Ağrı Kesici Etkili Besinler, Ağrılarınızı İlaçsız Dindirmenin 9 Doğal Yolu

3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Ağrı Kesici Etkili Besinler, Ağrılarınızı İlaçsız Dindirmenin 9 Doğal Yolu Tarifi

Evde İlaçsız Ağrı Kesici

Doğal Yiyecek ve İçecekler

Vücudunuzun herhangi bir noktasında ağrı oluştuysa, bu durum sizi etkileyebilir. Gün içinde planınız varsa modunuz düşer, özel bir yere davetliyseniz belki gitmek istemezsiniz. Baş ağrısı, kemik ve kas ağrısı derken ağrı kesici ilaçlarda çare arayabilirsiniz. Bazı durumlarda ilaçlardan önce evinizde ağrı kesici yiyecekler ile bu ağrıları yok edip sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ağrıyı yok etmek için ise en etkili besinler hangileridir bilgi sahibi olmalısınız. Tam da bu noktada size yardımcı olmak için sağlıklı bir yazı hazırladık.

Doğada bulunan şifalı besinler ve bitkiler, doğru kullanıldığında sizi rahatsız eden durumlara son verecektir. Bu besinler etkilerinden dolayı bazen ilaç yapımında da kullanılmaktadır. İlaçların bileşeninde yer alan besinler, ham haliyle tüketildiğinde ne kadar etkili olabilir bir düşünün. Grip günlerinde mentol yerine nane, soğuk algınlığı anlarında ise ballı ilaçlar yerine balı saf haliyle tüketmek bu durumu açıklayan birer örnek olacaktır. Vücudunuzda ağrı hissettiğinizde de listede yer alan ağrı kesici meyveler ve sebzeler, hatta şifalı ağrı kesici bitkiler ile sağlığınızı koruyabilirsiniz.

İşte ağrıyı kısa sürede yok eden, ilaçlar kadar etkili olan mucizelerle dolu ağrı kesici besinler!

1) Papatya Çayı

Vücudunuzda biraz ağrı hissettiğiniz anda mutfağa geçip bir fincan papatya çayı hazırlayabilirsiniz. Papatya çayında ağrı kesici maddeler bulunur. Gergin ve stresli günlerde kas gevşetici olarak içebileceğiniz papatya çayı baş ağrısına da iyi gelecektir. İş ve ev ortamında gerilen ve yorulan bedeninizi bir fincan papatya çayı ile gevşetip daha iyi hissedebilirsiniz.

papatya çayı

2) Sarımsak

Her hastalık gününde mutlaka tüketmeniz gereken sarımsak, ağrı kesici özelliğe ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sarımsak, antibiyotik ve ağrı kesici etkiye sahiptir. Diş ağrısında çiğneyerek, baş ağrısında suda bekletip içerek, kas ve kemik ağrılarında ise çiğ tüketerek etkilerini görebilirsiniz. Sarımsak vücuda yayılmaya çalışan bakterileri temizlediği gibi ağrıya neden olan faktörleri de ortadan kaldıracaktır.

sarımsak

3) Üzüm

Antioksidan maddeler açısından zengin olan üzüm, vücudunuza ağrıya neden olan faktörleri kısa sürede temizleyecektir. Kalabalık ortamdan çıktığınızda oluşan baş ağrısı, ağır spor sonrasında oluşan eklem ağrısı gibi can sıkıcı durumları üzüm tüketerek iyileştirebilirsiniz. Kan akışını hızlandırarak ağrının ortadan kalkmasına yardım edecektir. Ayrıca üzüm vücutta biriken zararlı maddelerin atılmasını ve bedenin rahatlamasını sağlar.

üzüm

4) Zeytinyağı

Pek çok vitamine sahip zeytinyağı, en etkili ağrı kesicilerden biri olmaktadır. Zeytinyağı ile yapılan lezzetli yemekler, salatalar ve soslar siz hissetmeniz bile ağrıyı dindirmektedir. Gün içinde şiddetli ağrı hissedildiğinde zeytinyağı ağırlıklı beslenmenizi önerebiliriz. Salatanıza bolca zeytinyağı ekleyerek kasları gevşetip ağrılardan kurtulabilirsiniz.

zeytinyağı

5) Yaban Mersini

Minik mavi şifa taneleri, ağrı kesmek için doğada yetişmeye devam ediyor. Yaban mersini küçük bünyesinde hem ağrı kesici hem iltihap önleyici hem de kas gevşetici özelliğini barındırıyor. Kendinizi kötü hissettiğiniz günlerde, vücudunuzda enfeksiyon olan dönemlerde yaban mersini tüketebilirsiniz. İlaçsız, en doğal şekilde ağrılardan kurtulmak için aklınıza olsun.

yaban mersini

6) Ceviz

Cevizde bolca Omega-3 yağ asitleri bulunur. Zihin ve kalp sağlığı için etkili olduğu kadar ağrılar için de etkilidir. Ceviz tüketerek kas ve eklem ağrılarını sona erdirebilirsiniz. Kahvaltınızda, ara öğünlerde ani acıkmalarda iyi bir atıştırmalık olacaktır. Ödemden dolayı oluşan bacak ağrıları için ceviz tüketebilirsiniz.

ceviz

7) Vişne

Vişne tüketmek için mevsimini beklemenize gerek kalmayacak. Eğer vişneleri dondurucuda muhafaza ederseniz, kış soğuklarında oluşan ağrıları yok etmek için kullanabilirsiniz. Vişne aspirin kadar etkili bir meyve olarak hastalık günlerinizde karşınıza çıkacaktır. Bu küçük kırmızı ağrı kesici taneleri, ağrılarınızı yok etme konusunda çok başarılıdır.

vişne

8) Balık

Omega 3 yağ asitleri, vücutta ağrı oluşumunu önler. Eğer bir ağrı varsa tüketildiğinde ortadan kaldırır. Bu süreçte balık tüketmenizi önereceğiz. Çok yorgun geçen günlerin ardından bir de ağrıyla uğraşmak istemem diyorsanız; haftada 2 defa balık tüketmelisiniz. Uzmanlar balık tüketiminin beden ve zihin sağlığı için oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır. Özellikle de somon balığı en etkili ağrı kesici besinlerden biridir.

balık

9) Nane

Ferah kokusu ve tadı olan nane, vücuttaki mikropları atma konusunda çok başarılıdır. Soğuk günlerde yakalandığınız mevsimsel hastalıklarda ağrı kesici ve iltihap giderici olarak tüketebilirsiniz. Taze naneyi tüketerek veya çayını hazırlayarak şifa bulabilirsiniz. Nane antioksidan maddeler açısından zengin olduğu için ağrı kesici bitkiler listenizde yer alabilir.

nane

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Doğal Çözümler, Uzman Tavsiyeleri

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Çözüm Önerileri, Doktor Tavsiyeleri

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sırt Ağrısı Nedenleri, Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Evde Çözüm

Diz Ağrısı Nedenleri, Nasıl Geçer? Tedavisi, Bitkisel Çözüm

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir? Neden Olur? Belirtileri, Evde Tedavisi

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 600.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Ağrı Kesici Etkili Besinler, Ağrılarınızı İlaçsız Dindirmenin 9 Doğal Yolu 30.10.2018 tarihinde yayınladı.