da net görme yetisine sahip olmak mümkün. Tabii genetik hastalıklar dışındaki göz problemlerini önlemeye yardımcı olduğunu unutmamak gerek.

göz sağlığı

3) İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelir

Yaban mersini faydaları nelerdir diyenlere idrar yolu enfeksiyonu için ilaç gibi geldiğini söylemek gerekiyor. Çünkü idrar yolu enfeksiyonu kolay kolay iyileşmiyor. Eğer bu hastalığı doğal yolla vücuttan atmak isterseniz; düzenli olarak yaban mersini tüketebilirsiniz. Ayrıca yaban mersini çayı sayesinde de enfeksiyonu kolayca atabilirsiniz.

idrar yolu enfeksiyonu

4) Beyin Hücrelerini Güçlendirir

Çocuklar için yaban mersini neye iyi gelir diyen aileler çocuklarına yaban mersini yedirmeyi ihmal etmesin. Bu meyvenin beyin hücrelerine iyi geldiği, zihni açtığı ve kas gelişimine destek olduğu bilinmektedir. Beyin hücrelerinin korunması, hasarın önlenmesi için yaban mersininde bulunan C vitaminine ihtiyaç duyulur.

beyin sağlığı

5) Kalp Damar Sağlığını Korur

Kalp ve damar hastalıklarıyla mücadele etmek için sağlıklı beslenme programınıza yaban mersini ekleyebilirsiniz. Damar sertleşmesini önleyerek kan dolaşımına destek olur. Ayrıca kalp ritmini düzenleme, damarları rahatlatma gibi özelliği sayesinde kalp krizi riskini de önleyebilir.

kalp sağlığı

6) Depresyona İyi Gelir

Doğal bir antidepresan besin arıyorsanız mutlaka yaban mersini tüketmeye başlayabilirsiniz. Hem antidepresen hem de antioksidan özelliği olan bu besin sayesinde zihindeki yorgunluk giderilebilir. Sakin bir akşam geçirmek, günün yorgunluğunu vücudunuzdan ve zihninizden atmak için yaban mersini tüketebilirsiniz.

meditasyon

7) Kanser Riskini Önleyebilir

Çağın hastalığı kanserden korunmak için yaban mersini tüketimi ihmal edilmemelidir. Bu besin serbest radikallerin vücuda girmesini önler ve kanser riskini gündemden uzak tutar. Eğer bedeninizi korumak istiyorsanız gün içinde ölçülü miktarda vitamin ve mineral değeri yüksek yaban mersinini tüketebilirsiniz.

kanser

8) Sindirim Sistemi Hastalıklarını Önler

Sindirim sisteminde yaşanan birçok hastalık, yaban mersini sayesinde önlenebiliyor. Kronik kabızlık için rahatlatıcı, ishal için toparlayıcı, gaz sıkışması için antioksidan bir besin özelliğiyle karşınıza çıkıyor. Yaban mersini tüketerek bugün ve sonraki günlerde sindirim sisteminizi koruma altına alabilirsiniz.

sindirim sağlığı

9) Regl Dönemini Rahatlatır

Regl haftasında yaşanan kramp, sancı ve ağrıyı yaban mersini çayı ya da meyvesi sayesinde iyileştirebilirsiniz. Regl sancısının dinmesinde büyük rol oynayan yaban mersini, bu süreçte kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edecektir.

regl dönemi

10) Kandaki Toksin Maddeleri Atar

Toksin maddeler kana girdiğinde pek çok hastalığın oluşmasına meydan hazırlar. Bu süreci yaşamamak adına yaban mersini tüketimi hatırlanmalıdır. Antioksidan özelliğini her alanda gösteren yaban mersini, vücudun temizlenmesinde büyük rol oynuyor. Çayı ve meyve hali ile tüketebilirsiniz.

kan hücresi

11) Metabolizmayı Hızlandırır

C vitamini değeri yüksek olan yaban mersini metabolizmanın çalışması için önemlidir. Özellikle de antioksidan özelliği sayesinde diyet sürecinde sık sık kendinden söz ettirir. Diyet listelerinde ara öğünlerde ve yulaf lapalarında kullanılan bu meyve sayesinde kilo kaybederken kendinizi yorgun hissetmeyeceksiniz. Diyet dostu bir besin olarak evinizde konuk olacak.

diyet

12) Ağız ve Diş Sağlığını Korur

Ağız içi sağlığına önem verenlerin tercihlerinden biri de yaban mersinidir. Hoş aroması sayesinde ağızdaki kötü kokuyu önler. Dişlerin çürümesini de önleyen yaban mersini sayesinde dil üzerindeki bakteriler temizlenir.

ağız diş sağlığı

13) Kandaki İltihabı Temizler

Eğer kan değerlerinizde vücudunuza iltihap çıktıysa bir an önce yaban mersini ve yaban mersini çayı tüketebilirsiniz. İltihabı vücuttan atma konusunda başarılı sonuçlar veren yaban mersini, birçok kişinin kısa sürede iyileşmesine yardım ediyor.

kan hücresi

14) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

A vitamini, C vitamini, B vitaminleri bakımından zengin olan yaban mersini bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Sık sık yorgunluk hissedenler, günlük beslenmesine yaban mersini ekleyerek kendilerini hastalıklara karşı koruyabilir.

grip

15) Vücuda Enerji Kazandırır

Sürekli yorgunluk içindeyseniz artık kahvaltıya ve ara öğünlere yaban mersini ekleyebilirsiniz. Bu meyve sayesinde enerjiniz yenilenecek. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri 1 avuç yaban mersininde ya da 1 bardak yaban mersini çayında bulabilirsiniz. Daha iyi hissetmek için tüketebilirsiniz.

zindelik

Taze Yaban Mersini Faydaları Nelerdir?

 • Antioksidan bileşen içeriği oldukça yüksek olan taze yaban mersini, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu korur.
 • Vücuttaki serbest radikallerin atılmasına yardımcı olarak birçok hastalığın oluşmasını önler.
 • İçeriğinde yer alan fenol bileşenler kan şekerinin düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca taze yaban mersini faydaları arasında kanı temizleyici özelliği yer alır.
 • Karaciğer dokularında nitrik oksit birikimini önleyen yaban mersini, karaciğer hücrelerinin hasar görmesini önleyerek hastalıklara karşı koruyucu etki gösterir.
 • Meyvenin ekstratı çıkartılarak yapılan yaban mersini kapsülü faydaları arasında sindirim sisteminin düzenlenmesi, kabızlık ve şişkinlik gibi sorunların ortadan kalkması yer alır.
 • Antioksidan bileşenleri sayesinde başta kolon kanseri olmak üzere, meme kanseri ve lösemi gibi kanser hücrelerinin oluşumunu önleyen yaban mersini, oluşan tümör hücrelerinin tedavisinde de destekleyici rol oynar. Özellikle meyveden elde edilen yaban mersini sirkesi faydaları arasında kanser hücresi oluşumunu engelleme özelliği daha yüksektir.
yaban mersini faydaları

Yaban Mersini Suyunun Faydaları Nelerdir?

 • Kalsiyum, magnezyum, çinko, manganez, demir ve potasyum gibi yüksek mineral içeriği ile dikkat çeken yaban mersini suyu, kemik ve diş gelişimini destekleyici rol oynar. Osteoporoz ve diş enfeksiyonlarının önlenmesinde de etkindir.
 • Antiinflamatuar özelliklere sahip olan yaban mersini suyu, vücuttaki iltihaplanmaların tedavisinde büyük önem taşır.
 • Yüksek antioksidan özelliğinden dolayı kalp ve damar hastalıkları riskini minimuma indirir. Tansiyon yüksekliği ve kalp krizi gibi problemlerin önlenmesine yardımcı olur.
 • Düzenli olarak yaban mersini suyu içilmesi oksit stresi azaltarak hafızayı güçlendirici rol oynar.
 • Yaban mersini göze faydaları ile dikkat çeken bir meyvedir. Göz yorgunluğu, miyopluk, retinopati gibi göz hastalıklarının tedavisinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca göz içindeki kılcal damarların azaltılması ve gece körlüğünün önlenmesinde oldukça etkilidir.
yaban mersini suyunun faydaları

Yaban Mersini Kurusunun Faydaları Nelerdir?

 • Yaşlanma belirtilerinin azaltıcı etkisiyle dikkat çeken yaban mersini kurusu, antioksidan açısından zengindir. Kendine özgü mavi rengi veren antosiyanin maddesi ve yüksek C vitamini içeriği sayesinde Alzheimer hastalığı gibi ilerleyen yaşa bağlı olarak gelişen hastalıkların tedavisinde önemli rol oynar.
 • İdrar yolları enfeksiyonu başta olmak üzere bakteri nedeniyle gelişen enfeksiyonların tedavisinde önemli rol oynayan yaban mersini kurusu, antibiyotik özelliğe sahiptir.
 • Yaban mersini cilde faydaları olan bir meyvedir. Kozmetik sanayisinde cilt bakım ürünlerinin yapısında yaygın olarak kullanılan yaban mersini; yüksek vitamin ve mineral içeriği ile hormon dengesinin korunmasını sağlar, akne ve sivilce oluşumunu engeller. İçeriğinde yer alan resveratrol güneşin zararlı etkileri ile mücadele etmeyi kolaylaştırır.
 • Yüksek lif içeriğine sahip olan yaban mersini kurusu, mideyi geç terk ederek uzun süre tokluk hissi yaratır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip olan yaban mersini kurusu, kilo vermeye yardımcıdır.
yaban mersini kurusu faydaları

Yaban Mersini Çayının Faydaları Nelerdir?

 • Kan basıncının düzenlenmesinde önemli rolü olan yaban mersini çayı, kardiyovasküler hastalıklara karşı vücudu korur.
 • Sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasında oldukça faydalı olan yaban mersini çayı, bağırsak hareketlerini artırarak kabızlığı önler.
 • Güçlü antioksidan içeriği sayesinde LDL kolesterolünün düşürülmesinde oldukça etkili olan yaban mersini çayı, total kolesterolü düşürür.
 • Böbreklerin çalışmasını düzenleyerek hasar görmesini engeller.
 • Yaban mersini faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınmaktadır. Saraçoğlu, yaban mersini yaprakları ve meyvesi kullanılarak hazırlanan çayın boğaz ağrısı ve boğaz iltihaplanmasına iyi geldiğini belirtmektedir.
yaban mersini çayı faydaları

Yaban Mersini Reçelinin Faydaları Nelerdir?

 • Yüksek vitamin ve mineral içeriğinin yanı sıra yüksek kaloriye de sahip olan yaban mersini reçeli, kilo almada problem yaşayan çocuklar için oldukça faydalıdır.
 • K vitamini içeriği yüksek olan reçel çeşidi, kemik ve diş gelişiminde önemli rol oynar.
 • Vücuttaki mikrobik enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendiren yaban mersini reçeli, özellikle nezle ve gribin yaygın olduğu kış aylarında hastalıklardan koruyucu etki gösterir.
yaban mersini reçeli

Yaban Mersinli 12 Nefis Tarif

1) Damaklarda Kalıcı Lezzet: Yaban Mersinli Pasta

Alt katmanında ağızda dağılan pastası, orta katmanında yumuşacık kreması ve üst kısmında yer alan yaban mersini ve nişasta ile hazırlanan şurubu ile damaklarda kalıcı bir lezzete imzasını atan yaban mersinli pasta, çay saatlerinizi mükemmelleştirir. Çocuklar tarafından sevilerek tüketilen pasta, misafirleriniz için de muhteşem bir ikram çeşididir. Yaban Mersinli Pasta

https://www.nefisyemektarifleri.com/yaban-mersinli-pasta/
Yaban Mersinli Pasta

2) Hem Pratik Hem Lezzetli: Yaban Mersinli Pişmeyen Cheesecake

Pişirilmeden hazırlanan yaban mersinli cheesecake, pratik ve kolay hazırlanan oldukça lezzeti bir pasta çeşididir. Tabanında bisküvi ve tereyağı kullanılır, orta kısmında labne peyniri, krema ve pudra şekeri, üzeri içinse kuru yaban mersini, vişne suyu, toz şeker ve mısır nişastası kullanılır. Yaban mersininin mayhoş tadıyla kremanın mükemmel birleşimi olan cheesecake, çay saatleriniz için muhteşem bir alternatiftir. Yaban Mersinli Pişmeyen Cheseecake

Yaban Mersinli Pişmeyen Cheseecake

3) Mis Kokulu Yumuşacık Lezzet: Yaban Mersinli Muffin

Yaban mersini, süt, tereyağı, yumurta, un, şeker ve kabartma tozu kullanılarak hazırlanan yaban mersinli muffin, hem görünüşüyle hem yumuşacık lezzetiyle en sevilen kurabiye çeşitlerinden biridir. Yaban mersinin kendine özgü aromasını ve kokusunu daha ilk lokmada hissedeceğiniz muffini, hem kendiniz hem de misafirleriniz için hazırlayabilirsiniz. Yaban Mersinli Muffin

Yaban Mersinli Muffin

4) Hem Besleyici Hem Lezzetli: Yaban Mersinli Yeşil Elmalı Salata

Roka, dereotu, maydanoz, kuzu ıspanak, nane, kırmızı biber, yeşil elma, yaban mersini, havuç ve ceviz kullanılarak hazırlanan yaban mersinli yeşil salata; yüksek antioksidan özellikleri ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Hem besleyici özellikleri hem de lezzeti ile ön plana çıkan salata, sofralara sağlık getirir. Yaban Mersinli Yeşil Elmalı Salata

Yaban Mersinli Yeşil Elmalı Salata

5) Çay Saatlerinizi Keyiflendirin: Yaban Mersinli Kek

Yumurta, süt, şeker, un, yağ, kabartma tozu, vanilya, yaban mersini kurusu ve damla çikolata kullanılarak hazırlanan yaban mersinli kek; çay saatlerinizi keyiflendirir. Yüksek protein ve karbonhidrat içeren kek, özellikle büyüme ve gelişme dönemindeki çocukların ara öğünleri ve kahvaltıları için mükemmel bir alternatiftir. Yaban Mersinli Kek

Yaban Mersinli Kek

6) Kahvaltı ve Ara Öğünlerin Vazgeçilmezi: Yaban Mersinli Pankek

Un, şeker, karbonat, kabartma tozu, vanilya, tuz ve yaban mersini kullanılarak hazırlanan pankek; sabah kahvaltılarının ve ikindi çaylarının en beğenilen lezzetidir. Ara öğünler için sağlıklı bir alternatif olan yaban mersinli pankek, yumuşacık yapısı ile damaklarınızda kalıcı bir lezzet bırakır. Yaban Mersinli Pankek

Yaban Mersinli Pankek

7) Yaban Mersini ve Cevizin Mükemmel Uyumu: Yaban Mersinli Cevizli Kurabiye

Tereyağı, pudra şekeri, yumurta, vanilya, un, ceviz ve yaban mersini kullanılarak hazırlanan yaban mersinli cevizli kurabiyenin üzeri tarçınlı damla sakızı ve pudra şekeri ile süslenir. Ağızda dağılan bir yapıya sahip olan kurabiye, çay saatlerinin vazgeçilmez lezzetidir. Yaban Mersinli Cevizli Kurabiye

Yaban Mersinli Cevizli Kurabiye

8) Daha Kabarığını Görmediniz: Yumuşacık Fındıklı Yaban Mersinli Puf Kek

Yumurta, un, süt, sıvıyağ, şeker, kabartma tozu, vanilya, fındık ve yaban mersini kullanılarak hazırlanan fındıklı yaban mersinli puf kek, ağızda dağılan yapısı ve muhteşem aroması ile büyüleyici bir lezzettir. Kendine has aroması ile damaklarda şölen yaşatan kek, yapımının basitliği nedeniyle tercih edilir. Siz de misafirleriniz ve aileniz için bu keki yapabilir çay saatlerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Yumuşacık Fındıklı Yaban Mersinli Puf Kek

Yumuşacık Fındıklı Yaban Mersinli Puf Kek

9) Limon ve Yaban Mersini Hiç Bu Kadar Yakışmamıştı: Limonlu Yaban Mersinli Muffin

Yumurta, şeker, süt, yağ, limon suyu ve limon kabuğu rendesi, vanilya, kabartma tozu ve un kullanılarak hazırlanan kek; üzerine eklenen yaban mersini ile bambaşka bir aromaya sahip olur. Özellikle mayhoş lezzeti sevenler için benzersiz bir tada sahip olan limonlu yaban mersinli kek, çay saatlerinize eşsiz bir lezzet katar. Limonlu Yaban Mersinli Muffin

Limonlu Yaban Mersinli Muffin

10) Çay Saatlerini Taçlandıran Lezzet: Yaban Mersinli ve Fıstıklı Kurabiye

Tereyağı, yumurta, pudra şekeri, çam fıstığı, yaban mersini, portakal kabuğu, vanilya ve un kullanılarak hazırlanan yaban mersinli ve fıstıklı kurabiye; ağızda dağılan lezzeti ile mükemmel bir ara öğün seçeneğidir. Çay saatlerinizi taçlandıran kurabiye ile misafirlerinize mükemmel bir lezzet sunabilirsiniz. Yaban Mersinli ve Fıstıklı Kurabiye

Yaban Mersinli ve Fıstıklı Kurabiye

11) Puf Puf Şekliyle Fark Yaratır: Yaban Mersinli Kek

Yumurta, pudra şekeri, tereyağı, yoğurt, vanilya, un yaban mersini ve çekirdek içi kullanılarak hazırlanan yaban mersinli kek, muffin kalıplarına dökülerek pişirilir. Tek bir lokmalık lezzet topları haline gelen yaban mersinli kek, puf puf lezzeti ve ağızda dağılan yapısı ile damaklarda kalıcı bir aroma bırakır. Yaban Mersinli Kek

Yaban Mersinli Kek

12) Beyaz Çikolata ve Yaban Mersini Dengesi: Yaban Mersinli Cheesecake

Tabanı, kreması, sosu ve üzerine eklenen beyaz çikolatası ile hem muhteşem bir görünüm hem de unutulmaz bir lezzet performansı sunmanızı sağlayan yaban mersinli cheesecake, çay saatlerinizi keyiflendirir. Yaban Mersinli Cheesecake

Yaban Mersinli Cheesecake

Yaban mersini ile hazırlanan tarifler için sitemizi ziyaret ediniz.

Antioksidan Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yaban Mersini Kurusu Faydaları, Ne Kadar Yemeli?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Şifa Kaynağı Kurt Üzümü

Yaban Mersini Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nasıl Kullanılır? Diyete Uygun Zayıflatan Tavsiyeler

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yaban Mersini Salatası Tarifi

Yaban Mersini Salatası

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yaban Mersini Keki Tarifi

Yaban Mersini Keki

8-10 kişilik, 10dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Yaban Mersini Limonlu Kek Tarifi

Yaban Mersini Limonlu Kek

8-10 kişilik, 35dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Yaban Mersini Marmelatlı Su Muhallebisi Tarifi

Yaban Mersini Marmelatlı Su Muhallebisi

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Yaban Mersinli Kıtırlı Cheesecake (En Sevdiğim Pasta ) Tarifi

Yaban Mersinli Kıtırlı Cheesecake (En Sevdiğim Pasta )

10-12 kişilik, 15dk Hazırlık, 1 saat 30dk Pişirme
Şifalı Kurabiye Tarifi

Şifalı Kurabiye

12-14 kişilik, 15dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Yaban Mersinli Kek Tarifi

Yaban Mersinli Kek

8-10 kişilik, 10dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Yaban Mersinli Pasta Tarifi

Yaban Mersinli Pasta

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Ejder Meyvesi (Pitaya) ile Sağlığınıza Renk Katın! Ejder meyvesi, bir başka bilinen ismiyle "Dragon Fruit"…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Ejder Meyvesi (Pitaya) ile Sağlığınıza Renk Katın! Ejder meyvesi, bir başka bilinen ismiyle "Dragon Fruit"…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Antioksidan Propolis: Güçlü Bağışıklığın Anahtarı! Propolis Yunanca bir kelimedir. "Korunan bölge, şehir" anlamını taşır. Arılar…

Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir?

Nar: Antioksidan Zengini Süper Meyve! Nar, Punica granatum adı verilen bir ağaç türünün meyvesidir ve…

Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir?

Muz: Potasyum ve Lif Zengini Mucize Meyve! Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonra en çok…

Tarifler Geri
Videolar Geri