Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Hayalinizdeki Ölçülere Sahip Olmanın Yolu:

Bölgesel Zayıflama

Egzersizler, Diyet Listesi ve Doğal Kürler

Şu güne kadar pek çok kişi zayıflama konusunda onlarca yöntem denemiştir. Şok diyetler, yoğun tempolu sporlar, bitkisel takviyeler ve en kötüsü kendini aç bırakma. Tüm bu bildiklerinizi bir kenara atacak bir yazı ile karşınızdayız. Sizlere bölgesel zayıflama hakkında bilgi verecek bu yazımız ile, rahatsız olduğunuz ve bir an önce ince görünmesini istediğiniz bölgeleri zayıflatabilirsiniz. Bu sağlık sırrı için yazımızdaki bilgilere ihtiyacınız olacak.

Son dönemlerin popüler zayıflama tekniği bölgesel zayıflama, pek çok ünlü tarafından da denenen bir yöntem olmuştur. Basen, göbek, kol, bacak ve karın bölgesine ağırlık vererek uygulayacağınız egzersizler ve diyetler ile hayalinizdeki bedene sahip olabilirsiniz. O halde sizi hayalinize bir adım daha yaklaştıracak yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Oluyor?

Her kişi farklı vücut tipine sahiptir. Beslenme ve yaşam biçimi bu vücut tipini oluşturmaktadır. Eğer çok yağlı gıdalar ile beslenen biriyseniz, kocaman bir göbeğe sahip olmanız çok da sürpriz olmamalıdır. Çeşitli yiyecekler, vücudun belirli noktalarında yağlanma meydana getirir. Yazımızın gündemi olan bölgesel zayıflama da kişinin istediği bölgedeki yağlardan kurtulması için bir çare olacaktır. Vücudun istenilen bölgelerindeki yağların eritilmesi veya alınması ile bölgesel zayıflama uygulanabilir. Bunun için bölgesel zayıflama diyet programı uygulanabilir. Eğer çok ciddi bir orantısızlık varsa cerrahi müdahale ile yağlanmalar ortadan kaldırılabilir.

bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri egzersiz yaparak, diyet uygulayarak ve zayıflama cihazlarından destek alarak hayata geçirilebilir. Bölgesel zayıflama soğuk lipoliz cihazı ile uygulanmaktadır. En çok adı duyulan bu cihaz ile seçili bölgeye masaj yapılır. Bölgedeki kan dolaşımı bir süre azaltılır ve yağ dokularını soğutur. Yağ dokularına uygulanan bu yöntem ile pek çok kişi bacak ve göbek bölgesinden zayıflamıştır.

Zayıflama cihazları ile zayıflamanın bir diğer yolu da Power-Plate adlı cihazı kullanmak olabilir. Rus bilim insanları tarafından piyasaya sürülen bu cihaz titreşimlerle incelmenizi sağlar. Kişinin yaşına ve yağ oranına göre hazırlanan program ile bir süre sonra bölgesel olarak zayıflamak mümkün olabilir. Bu cihazı kullandığınızda dakikalar içinde yoğun spor yapmış gibi vücut kaslarınız çalışır. Cihaz koçu ile program uygulamak en sağlıklı adım olacaktır.

Belirli bölgeden zayıflamak isteyenler için diyet uygulanmaktadır. Bu diyet listesinde yağ yakımını hızlandıracak besinlere ağırlık verilir. Diyete düzenli şekilde uymak ve bölgesel hareketlerle diyeti desteklemek önemli bir kural olmaktadır.

Bölgesel zayıflamak isteyenler için en etkili sonuç ise spor yapmak olacaktır. Spor hem beden sağlığını korur hem de kısa sürede iyi sonuçlar verir. Örneğin bölgesel zayıflama göbek eritme hareketleri ile daha düz göbeğe, bacak hareketleri ile daha ince bacaklara sahip olmanızı sağlar. Bu noktada da dikkat edilmesi gereken kural azimli ve düzenli olmak olacaktır.

bölgesel zayıflama hareketleri

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

1) Bölgesel zayıflama egzersizleri listesine köprü hareketi ile başlıyoruz. Bu şekilde pozisyon alın ve ellerinizi yerde sabitleyin. Gücünü ayaklarınızdan ve elinizden alarak vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Tam tepeye geldiğinizde kalça kaslarını sıkıp bırakın. Bu hareketi 3 set halinde tekrarlayın. Düzenli olarak köprü hareketini uyguladığınızda kalça bölgesi olmak üzere bacakları da inceltebilirsiniz.

bölgesel zayıflama

2) Bölgesel zayıflama spor önerisi çömelme adıyla bilinen squat egzersizi ile devam ediyor. Bu hareket ile geniş kalçaya sahip olanlar, kalça bölgesini sıkılaştırabilir. Düzen alındığı takdirde bir süre sonra daha şekilli ve ince kalçaya sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ayaklarınızı yere sabitleyin. Ayakları yerden kaldırmadan dik bir duruşla yere çömelip eğilin. Setler halinde tekrarlamalısınız. Her setiniz 10’ar defa olabilir. Bu hareket ile kalça ve göbek bölgesinden zayıflamak çok kolay.

bölgesel zayıflama yöntemleri

3) Şınav hareketi, bölgesel zayıflama hareketleri resimli anlatımın en zorlu hareketi olabilir. Zorlu olduğu kadar yaktırdığı kalori de epey fazladır. Şınav ile tüm vücut kaslarınız aktif hale geçer. Özellikle de kol sarkmaları için etkili olan bu egzersiz, evde yapılması kolay hareketlerden biridir. Şınav çekerken ayaklarınızı kırmamaya dikkat edin. Gücünüzü kollar ve omuzlardan almalısınız.

bölgesel zayıflama hareketleri

4) Kol bölgesinde yoğun yağlanma olanlar için ideal bir hareket olacaktır barfiks. Vücut ağırlığını kaldırma ile yapılan bu egzersizde kol, bel ve omuz aynı anda çalışır. Böylece kolların daha zayıf görünmesi sağlanır. Yaz sıcaklarında daha rahat kıyafet giymek istiyorsanız, uygun şartların sağlandığı ortamlarda barfiks çekebilirsiniz.

bölgesel zayıflama aletleri

5) Bacaklarınızın daha ince olmasını istiyorsanız, herhangi bir merdivende bu egzersizi uygulayıp bacak bölgesini inceltebilirsiniz. Bahçe, apartman veya uygun merdivenlerde denenmeye uygun bir egzersizdir. Step hareketi olarak belirli bir süre içinde merdiveni tempolu şekilde inip çıkın. Bu hareket ile bacak kasları çalışacak ve kalça bölgesi zaman içinde şekillenip zayıflayacaktır.

bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel Zayıflama Diyet Listesi

5 gün boyunca size verdiğimiz diyet listesini uygularsanız, vücudunuzdaki en çok yağlanma olan bölgeyi zayıflatmak için adım atmış olursunuz. Metabolizma hızlandıran, kalça ve basen bölgesindeki yağları yok eden diyet listesi:

1. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 1 parça göğüs (ızgara) ya da tavuk kanat, yanında bol limonlu yeşil salata ve 1 adet mevsim meyvesi.

2. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 2 yumurta ile hazırlanmış omlet ve havuçlu domatesli salata

3. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: Yarım paket spagetti ve 1 adet mevsim meyvesi

4. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: 1 parça haşlanmış tavuk eti ve haşlanmış sebzeler.

5. Gün:

 • Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli.
 • Ara öğün: 1 adet yeşil elma
 • Öğle: 1 porsiyon muz eklenmiş müsli
 • Ara öğün: 1 avuç kuru üzüm
 • Akşam: Ton balıklı yeşil salata üzerinde bir adet haşlanmış yumurta ve 1 adet mevsim meyvesi

bölgesel zayıflama göbek

Göbek ve Basen Eriten Çok Etkili 7 Kür Tarifi

Bölgesel zayıflama yöntemleri bitkisel kürler ile daha etkili hale gelebilir. Bu amaçla yağ yakan bitkilerden destek alabilirsiniz. Pek çok bitki ve besin yağ yakımını hızlandırmaktadır. Sizlere bu konuda yardım edecek etkili kürler öneriyoruz. Bu listedeki tüm tarifler göbek ve basen bölgenizdeki yağların yakılmasını kolaylaştırıyor. Sizden de azim ve çaba bekliyoruz. O yağlar eriyecek ve en çok istediğiniz kıyafetleri alabileceksiniz! İşte bölgesel zayıflamanızı kolaylaştıracak 7 etkili kür tarifi:

1) Göbek Eriten ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Yoğurt bağırsak dostu bir besindir. Sindirim sistemini koruması ve metabolizmayı hızlandırması ile kilo vermek isteyenlerin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu kür de yoğurt ile hazırlanıyor. Eğer düzenli bir şekilde tüketirseniz hem bağırsak problemleri yok olur hem de göbek bölgesindeki istenmeyen yağlar! Göbek ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

Tarif: Göbek ve Kabızlık Gideren Yoğurt Kürü

2) Ödemler Atılsın: Yeşil Detoks (Göbek Eriten Kür)

Ödem atma konusunda oldukça başarılı olan detoks yiyecek ve içecekler, pek çok kişi tarafından denenmeye devam ediyor. Etkili sonuçlar veren detoks içeceklerine yemyeşil rengi ile bu tarifimiz de eklendi. Yağları eriten yeşil detoksun sırrını öğrenmek için tarifimize göz atıp siz de yağlardan kurtulabilirsiniz. Yeşil Detoks (Göbek Eriten Kür)

Tarif: Yeşil Detoks (Göbek Eriten Kür)

3) Asitli İçecekleri Tarihe Karıştıran Göbek Eriten İçecek

Sayısız içecek çeşidi olan piyasaya göz attığınızda, hangisinin zayıflama konusunda etkili olduğunu uzun uzun düşünürsünüz. Siz düşünedurun biz göbek eriten bu içeceği sizinle tanıştıralım. Birazcık göbeğiniz çıktıysa hemen denemeniz gereken bir tariftir kendisi. İçeriğini merak ediyorsanız, işte zayıflama adresi: Göbek Eriten İçecek

Tarif: Göbek Eriten İçecek

4) Göbek Eriten Yoğurt Kürü ile Daha Küçük Bedenlere

Şişmanlık çok ciddi bir sorundur. Hem sağlık hem de psikolojik açıdan değerlendirildiğinde kimse aşırı kilolu olmak istemez. Herkes kıyafetlerin daha şık, kan değerlerinin daha normal çıkmasını ister. Böyle bir sonuca ulaşmak için ise göbek eriten yoğurt kürü tüketilmelidir. Çünkü bu kür bağışıklık sistemini korurken yağları da yok ediyor. Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Tarif: Göbek Eriten Yoğurt Kürü

5) Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

Yağlardan kurtulma dönemine girdiyseniz, içecek kültürünüzde birkaç değişim yapmak şart oldu. Eh bu durumda görev de bize düştü. Kiloları yok eden, yağları eriten salatalık çayı ile tanışmanız için sizlere bu tarifi sunuyoruz. Tadını çok seveceğiniz salatalık çayı ile metabolizma hızlansın, gitsin kilolar! Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

Tarif: Kilo Verdiren Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

6) Bol Şifalı Göbek Eriten Detoks Suyu

Kilo verme sürecinde yağları yakarken ihtiyacınız olan suyu bolca içiyorsunuz değil mi? Su göbek ve basen eritme konusunda en büyük destekçiniz olacaktır. Bu yolda suyu biraz renklendirmek ve tatlandırmak gerekecek. İşte bu tarif ile suyunuz lezzetlendiği gibi göbek bölgesinde olan yağlar da erimeye başlıyor. Daha ince bir beden için bolca su! Göbek Eriten Detoks Suyu

Tarif: Göbek Eriten Detoks Suyu

7) Göbek Yağı Eriten Maydanoz Kürü ile Daha İnce Bedenler

Maydanoz çok şifalı bir bitkidir. Vücudu arındıran ve temizleyen sebzelerden en kuvvetlisidir. Aynaya baktığınızda göbeğinizin şiş ve yağlı olduğunu düşünüyorsanız, bu kürü uygulamak için doğru zamandasınız. Düzenli şekilde bu kürü uygulayanların göbek yağları kısa süre içinde yanıp bitip kül oluyor :) Sıra sizde! Göbek Yağı Eriten Maydanoz Kürü

Tarif: Göbek Yağı Eriten Maydanoz Kürü

Detoks Diyeti: 3 Günlük Detoks Diyet Listesi, Zayıflatan İpuçları

Detoks Suyu Nedir? Sağlıklı Detoks Tarifleri

Detoks Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Detoks Tarifleri

Göbek Eriten Kür Tarifleri

En Etkili Göbek Eritme Yolları, Hareketleri, Diyeti

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kurabiyeler Şekil Şekil Tarifi
Kurabiyeler Şekil Şekil12-14 kişilik, 25dk Pişirme, 40dk Hazırlama24
Şekilden Şekile Giren Poğaça Tarifi
Şekilden Şekile Giren Poğaça12-14 kişilik, 20dk Pişirme, 10dk Hazırlama12
Şekil Şekil Tahinli Kurabiye Tarifi
Şekil Şekil Tahinli Kurabiye10-12 kişilik, 25dk Pişirme, 15dk Hazırlama29
Şekili Kurabiye Tarifi
Şekili Kurabiye12-14 kişilik, 30dk Pişirme, 10dk Hazırlama43
Zayıflatan Çikolata Tarifi
Zayıflatan Çikolata2-4 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama284
Zayıflama Çayı Tarifi
Zayıflama Çayı1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama37
Zayıflama Kürü Tarifi
Zayıflama Kürü1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama163
Zayıflatan Kahve Tarifi
Zayıflatan Kahve1-2 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama257
5 i Bir Yerde Zayıflama Çayı Tarifi
5 i Bir Yerde Zayıflama Çayı1-2 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama722
Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi Tarifi
Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi

Nisan Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir? Baharın en güzel vakitleridir nisan ayı. Ağaçların çiçeklendiği,…

Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli? Tarifi
Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli?

Reflü ve Gastrit Hastaları Oruç Tutabilir Mi? Mide sorunları insanlar için çok rahatsız edici bir…

Ramazan Bayramı Yurt Dışı 7 Tur Fırsatı Tarifi
Ramazan Bayramı Yurt Dışı 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Yurt Dışı Tatili 2021 7’den 70’e tüm Müslüman aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan…

Ramazan Ayının Önemi, Nelere Dikkat Edilmeli? Tarifi
Ramazan Ayının Önemi, Nelere Dikkat Edilmeli?

Ramazan Ayı En Doğru Nasıl Yaşanır? İslam inancında önemli bir yere sahip ramazan ayı, sosyal…

Üsküdar İftar Mekanları: En İyi 11 Restoran Tarifi
Üsküdar İftar Mekanları: En İyi 11 Restoran

Üsküdar'da Nerede İftar Yapılır? Ramazan ayının hayırlı bereketi ve tüm neşesi üzerinizde olsun! İslam aleminin…

Market Zincirleri Ramazan Paketi Fiyatları 2021 İçindekiler Tarifi
Market Zincirleri Ramazan Paketi Fiyatları 2021 İçindekiler

Bereketli Ramazan Paketi 2021 Fiyatları Ramazan paketi 2021 ramazan günlerinde de birçok ailenin ihtiyacını karşılayacak…

Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi Tarifi
Nisan Ayı Sebze ve Meyveleri Listesi

Nisan Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir? Baharın en güzel vakitleridir nisan ayı. Ağaçların çiçeklendiği,…

Yöresel Tatlılar: 23 Çeşit Efsane Tarif Tarifi
Yöresel Tatlılar: 23 Çeşit Efsane Tarif

Bu listede Ege'den Doğu Anadolu'ya, Trakya'dan Akdeniz'e, Karadeniz'den İç Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'ya en…

Çiğ Köfte Kaç Kalori? Etli, Etsiz, Dürüm Tarifi
Çiğ Köfte Kaç Kalori? Etli, Etsiz, Dürüm

4000 Yıllık Efsane Çiğ Köfte Kalori Değerleri Çiğ köfte, Türk mutfağının çok emekle hazırlanan ve…

Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli? Tarifi
Reflü ve Gastriti Olanlar Ramazanda Nasıl Beslenmeli?

Reflü ve Gastrit Hastaları Oruç Tutabilir Mi? Mide sorunları insanlar için çok rahatsız edici bir…

Bulgur Pilavı Kaç Kalori? Kilo Aldırır Mı? Tarifi
Bulgur Pilavı Kaç Kalori? Kilo Aldırır Mı?

Sindirimi Kolay, Lif Kaynağı Bulgur Pilavı Kaç Kalori? Bulgur pilavı, ülkemizde adeta kurtarıcı bir yemektir.…

Ramazan Bayramı Yurt Dışı 7 Tur Fırsatı Tarifi
Ramazan Bayramı Yurt Dışı 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Yurt Dışı Tatili 2021 7’den 70’e tüm Müslüman aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan…

Aşure Kaç Kalori? Tarifi
Aşure Kaç Kalori?

Aşure Kilo Aldırır Mı? 1 Porsiyon Aşure Kaç Kalori? Tarihi Nuh tufanına değin gerileyen aşure,…

Ramazan Ayının Önemi, Nelere Dikkat Edilmeli? Tarifi
Ramazan Ayının Önemi, Nelere Dikkat Edilmeli?

Ramazan Ayı En Doğru Nasıl Yaşanır? İslam inancında önemli bir yere sahip ramazan ayı, sosyal…

Türk Kahvesi Kaç Kalori? Sade, Orta, Şekerli, Sütlü Tarifi
Türk Kahvesi Kaç Kalori? Sade, Orta, Şekerli, Sütlü

Çeşitlerine Göre Türk Kahvesi Kalori Değerleri Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? Hatırına tam 40 yıl biçilmiş…

Pastane Tatlıları: Harikulade 16 Tarif Tarifi
Pastane Tatlıları: Harikulade 16 Tarif

Pastane tatlıları, yılların pastacılık birikimi ile farklı usullerle yapılır. Ne tatlıcılardaki gibidir ne de ev…

Üsküdar İftar Mekanları: En İyi 11 Restoran Tarifi
Üsküdar İftar Mekanları: En İyi 11 Restoran

Üsküdar'da Nerede İftar Yapılır? Ramazan ayının hayırlı bereketi ve tüm neşesi üzerinizde olsun! İslam aleminin…

Market Zincirleri Ramazan Paketi Fiyatları 2021 İçindekiler Tarifi
Market Zincirleri Ramazan Paketi Fiyatları 2021 İçindekiler

Bereketli Ramazan Paketi 2021 Fiyatları Ramazan paketi 2021 ramazan günlerinde de birçok ailenin ihtiyacını karşılayacak…

Tarifler Geri