Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eriten 10 Kolay Hareket

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eriten 10 Kolay Hareket Tarifi

Evde Karın Kası Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Karın egzersizleri kadın ve erkeklerin sağlıklı bir bedene sahip olma konusunda büyük yardımcısı olmaktadır. Düzenli ve disiplinli şekilde uygulanan karın kasları egzersizleri ile çok geçmeden daha düz ve fit bir karın bölgesine sahip olunabilir. Eğer hedefiniz karın bölgenizi çalıştırıp kasları harekete geçirmek ise doğru sayfadasınız. Unutmamanız gereken bir şey vardır ki o da karın egzersizleri erkek kadınların beslenmesine bağlı olarak sonuçlanacaktır. Sağlıklı beslenme ve karın kas egzersizleri aynı dönemde alışkanlık haline geliyorsa yolun yarısını yürüdünüz diyebiliriz.

Vücut şeklinize göre karın egzersizleri programı hazırlanması için bir spor koçu ile iletişime geçebilirsiniz. Evden çıkamıyorum, spor salonuna gitmek için vaktim yok diyenler için ise Nefis Yemek Tarifleri ekibi sizler için burada. Çünkü şimdi sizlere evde kolayca deneyebileceğiniz, en ekonomik karın kası çalıştıran hareketler önereceğiz. Sağlığınızı korumak ve formda kalmak adına egzersizlere başlamadan önce birkaç dakika ısınmanın iyi olacağını hatırlatmak isteriz.

İşte karın kaslarını çalıştıran ve fit bir bedene ulaştıran alt ve üst karın egzersizleri!

1) Daha ince ve kaslı bir karın bölgesine sahip olmak için kendinize söz verdiyseniz, kaymayan ve düz bir zemine görseldeki gibi uzanarak karın kaslarını çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Yere düz halde uzandığınızda belinizde boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında başınızı öne eğmeden üst bölgenizi kaldırmaya çalışın. Her kaldırmada nefes verin. 10 defa yaptıktan sonra biraz dinlenip bu hareketi tekrar edebilirsiniz. Bu egzersiz ile karın kaslarınızı çalıştırıp bir süre sonra inceltebilirsiniz. Gün içinde uygulamayı unutmayın.

karın kası egzersizleri

2) Yan plank hareketi ile karın bölgesini ve çevresini inceltebilirsiniz. Bunun için düz zemine yan olarak uzanın. Dizleri büktükten sonra havada kalan elinizi başınızın arkasına alın. Yerde kalan omzunuzu ve bedeni kaldırın, birkaç saniye bekleyin. 10 defa sağ bölge için çalıştıysanız 10 defa sol bölge için de aynı hareketi tekrarlamalısınız. Daha rahat hareket etmek için rahat kıyafetleri giyebilirsiniz.

karın kası egzersizleri kadın

3) Ters mekik: Göbek ve karın bölgesi için etkili olan bu hareketi denemek için yere oturun. Bacaklarınızı eşit olacak şekilde birleştirin ve havaya kaldırın. Havada kalan ayakları karın bölgesine doğru çekin ve yeniden havada bırakın. Yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Bu hareket ile karın kaslarınız oldukça hızlı çalışacaktır. Düzenli uygulama sonrasında karın bölgesinde bir çekilme olduğunu görebilirsiniz.

karın eritme egzersizleri

4) Ağırlık ile çalışacağınız bu hareket için evde su dolu büyük bir şişeyi kullanabilirsiniz. Squat hareketini uygulayarak karın kaslarında değişimlere şahit olabilirsiniz. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dik bir konumda yere çömelip kalkın. Bu esnada elinizdeki ağırlık da tam çene altında olacaktır. Kol ve karın kaslarını aynı anda çalıştırıp daha düz bir karın bölgesine sahip olmak için bu egzersizi denemek etkili olabilir.

karın egzersizleri erkek

5) Üst karın kasları için etkili bu hareketi denedikten sonra karın bölgesindeki yorulmayı hissedeceksiniz. Bu yorgunluğun yağ yakımı olduğunu bilmenizde fayda var. Öncelikle yere uzanın ve bacaklarınızı dik bir şekilde havaya kaldırın. İki bacağın da bitişik olmasına dikkat edin. Bacaklarınızı hiçbir şekilde yere değdirmeden destek alın ve vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Her hareket halinde 5 saniye kadar bekleyin. Gün içinde veya uykudan önce tekrar edebilirsiniz.

karın egzersizleri erkek

6) Bu hareketi görünce aklınıza çizgi filmlerden bir kesit gelebilir. Superman olarak ifade edilen bu hareket ile daha düz bir karın hayaliniz gerçek olabilir. Yumuşak bir zemine yüzünüz yere bakacak şekilde uzanın ve aynı anda kollarla bacakları ileriye doğru germeye çalışın. Yerde iken her germe anında derin derin nefes alın. 3 saniye bekledikten sonra yeniden kol ve karın bölgesini gerip bırakın. Pes etmek yok!

karın kasları için egzersiz

7) Hayali bir bisiklet ve bu bisikleti yerde yatarken sürdüğünüzü düşünün. İşte bu hareket basen kısmından itibaren karın bölgesine kadar etkili olmaktadır. Yere uzandıktan sonra ellerinizi ensede bağlayın ve bacaklarınızı bisiklet kullanır gibi hareket ettirin. 1 dakika boyunca denedikten sonra derin nefes alıp yeniden harekete devam edebilirsiniz.

karın kası hareketleri evde

8) Mekik hareketini daha önce denemediyseniz artık geç kalmamalısınız. Çünkü mekik ile karın bölgesinde büyük değişimler yaşanmaktadır. Yere uzanın ve elleri ensede bağlayın. Bu sırada dizlerinizi de kırın. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan ve ayaklardan güç alarak üst bölgenizi kaldırmaya çalışın. Her kalkış da derin nefes vermeyi unutmayın. Her bir set için 10 tekrar iyi olacaktır.

karın kası egzersizleri kadın

9) Ebru Şallı’nın göstermiş olduğu hareket ile karın kaslarını hızlıca çalıştırabilirsiniz. Yere düz bir şekilde oturun. Kolları birbirine paralel olacak şekilde havada tutun. Kollarınızı açıp geriye doğru dikkatlice dönün. Bu anda kalça kısmının sabit kalmasına dikkat edin. Her geriye dönüşünüzde nefes verin. 10 defa tekrarlar halinde deneyerek etkisini hissedebilirsiniz.

10) Alt ve üst karın bölgesi için etkili olan bu hareketi denemek çok kolay. Yere uzanın ve ayaklarınızı bitişik şekilde havaya kaldırın. Şimdi kaldırma şiddetini biraz daha hissedin ve bel bölgesine kadar ayaklarınızı kaldırın. Bu şekilde karın bölgenizde sıkışma meydana gelecektir. Sık sık aralıklar ile bacaklarınızı kaldırıp indirin. Set sayısını yorulma durumunuza göre değiştirebilirsiniz. Üst ve alt karında incelme isteyenler muhakkak denemeli!

karın egzersizleri

Karın Kası Egzersizleri Faydaları Nelerdir?

Az önce sizlere açıklamış olduğumuz karın egzersizleri hareketleri sizi sakın korkutmasın. Düzenli şekilde uygulandığında vücudunuzda muhteşem değişimlere şahit olabilirsiniz. Karın kaslarının çalışması ile o bölgedeki yağların yakılması gerçekleşir. Böylece sizi rahatsız eden şiş karın zamanla gözden kaybolacaktır. Düz ve ince bir karın olsun istiyorsanız, evde kolayca uygulanan bu hareketleri denemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Sadece karın bölgesinin değil aynı zamanda bacakların da çalışmasını destekleyen egzersiz hareketleri ile bir süre sonra fit bir bedene sahip olabilirsiniz.

Karın egzersizleri vücut direncinizi de korumaktadır. Sürekli çalışan bedenin daha sağlıklı olacağı bir gerçektir. Vücudunuz daha dinç ve aktif olabilir.

karın kası egzersizleri

Karın Kası Egzersizleri Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Karın kası egzersizlerini denemeden önce fiziksel olarak bir rahatsızlığınız var mı yok mu gözden geçirmelisiniz. Bel fıtığı gibi durumlarda bu hareketleri denemeniz tehlikeli olabilir. Ameliyattan yeni çıkmış biriyseniz ameliyatın etkisinden çıkmadan denememelisiniz. Karın bölgesinde kas oluşumunu desteklemek için egzersizlerin sürekli yapılması tavsiye edilmez. Haftada 3 gün olacak şekilde iyi bir antrenman ile karın kaslarınızda değişim oluşturabilirsiniz. Bu noktada karın kası için beslenme kurallarına da göz atmalısınız. Yağ yakımını hızlandıran ve kas oluşumunu destekleyen besinleri tüketerek kas miktarını artırabilirsiniz. Yemek sonrasında hemen egzersiz yapmamalısınız. Midenizin daha rahat olduğu zamanları spor zamanı olarak seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Karın Basen Bel Yağlarını Eriten Kür Tarifi

Karın Basen Bel Yağlarını Eriten Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Öksürük Giderici  (Kısa Sürede Etkili) Tarifi

Öksürük Giderici (Kısa Sürede Etkili)

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Kardan Adam Tarifi

Kardan Adam

6-8 kişilik, 20dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Kara Kavurma Tarifi

Kara Kavurma

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Kara Şora Tarifi

Kara Şora

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Karınca Kek Tarifi

Karınca Kek

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Pekmezli Kar Tarifi

Pekmezli Kar

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Kar Pasta Tarifi

Kar Pasta

6-8 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Kar Helvası Tarifi

Kar Helvası

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri Tarifi
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri

B6 Vitamini (Piridoksin) B6 vitamini, bir B vitamin kompleksinin parçasıdır ve insan sağlığı için ciddi…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri Tarifi
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri

B6 Vitamini (Piridoksin) B6 vitamini, bir B vitamin kompleksinin parçasıdır ve insan sağlığı için ciddi…

1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir? Tarifi
1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir?

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Harcarım? Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 2018 verilerine göre dünya nüfusunun…

Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler Tarifi
Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler

Bayramın neşesini ve birlikteliğini en leziz bayram tatlıları ile taçlandırmaya hazır mısınız? Bayram paylaştıkça güzel…

Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri Tarifi
Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri

Pek Food pratik ve çeşitli ürünleriyle sofralarınızı renklendirmeye geliyor! Yenilikçi çözümleri sayesinde dakikalar içinde pişirilmeye…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit Tarifi
Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit

Nefis Yemek Tarifleri mutfağından, en beğenilen yoğurtlu çorba tarifleri huzurlarınızda! Ana malzemesi yoğurt olan ve…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif Tarifi
Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif

Yaz ayları, hafif ve ferahlatıcı tariflerin vazgeçilmez olduğu dönemlerdir. Özellikle sıcak havalarda ağır yemeklerden kaçınmak…

Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Tarifi
Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Çam Balı: Aradığınız İlaç Akdeniz Çamlarında! Vücut direncini yüksek tutmak ve bağışıklığı güçlendirmek adına, beslenmenize…

Tarifler Geri
Videolar Geri