Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Fazla Zahmet Yok, Ekstra Ekipman Yok!

İşte, Bacak İncelten En Etkili 5 Hareket!

Hareketsiz yaşamın üzücü sonuçlarından biri de kalın bacaklara sahip olmaktır. İş veya okul temposundan dolayı spor yapmaya vakit bulamadığınız anlar birikir ve bacaklarınızda yağlanma meydana gelir. Bu süre içinde sağlıksız beslendiyseniz, işiniz biraz daha zor olacaktır. Hemen hemen pek çok insan orantılı vücuda sahip olmak ister. Giyilen kıyafetlerin daha şık durması birçok kişinin hayalidir. Sağlıklı bir beden için de ideal kilo sağlanmalıdır. Eğer bedeninizde fazla kilolar bacak bölgesinde toplanmış ise; derdinize derman olacak bacaklarınızı inceltecek bir yazı ile karşınızdayız.

Bu yazımızda sizler için bacak inceltme ve sıkılaştırma bilgilerine değindik. Sağlıklı beslenme programını uygulayarak bacak inceltme diyetini önerdik. Ev içinde kolayca uygulanabilecek bacak inceltme egzersizleri de eklemeyi ihmal etmedik. Tüm bu çabamız dileyenlerin daha ince bacaklara sahip olması ve sağlıklı bir yaşama devam etmesi için. O halde “tempooo” diyoruz ve bacakların daha ince olması için harekete geçiyoruz!

Bacak İnceltme Hareketleri

1) Pistol squat adı verilen bu hareket ile daha ince bacaklara kavuşabilirsiniz. Öncelikle dik bir konuma gelin. Kollarınızı yere paralel olacak şekilde kaldırın. Bu esnada sağ bacağınızı da paralel olacak durumda kaldırın. Bu hareket ile eğilebildiğiniz kadar eğilmeye çalışın. Bacak kaslarını ve kalça kaslarını çalıştıran bu hareketi istediğiniz an deneyebilirsiniz. Sürekli uygulamada bacaklarınızın inceldiğini, pantolon denerken fark edebilirsiniz.

bacak inceltme hareketleri
www.aysetolga.com

2) Uygulaması çok kolay olan bu üst bacak inceltme hareketi için yere uzanın. Bacaklarınızı birleşik olacak şekilde havaya kaldırın. Havada kaldığı her saniye derin nefes alın. Belirli bir süre tutun ve sonrasında bacakları yere indirin. Her kaldırmada 10 saniye havada tutup setler halinde deneyebilirsiniz. Sabah uyandığınızda, akşam yatmadan önce uygulayarak zamanla etkisini görebilirsiniz.

iç bacak inceltme hareketleri
www.yasemin.com

3) Köprü hareketi ile bacaklarınızı inceltmek için yere uzanın. Bu şekilde pozisyon alın ve ellerinizi yerde sabitleyin. Gücünü ayaklarınızdan ve elinizden alarak vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Tam tepeye geldiğinizde kalça kaslarını sıkıp bırakın. Bu hareketi 3 set halinde tekrarlayın. Düzenli olarak köprü hareketini uyguladığınızda iç ve dış bacakları inceltebilirsiniz. Bu sırada kalçanız da şekillenecektir. Daha orantılı bir vücut için denemelisiniz.

iç bacak eritme hareketleri

4) Gün içinde yürüyüş yaparak dış ve iç bacak inceltme hareketleri uygulayabilirsiniz. Çok değil sadece 45 dakika kadar yürüyüş yapmak bacak kaslarını harekete geçirecektir. Yürüyüş öncesinde içilen kahve ile metabolizmanızı hızlandırıp bacak bölgesindeki yağların yakılmasını daha kısa süreye indirebilirsiniz.

üst bacak inceltme hareketleri

5) Yerde görseldeki pozisyonu alın. Bacak inceltme pilates hareketleri türlerinden biri olan bu V- stretch hareketi ile bacak kaslarınızı hiç olmadığı kadar çalıştıracaksınız. Yerde bu konuma geldiyseniz şimdi sıra ayak uçlarına doğru kapanmada. Mümkün olduğu kadar bacaklarınızı esnetin ve üst gövdenizi ayaklarınıza yaklaştırmaya çalışın. Her eğilmede 10 saniye kadar bekleyin. Sonrasında diğer bacağa kapanmaya çalışın.

alt bacak inceltme hareketleri
yogaveyasam.com

Bacak İnceltme Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Listesi

Bacaklarınızda oluşan yağlanmalardan şikayetçiyseniz, şimdi sizlere vereceğimiz diyet listesini buzdolabına asabilirsiniz. Çünkü bu beslenme listesindeki öğünler, yağ yakım hızını artırıp bacaklar başta olmak üzere vücudunuzdaki yağlanmayı ortadan kaldıracak. Sabredip daha ince bacaklara sahip olmak için uymanız gereken Ender Saraç önerisi olan diyet listesi şu şekilde olacaktır:

Sabah:

 • 1 bardak şeker ilavesiz yeşil çay
 • İnce dilim kızarmış çavdar ekmeği
 • 2 küçük acı biber
 • 4 parmak ince ve yağsız dil peyniri
 • 4 adet saplı maydanoz

Ara öğün:

 • Yeşil çaylı, biberiyeli, funda yapraklı zencefilli bir fincan bitki çayı

Öğlen:

 • Ton balıklı ya da peynirli yeşil salata
 • 1 kase kremasız sebze çorbası

Ara öğün:

 • Yeşil çaylı, biberiyeli, funda yapraklı zencefilli bir fincan bitki çayı

Akşam yemeği:

 • 4 kaşık bulgur pilavı veya 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği
 • 1 tabak zeytinyağlı fasulye
 • 1 kase bol limonlu salata

Ara öğün:

 • Yarım çay bardağı leblebi
 • 1 fincan zencefilli yağsız süt

Diyeti uygularken az önce verdiğimiz egzersizleri gün içinde yapmaya özen göstermelisiniz. Besinlerin etkisini görmek için vücudunuzun hareket halinde olması gereklidir.

iç ve dış bacak inceltme hareketleri

Bacak İnceltme Kürü Tarifleri

Bacak inceltmek için bitkisel çözüm desteği alabilirsiniz. Bu desteği doğanın size sunduğu ve hiçbir karşılık beklemediği mucizelerle dolu bitkilerde bulabilirsiniz. Bacak bölgesindeki yağlanmaları ortadan kaldırmak ve daha ince bacaklara sahip olmak için bacak inceltme çayı tarifini deneyebilirsiniz:

Bacakları İncelten Çay Tarifi

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı yeşil çay
 • 1 tutam biberiye
 • 1 tutam funda yaprağı
 • 1 tutam mısır püskülü
 • 1 tutam rendelenmiş zencefil
 • 1 tutam maydanoz
 • 1 büyük bardak içme suyu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir cezvede kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuyan bitki çayını süzerek her akşam tüketin. Gün içinde 2 defa tüketildiğinde ve hareket halinde olduğunuzda bacaklarınızdaki incelmeyi fark edebilirsiniz.

Bacak Eriten Peynirli Kür

Malzemeler:

 • 50 gram yağsız lor peyniri
 • 1 çay kaşığı çörek otu
 • 1 çay kaşığı toz zencefil
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı pul biberi
 • Bir tutam maydanoz

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri karıştırın ve 7 gün boyunca akşam yemeğini çok az yiyerek bu kürü tüketin. Metabolizmayı hızlandıran ve bacaklardaki yağlanmayı yok eden bu kür ile daha ince bacaklara kavuşabilirsiniz.

bacak inceltme hareketleri

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatı, Operasyon Sonrası, Etkileri

Pek çok kişi bacak inceltme programları deneyip başarısız olmuş olabilir. Yaşam temposundan dolayı spora vakit ayıramamış da olabilir. Eğer bacaklarınızdaki yağlanma çok ciddi boyuta geldiyse ve doktorunuz size bacak inceltme estetiği öneriyorsa, bir defa cesaret edip cerrahi müdahale ile bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Hafif yağlanmaları ise spor ve beslenme ile telafi edebilirsiniz. Cerrahi müdahale obezite durumlarında etkili olmaktadır. İç bacak ve üst bacak için uygulanabilen bu ameliyat, yaklaşık 2 saat sürmektedir. 15 yaş sonrasında hastaya gerekli ise ameliyat yapılabilir. 18 yaşına kadar sağlığı tehdit eden durumlarda ailenin onayı ile yapılmaktadır.

Bazı durumlarda yürüme bozukluğu meydana gelmektedir. Bacak inceltme ameliyatı bu durumda etkili olacaktır. Bu ameliyat sonrasında bacaklarda herhangi bir kesik veya dikiş izi kalmamaktadır. Son derece profesyonel imkanlarda yapılan bacak inceltme ameliyatları, kısa bir süre sonra iyileşmektedir.

Bacakların daha ince görünmesi için olmak istediğiniz bacak inceltme estetiğine yaklaşık olarak 10.000 TL ayırmalısınız. Bu noktada karar sizin olacaktır. Sağlıksız beslenip kilo almaya devam mı? Yoksa sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayat felsefesi haline getirip mutlu bir şekilde yaşamak mı? Karanızı verdiyseniz en eğlenceli şekilde bacak inceltme aleti ile bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Bu aletlerden biri bisiklet olacaktır diğeri de atlama ipi. İki alet ile eğlenerek ve kalori yakarak bacaklarınızı daha ince bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Göbek Eriten Kür Tarifleri

En Etkili Göbek Eritme Yolları, Hareketleri, Diyeti

En Etkili Zayıflama Yöntemleri, Yağ Yakan 8 Kür Tarifi

Maydanoz Limon Kürü Yapılışı ve Faydaları, Yağ Yakan, Zayıflatan Kür

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

Ramazana özel 30 günlük menülerimiz iftar menüleri sayfamızda yayında, hayırlı ramazanlar!

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Keçi Bacağı Tarifi
Keçi Bacağı8-10 kişilik, 30dk Pişirme, 10dk Hazırlama47
Keçi Bacağı Tarifi
Keçi Bacağı Tarifi4-6 kişilik, 10dk Pişirme, 15dk Hazırlama52
Kahvaltida Sıcacık Keçi Bacağı Tarifi
Kahvaltida Sıcacık Keçi Bacağı8-10 kişilik, 10dk Pişirme, 5dk Hazırlama110
Keçi Bacağı Kahvaltıların Vazgeçilmezi Tarifi
Keçi Bacağı Kahvaltıların Vazgeçilmezi6-8 kişilik, 10dk Pişirme, 20dk Hazırlama17
Keçi Bacağı Sodalı Pişi Tarifi
Keçi Bacağı Sodalı Pişi4-6 kişilik, 25dk Pişirme, 30dk Hazırlama9
Fırında Tavuk Bacağı Ve Biberiyeli Patates Tarifi
Fırında Tavuk Bacağı Ve Biberiyeli Patates6-8 kişilik, 1 saat 30dk Pişirme, 20dk Hazırlama11
Fırında Leziz Tavuk Bacağı ve Patates Tarifi
Fırında Leziz Tavuk Bacağı ve Patates2-4 kişilik, 35dk Pişirme, 10dk Hazırlama55
Terbiyeli Mısır Unlu Tavuk Sarma (Bacaktan) Tarifi
Terbiyeli Mısır Unlu Tavuk Sarma (Bacaktan)4-6 kişilik, 30dk Pişirme, 3 saat Hazırlama45
Evde Kolay Diş Beyazlatma Yöntemleri Tarifi
Evde Kolay Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı Gülüşler İçin Diş Beyazlatma Yöntemleri Dişlerin en dışında bulunan kısma diş minesi adı verilir.…

Şeker Pancarının Duymadığınız 8 Faydası Tarifi
Şeker Pancarının Duymadığınız 8 Faydası

Şeker Pancarı: Hazımsızlık ve Kansızlığa Birebir! Şeker pancarı, etli yaprakları, çiçekleri ve verimli tohumları ile…

Sucuk Yapımı ve Kurutmanın Püf Noktaları Tarifi
Sucuk Yapımı ve Kurutmanın Püf Noktaları

Sucuk: Kahvaltıdan Ana Yemeğe İştah Açıcı Sucuk denildiği zaman akıllara kahvaltıda yenilen yumurtalı leziz tarifler…

En İyi Süt Yapan 12 Şifalı Bitki Çayı Tarifi
En İyi Süt Yapan 12 Şifalı Bitki Çayı

Emziren Anneler İçin Süt Yapan Çaylar Listesi Gebelik döneminde birçok kadının aklında bir soru oluşur:…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Zayıflatan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Zayıflatan Diyet Listesi

Emziren Annelere Sağlıklı Beslenme Önerileri, Diyet Listeleri Sağlıklı beslenme yaşamın her alanında dikkat edilmesi gereken…

Anneler Gününe Özel Anlamlı Sözler 2021 Tarifi
Anneler Gününe Özel Anlamlı Sözler 2021

Anneler Gününe Kısa ve Anlamlı Sözler Her sene mayıs ayının 2. pazar günü kutlanan anneler…

Çocukların Yapabileceği 16 Nefis Tarif Tarifi
Çocukların Yapabileceği 16 Nefis Tarif

Mutfakta çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek hem de kendi ellerinden çıkma tariflerle bir güzel karınlarını doyurmak…

Evde Kolay Diş Beyazlatma Yöntemleri Tarifi
Evde Kolay Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı Gülüşler İçin Diş Beyazlatma Yöntemleri Dişlerin en dışında bulunan kısma diş minesi adı verilir.…

Şeker Pancarının Duymadığınız 8 Faydası Tarifi
Şeker Pancarının Duymadığınız 8 Faydası

Şeker Pancarı: Hazımsızlık ve Kansızlığa Birebir! Şeker pancarı, etli yaprakları, çiçekleri ve verimli tohumları ile…

Kuru Fasulye Kaç Kalori? Besin Değeri Tarifi
Kuru Fasulye Kaç Kalori? Besin Değeri

Türk Mutfağının Klasikleşmiş Lezzeti Kuru Fasulye Kaç Kalori? Kuru fasulye Türk mutfağında severek tüketilen bir…

Kek Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Dilim Kek Kaç Kalori? Tarifi
Kek Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Dilim Kek Kaç Kalori?

Çay Saatinde 1 Dilim Kek İyi Gider ;) Peki, Hangi Kek Kaç Kalori? Kim bir…

Sucuk Yapımı ve Kurutmanın Püf Noktaları Tarifi
Sucuk Yapımı ve Kurutmanın Püf Noktaları

Sucuk: Kahvaltıdan Ana Yemeğe İştah Açıcı Sucuk denildiği zaman akıllara kahvaltıda yenilen yumurtalı leziz tarifler…

Pide Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Pide Kalori Değerleri Tarifi
Pide Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Pide Kalori Değerleri

Hangi Pide Kaç Kalori? Onlarca çeşidi bulunan pideler sade olarak üretildiklerinde ekmek olarak kullanılırken, üzerine…

Starbucks Yiyecek Kalorileri: Tatlı & Tuzlu Tarifi
Starbucks Yiyecek Kalorileri: Tatlı & Tuzlu

Starbucks Yiyecekleri Kaç Kalori? Yeni nesil kahve sektörünün dünya genelindeki en bilinen markası Starbucks, yiyecek…

Çilek Kaç Kalori? Besin Değerleri Tarifi
Çilek Kaç Kalori? Besin Değerleri

En Yüksek Su İçeriğine Sahip C Vitamini Deposu Çilek Kaç Kalori? Bahar ve yaz aylarında…

Nohut Kaç Kalori? Salatası, Çorbası, Yemeği Tarifi
Nohut Kaç Kalori? Salatası, Çorbası, Yemeği

Protein ve Lif Zengini Nohut Kaç Kalori? Garbanzo fasulyesi olarak bilinen nohut, ülkemizde sıkça kullanılan…

Kayısı Kaç Kalori? Tarifi
Kayısı Kaç Kalori?

Bağışıklık ve Sindirim Dostu Kayısı Kaç Kalori? Yemesi çok zahmetsiz olan kayısı, mutfakta pek çok…

Sütlaç Kaç Kalori? Diyet, Fırın Sütlaç Tarifi
Sütlaç Kaç Kalori? Diyet, Fırın Sütlaç

Sütlaç Kalori Değerleri Diyette Sütlaç Yenir Mi? Hafif sütlü tatlılar denildiğinde akla ilk geleni sütlaç…

Tarifler Geri
Videolar Geri