Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

4 puan, ortalama: 5,00 4 puan, ortalama: 5,00 4 puan, ortalama: 5,00 4 puan, ortalama: 5,00 4 puan, ortalama: 5,00 (4 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket Tarifi

Hayalinizdeki Ölçülere Sahip Olmanın Yolu:

Bölgesel Zayıflama

Egzersizler, Diyet Listesi ve Doğal Kürler

Şu güne kadar pek çok kişi zayıflama konusunda onlarca yöntem denemiştir. Şok diyetler, yoğun tempolu sporlar, bitkisel takviyeler ve en kötüsü kendini aç bırakma. Tüm bu bildiklerinizi bir kenara atacak bir yazı ile karşınızdayız. Sizlere bölgesel zayıflama hakkında bilgi verecek bu yazımız ile, rahatsız olduğunuz ve bir an önce ince görünmesini istediğiniz bölgeleri zayıflatabilirsiniz. Bu sağlık sırrı için yazımızdaki bilgilere ihtiyacınız olacak.

Son dönemlerin popüler zayıflama tekniği bölgesel zayıflama, pek çok ünlü tarafından da denenen bir yöntem olmuştur. Basen, göbek, kol, bacak ve karın bölgesine ağırlık vererek uygulayacağınız egzersizler ve diyetler ile hayalinizdeki bedene sahip olabilirsiniz. O halde sizi hayalinize bir adım daha yaklaştıracak yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Oluyor?

Her kişi farklı vücut tipine sahiptir. Beslenme ve yaşam biçimi bu vücut tipini oluşturmaktadır. Eğer çok yağlı gıdalar ile beslenen biriyseniz, kocaman bir göbeğe sahip olmanız çok da sürpriz olmamalıdır. Çeşitli yiyecekler, vücudun belirli noktalarında yağlanma meydana getirir. Yazımızın gündemi olan bölgesel zayıflama da kişinin istediği bölgedeki yağlardan kurtulması için bir çare olacaktır. Vücudun istenilen bölgelerindeki yağların eritilmesi veya alınması ile bölgesel zayıflama uygulanabilir. Bunun için bölgesel zayıflama diyet programı uygulanabilir. Eğer çok ciddi bir orantısızlık varsa cerrahi müdahale ile yağlanmalar ortadan kaldırılabilir.

bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri egzersiz yaparak, diyet uygulayarak ve zayıflama cihazlarından destek alarak hayata geçirilebilir. Bölgesel zayıflama soğuk lipoliz cihazı ile uygulanmaktadır. En çok adı duyulan bu cihaz ile seçili bölgeye masaj yapılır. Bölgedeki kan dolaşımı bir süre azaltılır ve yağ dokularını soğutur. Yağ dokularına uygulanan bu yöntem ile pek çok kişi bacak ve göbek bölgesinden zayıflamıştır.

Zayıflama cihazları ile zayıflamanın bir diğer yolu da Power-Plate adlı cihazı kullanmak olabilir. Rus bilim insanları tarafından piyasaya sürülen bu cihaz titreşimlerle incelmenizi sağlar. Kişinin yaşına ve yağ oranına göre hazırlanan program ile bir süre sonra bölgesel olarak zayıflamak mümkün olabilir. Bu cihazı kullandığınızda dakikalar içinde yoğun spor yapmış gibi vücut kaslarınız çalışır. Cihaz koçu ile program uygulamak en sağlıklı adım olacaktır.

Belirli bölgeden zayıflamak isteyenler için diyet uygulanmaktadır. Bu diyet listesinde yağ yakımını hızlandıracak besinlere ağırlık verilir. Diyete düzenli şekilde uymak ve bölgesel hareketlerle diyeti desteklemek önemli bir kural olmaktadır.

Bölgesel zayıflamak isteyenler için en etkili sonuç ise spor yapmak olacaktır. Spor hem beden sağlığını korur hem de kısa sürede iyi sonuçlar verir. Örneğin bölgesel zayıflama göbek eritme hareketleri ile daha düz göbeğe, bacak hareketleri ile daha ince bacaklara sahip olmanızı sağlar. Bu noktada da dikkat edilmesi gereken kural azimli ve düzenli olmak olacaktır.

bölgesel zayıflama hareketleri

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

1) Bölgesel zayıflama egzersizleri listesine köprü hareketi ile başlıyoruz. Bu şekilde pozisyon alın ve ellerinizi yerde sabitleyin. Gücünü ayaklarınızdan ve elinizden alarak vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Tam tepeye geldiğinizde kalça kaslarını sıkıp bırakın. Bu hareketi 3 set halinde tekrarlayın. Düzenli olarak köprü hareketini uyguladığınızda kalça bölgesi olmak üzere bacakları da inceltebilirsiniz.

bölgesel zayıflama

2) Bölgesel zayıflama spor önerisi çömelme adıyla bilinen squat egzersizi ile devam ediyor. Bu hareket ile geniş kalçaya sahip olanlar, kalça bölgesini sıkılaştırabilir. Düzen alındığı takdirde bir süre sonra daha şekilli ve ince kalçaya sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ayaklarınızı yere sabitleyin. Ayakları yerden kaldırmadan dik bir duruşla yere çömelip eğilin. Setler halinde tekrarlamalısınız. Her setiniz 10’ar defa olabilir. Bu hareket ile kalça ve göbek bölgesinden zayıflamak çok kolay.

bölgesel zayıflama yöntemleri

3) Şınav hareketi, bölgesel zayıflama hareketleri resimli anlatımın en zorlu hareketi olabilir. Zorlu olduğu kadar yaktırdığı kalori de epey fazladır. Şınav ile tüm vücut kaslarınız aktif hale geçer. Özellikle de kol sarkmaları için etkili olan bu egzersiz, evde yapılması kolay hareketlerden biridir. Şınav çekerken ayaklarınızı kırmamaya dikkat edin. Gücünüzü kollar ve omuzlardan almalısınız.

bölgesel zayıflama hareketleri

4) Kol bölgesinde yoğun yağlanma olanlar için ideal bir hareket olacaktır barfiks. Vücut ağırlığını kaldırma ile yapılan bu egzersizde kol, bel ve omuz aynı anda çalışır. Böylece kolların daha zayıf görünmesi sağlanır. Yaz sıcaklarında daha rahat kıyafet giymek istiyorsanız, uygun şartların sağlandığı ortamlarda barfiks çekebilirsiniz.

bölgesel zayıflama aletleri

5) Bacaklarınızın daha ince olmasını istiyorsanız, herhangi bir merdivende bu egzersizi uygulayıp bacak bölgesini inceltebilirsiniz. Bahçe, apartman veya uygun merdivenlerde denenmeye uygun bir egzersizdir. Step hareketi olarak belirli bir süre içinde merdiveni tempolu şekilde inip çıkın. Bu hareket ile bacak kasları çalışacak ve kalça bölgesi zaman içinde şekillenip zayıflayacaktır.

bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel Zayıflama Diyet Listesi

5 gün boyunca size verdiğimiz diyet listesini uygularsanız, vücudunuzdaki en çok yağlanma olan bölgeyi zayıflatmak için adım atmış olursunuz. Metabolizma hızlandıran, kalça ve basen bölgesindeki yağları yok eden diyet listesi:

1. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 1 parça göğüs (ızgara) ya da tavuk kanat, yanında bol limonlu yeşil salata ve 1 adet mevsim meyvesi.

2. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 2 yumurta ile hazırlanmış omlet ve havuçlu domatesli salata

3. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: Yarım paket spagetti ve 1 adet mevsim meyvesi

4. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 1 parça haşlanmış tavuk eti ve haşlanmış sebzeler.

5. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: Ton balıklı yeşil salata üzerinde bir adet haşlanmış yumurta ve 1 adet mevsim meyvesi

bölgesel zayıflama göbek

Göbek ve Basen Eriten Çok Etkili 7 Kür Tarifi

Bölgesel zayıflama yöntemleri bitkisel kürler ile daha etkili hale gelebilir. Bu amaçla yağ yakan bitkilerden destek alabilirsiniz. Pek çok bitki ve besin yağ yakımını hızlandırmaktadır. Sizlere bu konuda yardım edecek etkili kürler öneriyoruz. Bu listedeki tüm tarifler göbek ve basen bölgenizdeki yağların yakılmasını kolaylaştırıyor. Sizden de azim ve çaba bekliyoruz. O yağlar eriyecek ve en çok istediğiniz kıyafetleri alabileceksiniz! İşte bölgesel zayıflamanızı kolaylaştıracak 7 etkili kür tarifi:

1) Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Yoğurt bağırsak dostu bir besindir. Sindirim sistemini koruması ve metabolizmayı hızlandırması ile kilo vermek isteyenlerin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu kür de yoğurt ile hazırlanıyor. Eğer düzenli bir şekilde tüketirseniz hem bağırsak problemleri yok olur hem de göbek bölgesindeki istenmeyen yağlar! Göbek ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

2) Ödemler Atılsın: Yeşil Detoks (Göbek Eriten Kür)

Ödem atma konusunda oldukça başarılı olan detoks yiyecek ve içecekler, pek çok kişi tarafından denenmeye devam ediyor. Etkili sonuçlar veren detoks içeceklerine yemyeşil rengi ile bu tarifimiz de eklendi. Yağları eriten yeşil detoksun sırrını öğrenmek için tarifimize göz atıp siz de yağlardan kurtulabilirsiniz. Yeşil Detoks (Göbek Eriten Kür)

3) Asitli İçecekleri Tarihe Karıştıran Göbek Eriten İçecek

Sayısız içecek çeşidi olan piyasaya göz attığınızda, hangisinin zayıflama konusunda etkili olduğunu uzun uzun düşünürsünüz. Siz düşünedurun biz göbek eriten bu içeceği sizinle tanıştıralım. Birazcık göbeğiniz çıktıysa hemen denemeniz gereken bir tariftir kendisi. İçeriğini merak ediyorsanız, işte zayıflama adresi: Göbek Eriten İçecek

4) Göbek Eriten Yoğurt Kürü ile Daha Küçük Bedenlere

Şişmanlık çok ciddi bir sorundur. Hem sağlık hem de psikolojik açıdan değerlendirildiğinde kimse aşırı kilolu olmak istemez. Herkes kıyafetlerin daha şık, kan değerlerinin daha normal çıkmasını ister. Böyle bir sonuca ulaşmak için ise göbek eriten yoğurt kürü tüketilmelidir. Çünkü bu kür bağışıklık sistemini korurken yağları da yok ediyor. Göbek Eriten Yoğurt Kürü

5) Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

Yağlardan kurtulma dönemine girdiyseniz, içecek kültürünüzde birkaç değişim yapmak şart oldu. Eh bu durumda görev de bize düştü. Kiloları yok eden, yağları eriten salatalık çayı ile tanışmanız için sizlere bu tarifi sunuyoruz. Tadını çok seveceğiniz salatalık çayı ile metabolizma hızlansın, gitsin kilolar! Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

6) Bol Şifalı Göbek Eriten Detoks Suyu

Kilo verme sürecinde yağları yakarken ihtiyacınız olan suyu bolca içiyorsunuz değil mi? Su göbek ve basen eritme konusunda en büyük destekçiniz olacaktır. Bu yolda suyu biraz renklendirmek ve tatlandırmak gerekecek. İşte bu tarif ile suyunuz lezzetlendiği gibi göbek bölgesinde olan yağlar da erimeye başlıyor. Daha ince bir beden için bolca su! Göbek Eriten Detoks Suyu

7) Göbek Yağı Eriten Maydanoz Kürü ile Daha İnce Bedenler

Maydanoz çok şifalı bir bitkidir. Vücudu arındıran ve temizleyen sebzelerden en kuvvetlisidir. Aynaya baktığınızda göbeğinizin şiş ve yağlı olduğunu düşünüyorsanız, bu kürü uygulamak için doğru zamandasınız. Düzenli şekilde bu kürü uygulayanların göbek yağları kısa süre içinde yanıp bitip kül oluyor :) Sıra sizde! Göbek Yağı Eriten Maydanoz Kürü

Detoks Diyeti: 3 Günlük Detoks Diyet Listesi, Zayıflatan İpuçları

Detoks Suyu Nedir? Sağlıklı Detoks Tarifleri

Detoks Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Detoks Tarifleri

Göbek Eriten Kür Tarifleri

En Etkili Göbek Eritme Yolları, Hareketleri, Diyeti

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 600.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket 06.11.2018 tarihinde yayınladı.