Yeşil Çay Nasıl Demlenir Tarifi
Firuzenin mutfağı♨️
22
kişinin defterinde

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kaç Kişilik: 1-2
Hazırlama: 5dk

Yeşil Çay Nasıl Demlenir Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı açık satılan yeşil çay
 • 1 lt kaynamış su

Yeşil Çay Nasıl Demlenir Tarifi Yapılışı

Yeşil çay çok faydalı bir çaydır. Yağları yakmaya yardımcı. Özbekistan da pilavın mantının arkasında kesinlikte bir demlik yeşil çay içerdik, belki bu yüzden kilo almazdık 🤷‍♀️Yeşil Çay dünyadaki en sağlıklı içecektir.Birçok anti-oksidan ve besin içeren yeşil çayın vücudunuz üzerinde çok kuvvetli etkileri vardır.Beyin işlevlerini destekler, kilo vermekte yardımcı olur, kanser riskini düşürür; daha birçok faydası vardır.Çay polifenoller açısından zengindir. Polifenol bileşikler enflamasyonu azaltır ve kansere karşı direncimizi artırır.
Yeşil çayın içerisinde kafein bulunur. Kafein en iyi bilinen uyarıcı maddelerden biridir.Yeşil çayın kafein içeriği kahve kadar çok değildir. Yeşil çay içerek, çok fazla kafein tüketmekten kaynaklanan “gerginlik” halini yaşamadan kahveden beklediğiniz uyarıcı etkiyi elde edebilirsiniz.Yakmaya yardımcı herhangi bir gıda takviyesinin içindekiler etiketine bakarsanız, büyük olasılıkla yeşil çay da içerdiğini görürsünüz.Bunun nedeni yeşil çayın metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanıza yardımcı olduğunun bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.Bazı çalışmalar bizzat kafeinin, yağ dokularındaki yağ asitlerini serbest bırakıp enerjiye dönüştürülmeye uygun hale getirerek fiziksel performansı arttırdığını göstermektedir.Yeşil çay harika bir anti-oksidan kaynağıdır; Bazı kanser türlerine karşı direncinizi arttırdığı düşünülmektedir:Yeşil çay kısa vadede beyin işlevlerinizi güçlendirmekle kalmaz, ayrıca uzun vadede, yaşlandığınızda da beyninizi korur.Ama şunu da unutmayın yeşil çay tansiyonu düşürür, bu yüzden düşük tansiyonu olanlar tüketmesin. Çok tükettildiğinde baş dönmesi yapabilir, bu yüzden ve başka bir sebeblerden dolayı HAMİLELER VE EMZİRENLER TÜKETMESİNLER.Aynı zamanda başka kürlerde limon var ise yeşil çay tüketimini azaltın, 1-2 fincandan fazla içmemelisiniz.Geçelim tarife.

 1. Uygun bir demliğe 1 tatlı kaşığı yeşil çay koyalım üzerine 1 lt kaynamış suyu dökelim.
 2. Uygun bir fincana çaydanlıktan çayı dökelim ve geri çaydanlığa dökelim.
 3. Bu şekilde 3 kere yapalım. Ve 5 dakikaya kadar demlemesini sağlayalım.
 4. 5 dakika sonra içebiliriz. Sakın aç karnına içmeyin, en doğrusu yemeklerden sonra içmek, akşam yemeğinden sonra en güzeli.
 5. Günde 2 fincan içmek yeterli, ben tadını seviyorum, bu yüzden fazla içiyorum, bu şekilde demlenince acı olmuyor.
 6. Dediğim gibi limon çok tüketiyorsanız yeşil çayı dikkatli içmelisiniz. Bu ölçü 2-3 kişilik, sizde ona göre demleyin.

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

  Bu tarifi yaptınız mı? Fotoğraflarını gönderin.

  Yeşil Çay Nasıl Demlenir Tarifi 06.03.2020 tarihinde yayınladı.
  Videolu yemek tariflerimizi gördünüz mü? En kolay pasta tarifleri, en nefis kek tarifleri ve diğer binlerce pratik tatlı tarifleri Nefis Yemek Tarifleri'nde.