Baklava Tarifleri Dünyanın En Kolay 15 Ev Baklavası

3 puan, ortalama: 4,00 3 puan, ortalama: 4,00 3 puan, ortalama: 4,00 3 puan, ortalama: 4,00 3 puan, ortalama: 4,00 (3 oy, ortalama: 4,00 / 5)
Baklava Tarifleri Dünyanın En Kolay 15 Ev Baklavası Tarifi

İster bayram olsun, ister özel gün, ister kutlama… Baklava her daim ağzımızı tatlandıran, neşemizi yerine getiren geleneksel tatlımız olmuştur. “Şerbetli tatlı sevmem” diyenin bile aniden canının çekebileceği, şerbetiyle, ceviziyle, fıstığıyla, çıtırdayan üst tabakasıyla deyim yerindeyse, karşı konulamaz bir tatlıdır.

Baklavanın bizdeki yeri bir hayli farklı olunca, ev yapımı baklava yapmak da Türk kadınının hamaratlıklarından biri oluveriyor. Baklava yapımına defalarca şahit olmuş, becerikli büyüklerimiz dışında ise bu tarifi hazırlamak biraz yürek istiyor. Zorluğu ve zahmetli oluşu ile bilinen baklava tarifi, çoğu kişi için ön yargı oluşturmuştur elbette. Biz bugün, bu ön yargıyı yıkmaya niyetlendik ve birbirinden pratik kolay baklava tarifi derledik. Bu tarifleri görüp, inceledikten sonra “baklava yapımı çok kolaymış aslında” diyeceğinizi düşünüyoruz!

Canınız her çektiğinde, hızlı ve pratik bir şekilde baklava nasıl yapılır? Merak ediyorsanız okumaya devam edin…

#1
Cevizli Baklava Tarifi (videolu)

İncecik baklava yufkası açmak için oklavaya gerek duymayacağınız bir tarif! Katları tek tek açılmadığı için de inanılmaz pratik bir şekilde hazırlanıyor. Baklava yapmak için bayramı beklemeye gerek yok deyip sizleri mutfağa davet edelim.

#2
Kekli Baklava

Dış katmanı çıtır çıtır, içi yumuşacık, şerbetini iyice içine çekmiş bir tarif arıyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Kekli baklava hem sizi kat kat baklava açmaktan kurtaracak hem de baklava lezzetine yumuşak bir dokunuş katacak.

Tarif için: Kekli Baklava

Kekli Baklava Tarifi
#3
Oklavasız Baklava

Oklava olmadan baklava açılmaz demeyin, merdane ile çok inceltmeden de baklava açılabilir. Hamur açmanın acemisi olanların bile kolaylıkla hazırlayabileceği bu tarif sizi çok şaşırtacak

Tarif için: Oklavasız Baklava

Oklavasız Baklava Tarifi
#4
3 Çeşit Baklava Yapımı (Daha Önce Hiç Baklava Açmayanlar Tam Size Göre)

Yoğurduğu baklava hamurundan 3 farklı çeşit baklava yapmayı kim istemez ki? Elleri görelim :) Tek bir hamurla tek bir tepside farklı baklava şekilleri yapmayı gösteren bu tarifin videosunu mutlaka izlemelisiniz.

3 Çeşit Baklava Yapımı (Daha Önce Hiç Baklava Açmayanlar Tam Size Göre) Tarifi
#5
Fıstıklı Mekik Tatlısı

Mekik baklava veya mekik tatlısı görüntüsü itibariyle çok emek verilmiş gibi görünüyor fakat işin aslı öyle değil! Kolay bir yöntemle baklava yufkası açıp sonrasında yine pratikçe mekik şekli verebilirsiniz. Merak edenleri tarife bekleriz.

Fıstıklı Mekik Tatlısı Tarifi
#6
Kolay Ev Baklavası Tarifi

İlk tarifi, Nefis Yemek Tariflerinde en çok tıklanan, videolu kolay ev baklavasına verdik. Hamur yoğurmalı, hamurları ince ince açmalı bir tarif kendisi. Yapılış aşamalarını okurken de izlerken de bu kadar kolay olabildiğine inanamayacaksınız. Mis gibi şerbeti, cevizi ve çıtır hamur katmanlarıyla nefis bir baklava tarifi!

Kolay Ev Baklavası Tarifi
#7
Kolay Baklava

Oklava kullanmadan, kat kat ve incecik yufkalar hazırlamadan baklava yapabileceğinizi hayal edin. “Ancak hayallerde olur” dediğinizi duyar gibiyiz ve bu hayali gerçekleştirme müjdesini vermeye çok hevesliyiz! 4 beze hamur ile oklavasız, kat kat ve tabii ki çıtır çıtır bir baklava tarifi. Herkes defterine eklesin ve mutfağa koşsun. İşte tarif!

Tarif için: Kolay Baklava

Kolay Baklava Tarifi
#8
Kolay Baklava Merdane Yardımıyla Çok Basit

Baklava yufkası açmanın kilit noktalarından biri, oklava kullanmaktır. Oklava kullanmanın ise profesyonellik gerektirdiği ortada. Eğer çok daha pratik ve profesyonellik gerektirmeyen bir yöntem arıyorsanız, bu tarif tam size göre. Merdane yardımıyla hızlı ve pratik bir baklava nasıl yapılır öğrenmek için işte tarif!

Kolay Baklava Merdane Yardımıyla Çok Basit Tarifi
#9
Kolay Rulo Baklava

Canınız aniden baklava çektiğinde, imdadınıza yetişecek muhteşem bir tarif var sırada. Şekli sayesinde size zamandan epey tasarruf yaptıracak bu tarif, hızlıca şerbetli tatlı yapmanın yollarından biri. Şerbetiniz kaynarken, hazır baklavalık yufkaları rulo şeklinde sarın ve işte hazır! Detaylar için tarifi şuraya bıraktık...

Tarif için: Kolay Rulo Baklava

Kolay Rulo Baklava Tarifi
#10
Pratik Baklava Tarifi

Pratik baklava hazırlama yöntemlerinden bir diğeri de, marketlerde satılan tatlı yufkalarını kullanmak. Dikdörtgen şeklinde kesilmiş hazır yufkalarla, çok daha kısa zamanda baklava yapabilmek mümkün. Eğer yufka işini olabilecek en pratik hale getirmek istiyorsanız, nasıl yapacağınıza dair tüm detayları tarifimizde paylaştık!

Pratik Baklava Tarifi
#11
Pratik Büzme Baklava (Gazete Baklavası)

Hazır yufka kullanıp, baklavaya verilen şekil sebebiyle pratik olan bir tarif daha! Bir diğer adı gazete baklavası olan, büzme baklava tarifi gerçekten de şekil verme konusunda size büyük bir ilham verecek. Parçalar halinde kestiğiniz hazır yufkalarınızı büzerek, saniyeler içinde baklavalarınıza şekil vermiş oluyorsunuz. Aklınızda daha net canlanması için gelin tarifteki detaylara göz atalım!

Pratik Büzme Baklava (Gazete Baklavası) Tarifi
#12
Kolay Büzme Baklava

Hazır büzme baklavadan bahsetmişken, büzerek yapılan bir başka baklava şekli yöntemine de yer verelim dedik. Daha hızlı ve daha büyük parçalar elde edeceğiniz bu tarifte, size hızlılık kazandıracak olan şey oklava! Adeta baklava yapmanın hiç de zahmetli bir eylem olmadığını kanıtlayan bu tarif, kaçmaz!

Kolay Büzme Baklava Tarifi
#13
Yalancı Baklava Tatlısı

Kat kat, incecik yufkalardan oluşmayan ama baklavayla benzer tatta, benzer görüntüde bir tarifimiz var! Karşınızda yalancı baklava tatlısı. Bu tarif için oklava ya da merdane kullanmanıza gerek yok. Tek bir hamur var! Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, tarife uğramadan geçmeyin!

Yalancı Baklava Tatlısı Tarifi
#14
Milföy Baklavası

Konu “hamur” ve “pratiklik” ise akıllara gelmesi gereken malzeme milföy hamuru değil de nedir? Kolay tariflerin lideri olan milföy hamuru, çıtır olması sebebiyle aslında tam da baklavalık. Eğer dolabınızda milföy hamuru varsa, baklava yaptığınız en pratik tatlılardan biri haline dönüşecektir. Son dakikaların kurtarıcısı olacak bu tarif, bizce defterlere eklenip daima saklanması gerekenlerden!

Tarif için: Milföy Baklavası

Milföy Baklavası Tarifi
#15
Çikolatalı Kolay Baklava

Klasik baklava zaten gözümüzü yeterince korkuturken, çikolatalı baklava için zorluğu iki misline çıkaracak gibi düşünürüz. Fakat listemizin son sırasında paylaştığımız kolay çikolatalı baklava tarifi, canınız her çektiğinde hazırlamak isteyeceğiniz kadar kolay ve pratik! Hem çikolatayı hem de şerbetli tatlıyı sevenler için ağız sulandıracak bu baklava için buyurun tarife!

Çikolatalı Kolay Baklava Tarifi
Bu konular da ilginizi çekebilir:

Bayrama Özel Tatlı Tarifleri

En Beğenilen İrmikli Tatlı Tarifleri

Milföy Hamurundan Çıtır Çıtır 25 Tatlı Tarifi

Hazır Baklava Yufkasından Şerbetli Tatlı Tarifleri

Şerbetli tatlılar kategorisinden yüzlerce farklı çeşit tarife ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Baklava Tarifleri Dünyanın En Kolay 15 Ev Baklavası 22.10.2020 tarihinde yayınladı.