Göbek Eriten Kür Tarifleri, Egzersizler, Yiyecek ve İçecekler

En Etkili Göbek Eriten Yöntem ve Tarifler

Tüm dünyada önemli bir problem haline gelen şişmanlık mutlaka tedavi edilmesi gereken önemli bir hastalıktır. Sağlıklı kilo vermek için yeterli ve dengeli bir diyet programı uygulanması gereklidir. Ancak bölgesel kilolar inatçı kilolardır. Özellikle göbek bölgesinde meydana gelen yağ artışı can sıkıcıdır ve kurtulması oldukça zordur.

Göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için etkili göbek eriten yöntemler kullanılabilir. Çeşitli bitkiler kullanılarak hazırlanan göbek eriten tarifler göbek bölgesindeki yağları eritmeye yardımcıdır. Göbek eriten yöntem olarak en çok kullanılan göbek eriten şeyler arasında göbek eriten ilaçlar yer almaktadır. Ancak bu tarz ilaçların kullanılması birtakım sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle kronik rahatsızlığı olanların göbek eriten ürünler için mutlaka doktora danışması gerekir.

Maydanoz Kürü

Göbek Eriten Kür Tarifleri

Göbek eriten kürler arasında yaygın alarak kullanılan göbek eriten maydanoz kürü maydanozun haşlanarak suyunun içilmesidir. Özellikle sabahları aç karnına içilen bu göbek eriten mucize kür göbek bölgesindeki ödemin atılmasını sağlar. Göbek eriten kür İbrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınmaktadır. Saraçoğlu göbek eriten lahana kürü ile göbek bölgesindeki yağlanmayı ve selülitlerin giderildiğini açıklamaktadır.

Ayrıca Feridun Kunak göbek eriten kür konusunda farklı bir göbek eriten karışım önermektedir. Kunak; maden suyu, kakao yağı, portakal yağı ve biberiye yağı gibi göbek eriten bitkisel yağlar ile hazırlanan karışımının hafif bir masaj yardımı ile göbek bölgesine sürülmesini önermektedir.

Göbek Eriten Egzersizler Nelerdir?

Sağlıklı bir beslenme programı ile birlikte uygulanması önerilen göbek eritici kürler aynı zamanda göbek eriten spor hareketleri ile de desteklenmelidir. Göbek bölgesinde yer alan yağlar kemikleşmiş yağ kitleleridir. Bu kitlelerin uygun bir göbek eriten spor programları yardımı ile parçalanması gerekir.

Göbek eriten en etkili hareketler arasında kan dolaşımını hızlandıran göbek eriten dans çeşitleri ve göbek eriten nefes egzersizleri yer almaktadır. Özellikle karın kaslarını çalıştıran mekik, şınav ve ayaklar ile ağırlık kaldırma hareketleri düzenli olarak yapıldığında göbek bölgesinde yer alan yağları yok edebilir. Bu egzersizlere yardımcı olarak göbek eriten cihaz ve göbek eriten bant gibi araçlar bu süreci hızlandırabilir.

Bu araçlara ek olarak ayrıca göbek eriten atlet ve göbek eriten kemer kullanılabilir. Bunların yanı sıra biberiye yağı, kakao yağı, nane yağı, aspir yağı, Hindistan cevizi yağı gibi göbek eriten yağlar ile her gün göbek bölgesine masaj yapmak bu bölgedeki yağların erimesine yardımcı olabilir.

Göbek Eriten Diyetler Nelerdir?

Egzersiz ve diyet ile bölgesel bir zayıflama sağlanması oldukça zordur. Zaten sağlıklı bir diyet ile kilo verildiğinde hangi bölgede yağlanma fazla ise o bölgeden kilo verilir. Ancak diyet programınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle göbek yağlarının erimesi mümkündür.

Göbek eriten diyetler ortak olarak karbonhidrat miktarının azaltılmasını önermektedir. Göbek eriten diyet programı için günlük karbonhidrat miktarı 50 gram ile 200 gram arasında olmalıdır. Vücut düşük karbonhidratı sadece beyin fonksiyonları için kullanır ve diğer fonksiyonlar için depolanan vücut yağlarını kullanmaya başlar.

Göbek eriten program ile göbek bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak kolaydır. Göbek bölgesinde yağlanma özellikle öğün kısıtlaması olan Ramazan aylarında daha çok yaşanır. Özellikle sahurda kahvaltı tarzı öğün tüketilmesi ile karakterize Ramazan’da göbek eriten diyet ile göbek bölgesinde yağlanmanın önüne geçilebilir.

Özellikle göbek eriten müsli diyeti hem lezzeti ile hem de etkinliği ile en çok tercih edilen diyet programları arasında yer alır. Beslenme programında göbek eriten yiyecek çeşitliliğinin arttırılması göbek bölgesindeki yağların yakımını hızlandırmaktadır.

Göbek Eriten İçecekler Nelerdir?

Göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için en etkili yöntemler arasında göbek eriten içecekler ve göbek eriten çaylar yer almaktadır. Göbek eriten bitki çayları arasında özellikle göbek eriten zencefilli çay metabolizma hızını arttırarak göbek bölgesindeki yağları eritmeye yardımcıdır.

Göbek eriten çay İbrahim Saraçoğlu tarifleri arasında da yer almaktadır. Saraçoğlu yeşil çay, ısırgan yaprağı, mate yaprağı ve kekik kullanılarak hazırladığı bitkisel çayı göbek bölgesindeki yağlanma için önermektedir.

Özellikle göbek eriten sirke, göbek eriten limonlu su ve göbek eriten zencefilli su gibi göbek eriten sıvılar vücuttaki toksin maddeleri uzaklaştırarak bölgesel yağların eritilmesinde etkin rol oynar.

Göbek Eriten Besinler Nelerdir?

Bazı besinler vücuttaki bölgesel yağlanmayı önleyici etkiye sahiptir. Peki, göbek eriten yiyecekler nelerdir? Kalsiyum içeriği yüksek olan yoğurt, süt gibi göbek eriten besinler ve çilek, armut, yeşil elma, avokado, ananas gibi antioksidan madde içeren göbek eriten meyveler göbek bölgesinde yağlanması olanlar için önerilmektedir.

Bunların dışında yüksek lif oranına sahip yulaf, çavdar, salatalık, karalahana, beyaz lahana, brokoli gibi göbek eriten gıdalar da yağlanmayı önlemede yardımcıdır.

Zerdeçal, karabiber, acı pul biber, zencefil, hardal tohumu, tarçın gibi göbek eriten baharatlar ile yemeklerin hazırlanması göbek bölgesinde yer alan yağların yakılmasında oldukça etkilidir.

Göbek Eriten Bitkiler Nelerdir?

Göbek bölgesinde yağlanma görünüm açısından olduğu kadar sağlık açısından da önemli bir problemdir. Bel ve göbek bölgesindeki yağlanma diyabet, yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları riskini arttırır. Bu bölgede oluşan yağlanmayı önlemek için göbek eriten doğal yöntemler kullanılabilir.

Doğal yöntemler denildiğinde ise göbek eriten şifalı bitkiler akla gelir. Göbek eriten bitkiler nelerdir? Göbek yağlarının yakımında bazı bitkiler özel bir öneme sahiptir. Lahana, karnabahar, brokoli, hardal otu, maydanoz, tere, roka, ıspanak gibi bitkiler göbek eriten bitkiler arasında yer almaktadır.

İçeriğinde yer alan fitokimyasal maddeler ile yağ yakma yeteneğini bir üst seviyeye taşıyan turp göbek eriten bitki olarak diyet programlarında mutlaka yer almalıdır.

Göbek Eriten Detoks Suları

Vücut hücrelerinde yağlanmanın en önemli sebeplerinden biri de toksin maddelerin vücutta birikmesidir. Toksin maddeler vücut içinde yağ dokularını sever ve yağ dokuları arasında yerleşir. Vücutta yağ yakımının etkin olarak sağlanması için toksin maddelerin vücutta uzaklaştırılması gerekir. Bölgesel yağlanmanın en çok olduğu göbek bölgesi için göbek eriten detoks içecekleri kullanılabilir.

Özellikle çiğ sebze ve meyve suları ile hazırlanan göbek eriten detoks suyu vücuda zararlı toksinleri ve dokularda biriken fazla suyu vücuttan uzaklaştırarak hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

göbek eriten kür

Göbek Eriten Tarifler ve 8 Sağlıklı Tarif

1) Hem Sağlıklı Hem de Göbek Eriten Muhteşem Kür: Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Maden suyu, yoğurt, nane ve limon suyu kullanılarak hazırlanan göbek eriten mucize yoğurt kürü ile hem hastalıklara karşı vücut direncinizi arttırabilir hem de kabızlık sorununuzu çözerek karın bölgesindeki şişkinliğe dur diyebilirsiniz.  Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Tarif: Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

2) Göbek Yağlarından Kurtulmanın En Kolay Yolu: Göbek Yağını Eriten Karışım

En hızlı göbek eriten kür olarak kullanılan yoğurt, soda ve limon karışımını yemeklerden sonra düzenli olarak kullandığınızda göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Göbek Eriten Karışım

Tarif: Göbek Eriten Karışım

3) Pul Biber ile Yoğurdun Muhteşem Birlikteliği: Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Göbek eriten kür tarifleri arasında hızlı göbek eriten kür olarak bilinen göbek eriten yoğurt soda karışımına eklenen acı pul biber ile metabolizmanızı hızlandırabilir, kolay ve etkili bir şekilde göbek yağlanmanızdan kurtulabilirsiniz. Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Tarif: Göbek Eriten Yoğurt Kürü

4) Smoothie Tadında Göbek Eriten İçecek ile Kolayca Zayıflayın

Göbek eriten yoğurt, soda ve nane kullanılarak hazırlanan göbek eriten smoothie ile hem lezzetli hem de ferahlatıcı içecek hazırlayabilir göbek ve basen bölgenizdeki yağlardan kurtulabilir ve kabızlık probleminizin tedavisine destek olabilirsiniz. Göbek-Basen Eriten Kabızlık Gideren İçecek

Tarif: Göbek-Basen Eriten Kabızlık Gideren İçecek

5) Soda ile Yoğurdun Birlikteliği Göbek Yağlarından Kurtarıyor

Göbek eriten detoks tarifleri arasında en yaygın olarak kullanılan göbek ve basen eriten kür ile göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Göbek Eriten İçecek

Tarif: Göbek Eriten İçecek

6) Tarçın, Zencefil ve Zerdeçalın Göbek Eriten Kardeşliği

En iyi göbek eriten kür tarifleri arasında özel bir yere sahip olan göbek eriten su karışımı ile metabolizmanızı hızlandırabilir, vücudunuzda biriken toksin maddelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Oldukça pratik olan göbek eriten kür zencefil, limon, tarçın, zerdeçal, salatalık, limon ve maydanoz kullanarak hazırlanabilir. Hazırladığınız göbek eriten su, bağırsakları çalıştırarak kabızlık ve şişkinliği de önlemeye yardımcıdır. Göbek Eriten Diyet Suyu

Tarif: Göbek Eriten Diyet Suyu

7) Salatalık ile Zencefil ve Çileğin Zayıflatıcı Etkisi

Salatalık, zencefil ve çilek kullanılarak hazırlanan basen ve göbek eriten kür, öğünlerden önce tüketildiğinde göbek eriten formül olarak oldukça etkindir. Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

Tarif: Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

8) Sarımsak ve Lahana ile Göbek Eritmek Çok Kolay

Sarımsak, maydanoz ve beyaz lahana kullanılarak hazırlanan kür metabolizma hızlandırıcı ve bağırsakları çalıştırıcı etkisinin yanında yüksek antioksidan özelliği ile vücut direncini arttırarak enfeksiyonlara karşı vücudun bağışıklık sistemini arttırır. Sağlığınızı korurken göbeğinizden de kurutulabilirsiniz. Göbek Eriten Kür

Tarif: Göbek Eriten Kür

Ramazana özel 30 günlük menülerimiz iftar menüleri sayfamızda yayında, hayırlı ramazanlar!

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Göbek Eriten Kür Tarifi
Göbek Eriten Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama179
Göbek Eriten Muhteşem Kür Tarifi
Göbek Eriten Muhteşem Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama237
Göbek Yağlarını Eriten Gece Kürü Tarifi
Göbek Yağlarını Eriten Gece Kürü1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama302
Yağ Yakan Göbek Eriten Kür Tarifi
Yağ Yakan Göbek Eriten Kür1-2 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama77
Göbek Eriten Ve Kilo Verdiren Kür Tarifi
Göbek Eriten Ve Kilo Verdiren Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama634
Göbek Eriten Limonlu Yoğurt Kürü Tarifi
Göbek Eriten Limonlu Yoğurt Kürü1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama511
Bel Ve Basen Eriten Kür Tarifi
Bel Ve Basen Eriten Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama484
Göbek Eritme Kürü Tarifi
Göbek Eritme Kürü1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama113
Göbek Onarıcı Kür Tarifi
Göbek Onarıcı Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama105
Susurluk’ta En İyi Tost Nerede Yenir? Tarifi
Susurluk’ta En İyi Tost Nerede Yenir?

Mihaliç Peynirli Susurluk Tostu, Köpüklü Ayranı! Atıştırmalık lezzetlerden biri olan Susurluk tostu, doyurucu sokak yiyecekleri…

Kıtlama Şeker Nedir? Nasıl Yapılır? Hikayesi
Kıtlama Şeker Nedir? Nasıl Yapılır? Hikayesi

Kıtlama Şekeri: Erzurum'da Çay Keyfinin Gözdesi Keyifli anların ve molaların eşlikçisi olan çay, kimi insanlar…

Temcit Pilavı Nedir? Deyimin Hikayesi Tarifi
Temcit Pilavı Nedir? Deyimin Hikayesi

Temcit Pilavının Merak Edilen Asırlık Hikayesi Günlük konuşma dilinde zaman zaman duyabileceğiniz temcit pilavı gibi…

Japon Yapıştırıcısını Çıkaran Evde 5 Çözüm Tarifi
Japon Yapıştırıcısını Çıkaran Evde 5 Çözüm

Japon Yapıştırıcısını En Çabuk Ne Çözer? Kırılan bir nesneyi eski haline getirmek için kullanılan Japon…

Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi Tarifi
Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi

Nisan Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir? Baharın en güzel vakitleridir nisan ayı. Ağaçların çiçeklendiği,…

Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli? Tarifi
Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli?

Reflü ve Gastrit Hastaları Oruç Tutabilir Mi? Mide sorunları insanlar için çok rahatsız edici bir…

Bayrama Özel Tatlı Tarifleri Tarifi
Bayrama Özel Tatlı Tarifleri

Bayramın neşesini ve birlikteliğini en leziz bayram tatlısı listesi ile sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bayram…

Hangi Köfte Kaç Kalori? Tarifi
Hangi Köfte Kaç Kalori?

Çeşitlerine Köfte Kalori Değerleri, Fit Tarifler Köfte, mutfak kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Hem…

Bulgur Kaç Kalori? Tarifi
Bulgur Kaç Kalori?

Bulgur Kilo Aldırır mı, Diyette Yenir mi? Anadolu’nun geleneksel lezzeti bulgur, mutfaktan eksik olmayan gıdaların…

Ayva Kaç Kalori? Besin Değeri Tarifi
Ayva Kaç Kalori? Besin Değeri

Ayva Yemek Zayıflatır Mı? Ana vatanı Orta Asya sınırlarına kadar giden ayvanın sağlık açısından bin…

Asya Yemekleri: Dünyanın Tanıdığı 18 Tarif Tarifi
Asya Yemekleri: Dünyanın Tanıdığı 18 Tarif

Genelde Uzak Doğu, Çin restoranlarında tadılsa da kendi mutfaklarımızda pek denemediğimiz tariflerden "Asya yemekleri" listenin…

Susurluk’ta En İyi Tost Nerede Yenir? Tarifi
Susurluk’ta En İyi Tost Nerede Yenir?

Mihaliç Peynirli Susurluk Tostu, Köpüklü Ayranı! Atıştırmalık lezzetlerden biri olan Susurluk tostu, doyurucu sokak yiyecekleri…

Kıtlama Şeker Nedir? Nasıl Yapılır? Hikayesi
Kıtlama Şeker Nedir? Nasıl Yapılır? Hikayesi

Kıtlama Şekeri: Erzurum'da Çay Keyfinin Gözdesi Keyifli anların ve molaların eşlikçisi olan çay, kimi insanlar…

Fındık Kaç Kalori? Besin Değeri Tarifi
Fındık Kaç Kalori? Besin Değeri

Fındık Kalori Değerleri, Zayıflama Sürecindeki Tüketimine Dair İpuçları Üretiminde dünya birincisi olduğumuz fındık, sıklıkla Ordu,…

Temcit Pilavı Nedir? Deyimin Hikayesi Tarifi
Temcit Pilavı Nedir? Deyimin Hikayesi

Temcit Pilavının Merak Edilen Asırlık Hikayesi Günlük konuşma dilinde zaman zaman duyabileceğiniz temcit pilavı gibi…

Yulaf Ezmesi Kaç Kalori? Besin Değeri Tarifi
Yulaf Ezmesi Kaç Kalori? Besin Değeri

Yulaf Ezmesi Kalori Değerleri, Diyet Menülerinde Kullanımı Kısıtlı beslenme ve zayıflama sürecinde yulaf ezmesi, diyet…

Hangi Hamburger Kaç Kalori? Hamburger Menü Kaç Kalori? Tarifi
Hangi Hamburger Kaç Kalori? Hamburger Menü Kaç Kalori?

Çeşitlerine Göre Hamburger Kalori Değerleri Köfte, tavuk veya balık fileto ya da nugget etleriyle hazırlanan…

Japon Yapıştırıcısını Çıkaran Evde 5 Çözüm Tarifi
Japon Yapıştırıcısını Çıkaran Evde 5 Çözüm

Japon Yapıştırıcısını En Çabuk Ne Çözer? Kırılan bir nesneyi eski haline getirmek için kullanılan Japon…

Tarifler Geri
Videolar Geri