Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eriten 10 Kolay Hareket

Evde Karın Kası Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Karın egzersizleri kadın ve erkeklerin sağlıklı bir bedene sahip olma konusunda büyük yardımcısı olmaktadır. Düzenli ve disiplinli şekilde uygulanan karın kasları egzersizleri ile çok geçmeden daha düz ve fit bir karın bölgesine sahip olunabilir. Eğer hedefiniz karın bölgenizi çalıştırıp kasları harekete geçirmek ise doğru sayfadasınız. Unutmamanız gereken bir şey vardır ki o da karın egzersizleri erkek kadınların beslenmesine bağlı olarak sonuçlanacaktır. Sağlıklı beslenme ve karın kas egzersizleri aynı dönemde alışkanlık haline geliyorsa yolun yarısını yürüdünüz diyebiliriz.

Vücut şeklinize göre karın egzersizleri programı hazırlanması için bir spor koçu ile iletişime geçebilirsiniz. Evden çıkamıyorum, spor salonuna gitmek için vaktim yok diyenler için ise Nefis Yemek Tarifleri ekibi sizler için burada. Çünkü şimdi sizlere evde kolayca deneyebileceğiniz, en ekonomik karın kası çalıştıran hareketler önereceğiz. Sağlığınızı korumak ve formda kalmak adına egzersizlere başlamadan önce birkaç dakika ısınmanın iyi olacağını hatırlatmak isteriz.

İşte karın kaslarını çalıştıran ve fit bir bedene ulaştıran alt ve üst karın egzersizleri!

1) Daha ince ve kaslı bir karın bölgesine sahip olmak için kendinize söz verdiyseniz, kaymayan ve düz bir zemine görseldeki gibi uzanarak karın kaslarını çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Yere düz halde uzandığınızda belinizde boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında başınızı öne eğmeden üst bölgenizi kaldırmaya çalışın. Her kaldırmada nefes verin. 10 defa yaptıktan sonra biraz dinlenip bu hareketi tekrar edebilirsiniz. Bu egzersiz ile karın kaslarınızı çalıştırıp bir süre sonra inceltebilirsiniz. Gün içinde uygulamayı unutmayın.

karın kası egzersizleri
www.hurriyetaile.com

2) Yan plank hareketi ile karın bölgesini ve çevresini inceltebilirsiniz. Bunun için düz zemine yan olarak uzanın. Dizleri büktükten sonra havada kalan elinizi başınızın arkasına alın. Yerde kalan omzunuzu ve bedeni kaldırın, birkaç saniye bekleyin. 10 defa sağ bölge için çalıştıysanız 10 defa sol bölge için de aynı hareketi tekrarlamalısınız. Daha rahat hareket etmek için rahat kıyafetleri giyebilirsiniz.

karın kası egzersizleri kadın

3) Ters mekik: Göbek ve karın bölgesi için etkili olan bu hareketi denemek için yere oturun. Bacaklarınızı eşit olacak şekilde birleştirin ve havaya kaldırın. Havada kalan ayakları karın bölgesine doğru çekin ve yeniden havada bırakın. Yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Bu hareket ile karın kaslarınız oldukça hızlı çalışacaktır. Düzenli uygulama sonrasında karın bölgesinde bir çekilme olduğunu görebilirsiniz.

karın eritme egzersizleri
www.vucutgelistirmehareketleri.org

4) Ağırlık ile çalışacağınız bu hareket için evde su dolu büyük bir şişeyi kullanabilirsiniz. Squat hareketini uygulayarak karın kaslarında değişimlere şahit olabilirsiniz. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dik bir konumda yere çömelip kalkın. Bu esnada elinizdeki ağırlık da tam çene altında olacaktır. Kol ve karın kaslarını aynı anda çalıştırıp daha düz bir karın bölgesine sahip olmak için bu egzersizi denemek etkili olabilir.

karın egzersizleri erkek
www.msn.com

5) Üst karın kasları için etkili bu hareketi denedikten sonra karın bölgesindeki yorulmayı hissedeceksiniz. Bu yorgunluğun yağ yakımı olduğunu bilmenizde fayda var. Öncelikle yere uzanın ve bacaklarınızı dik bir şekilde havaya kaldırın. İki bacağın da bitişik olmasına dikkat edin. Bacaklarınızı hiçbir şekilde yere değdirmeden destek alın ve vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Her hareket halinde 5 saniye kadar bekleyin. Gün içinde veya uykudan önce tekrar edebilirsiniz.

karın kası hareketleri
www.hurriyetaile.com

6) Bu hareketi görünce aklınıza çizgi filmlerden bir kesit gelebilir. Superman olarak ifade edilen bu hareket ile daha düz bir karın hayaliniz gerçek olabilir. Yumuşak bir zemine yüzünüz yere bakacak şekilde uzanın ve aynı anda kollarla bacakları ileriye doğru germeye çalışın. Yerde iken her germe anında derin derin nefes alın. 3 saniye bekledikten sonra yeniden kol ve karın bölgesini gerip bırakın. Pes etmek yok!

karın kasları için egzersiz
www.sportsandmerits.com

7) Hayali bir bisiklet ve bu bisikleti yerde yatarken sürdüğünüzü düşünün. İşte bu hareket basen kısmından itibaren karın bölgesine kadar etkili olmaktadır. Yere uzandıktan sonra ellerinizi ensede bağlayın ve bacaklarınızı bisiklet kullanır gibi hareket ettirin. 1 dakika boyunca denedikten sonra derin nefes alıp yeniden harekete devam edebilirsiniz.

karın kası hareketleri evde

8) Mekik hareketini daha önce denemediyseniz artık geç kalmamalısınız. Çünkü mekik ile karın bölgesinde büyük değişimler yaşanmaktadır. Yere uzanın ve elleri ensede bağlayın. Bu sırada dizlerinizi de kırın. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan ve ayaklardan güç alarak üst bölgenizi kaldırmaya çalışın. Her kalkış da derin nefes vermeyi unutmayın. Her bir set için 10 tekrar iyi olacaktır.

karın kası egzersizleri kadın

9) Ebru Şallı’nın göstermiş olduğu hareket ile karın kaslarını hızlıca çalıştırabilirsiniz. Yere düz bir şekilde oturun. Kolları birbirine paralel olacak şekilde havada tutun. Kollarınızı açıp geriye doğru dikkatlice dönün. Bu anda kalça kısmının sabit kalmasına dikkat edin. Her geriye dönüşünüzde nefes verin. 10 defa tekrarlar halinde deneyerek etkisini hissedebilirsiniz.

karın kası egzersizleri bayan
www.formsante.com.tr

10) Alt ve üst karın bölgesi için etkili olan bu hareketi denemek çok kolay. Yere uzanın ve ayaklarınızı bitişik şekilde havaya kaldırın. Şimdi kaldırma şiddetini biraz daha hissedin ve bel bölgesine kadar ayaklarınızı kaldırın. Bu şekilde karın bölgenizde sıkışma meydana gelecektir. Sık sık aralıklar ile bacaklarınızı kaldırıp indirin. Set sayısını yorulma durumunuza göre değiştirebilirsiniz. Üst ve alt karında incelme isteyenler muhakkak denemeli!

karın egzersizleri
www.esraninportresi.com

Karın Kası Egzersizleri Faydaları Nelerdir?

Az önce sizlere açıklamış olduğumuz karın egzersizleri hareketleri sizi sakın korkutmasın. Düzenli şekilde uygulandığında vücudunuzda muhteşem değişimlere şahit olabilirsiniz. Karın kaslarının çalışması ile o bölgedeki yağların yakılması gerçekleşir. Böylece sizi rahatsız eden şiş karın zamanla gözden kaybolacaktır. Düz ve ince bir karın olsun istiyorsanız, evde kolayca uygulanan bu hareketleri denemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Sadece karın bölgesinin değil aynı zamanda bacakların da çalışmasını destekleyen egzersiz hareketleri ile bir süre sonra fit bir bedene sahip olabilirsiniz.

Karın egzersizleri vücut direncinizi de korumaktadır. Sürekli çalışan bedenin daha sağlıklı olacağı bir gerçektir. Vücudunuz daha dinç ve aktif olabilir.

karın kası egzersizleri

Karın Kası Egzersizleri Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Karın kası egzersizlerini denemeden önce fiziksel olarak bir rahatsızlığınız var mı yok mu gözden geçirmelisiniz. Bel fıtığı gibi durumlarda bu hareketleri denemeniz tehlikeli olabilir. Ameliyattan yeni çıkmış biriyseniz ameliyatın etkisinden çıkmadan denememelisiniz. Karın bölgesinde kas oluşumunu desteklemek için egzersizlerin sürekli yapılması tavsiye edilmez. Haftada 3 gün olacak şekilde iyi bir antrenman ile karın kaslarınızda değişim oluşturabilirsiniz. Bu noktada karın kası için beslenme kurallarına da göz atmalısınız. Yağ yakımını hızlandıran ve kas oluşumunu destekleyen besinleri tüketerek kas miktarını artırabilirsiniz. Yemek sonrasında hemen egzersiz yapmamalısınız. Midenizin daha rahat olduğu zamanları spor zamanı olarak seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Karın Basen Bel Yağlarını Eriten Kür Tarifi
Karın Basen Bel Yağlarını Eriten Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama374
Kısa Sürede Ferahlatan Karpuzlu Limonata Tarifi
Kısa Sürede Ferahlatan Karpuzlu Limonata2-4 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama680
Kara Kavurma Tarifi
Kara Kavurma4-6 kişilik, 45dk Pişirme, 20dk Hazırlama8
Kardan Adam Tarifi
Kardan Adam1-2 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama26
Kardan Adam Tarifi
Kardan Adam12-14 kişilik, Pişirme yok, 35dk Hazırlama140
Kara Pasta Tarifi
Kara Pasta6-8 kişilik, 30dk Pişirme, 30dk Hazırlama139
Kara Kız Tarifi
Kara Kız10-12 kişilik, 40dk Pişirme, 15dk Hazırlama133
Kar Tanesi Tarifi
Kar Tanesi10-12 kişilik, 40dk Pişirme, 20dk Hazırlama210
Kara Kız Tarifi
Kara Kız4-6 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama10
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi Tarifi
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi

Ağustos Ayının Vitamin Deposu Sebze ve Meyveleri Her besini tam mevsiminde yemek, sağlıklı kalmanın sırlarından…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi Tarifi
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi

Ağustos Ayının Vitamin Deposu Sebze ve Meyveleri Her besini tam mevsiminde yemek, sağlıklı kalmanın sırlarından…

2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi
2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri'nin her ay sizlerle paylaştığı en beğenilen tarifler listesinde temmuz ayının en çok…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Haşhaş Bitkisi: Tıpta Tedavi Mutfakta Lezzet! Mutfaklarda özel bir yeri olan haşhaş, hem lezzetiyle hem…

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi? Tarifi
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi?

Eşkina Balığı: Levrekten Sonra En Lezzetli Balık! Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık en sevilen…

Tarifler Geri
Videolar Geri