Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunuzu Artıracak 5 Gerçek Tecrübe

Zayıflamak İsteyenlere İlham Kaynağı Olacak

Zayıflama Hikayeleri

Zayıflama hikayeleri dinlerken bir an kahramanın yerine kendinizi koyduğunuz oldu mu? Diyet programları, düzenli sporlar, doktor kontrolleri ile mücadele ettiğinizi hayal ettiğiniz anlar olmuştur. Her pazartesi başlanan diyetler çok geçmeden çevrenin etkisiyle bozulmuş olabilir. Sakın kilo veremedim diye üzülmeyin. Sizlere kilo verme konusunda ilham olacak zayıflama başarı hikayeleri derledik. Bu hikayelerden yola çıkarak insanların nasıl kilo verdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece zayıflama sürecinde sık sık mucize zayıflama hikayeleri hatırlanacak ve ikram edilen yaş pastalara kolayca “Hayır” diyebileceksiniz.

Yakın zamanda yaşanan zayıflama motivasyon hikayeleri gerçek kişilerin ifadeleri ile derlenmiş ve size sunulmuştur. Bir ayda 10 kilo vermenin hiç de zor olmadığını anlamak için satırlarda yer alan moral verici cümleler sizi yarın sabah diyete başlatabilir. Sağlığınızı düşünerek çıkacağınız bu yolda ilginç zayıflama hikayeleri ile zorlanmadan kilo verebilirsiniz. Çünkü sizinle aynı yoldan geçen, aynı derdi paylaşan ve aynı sağlık sorunlarının tehdidi altında olan yüzlerce insan var.

Kilo vermek isteyenler! Bu konuda yalnız değilsiniz. Koşarak, diyet yaparak, az yiyerek, sağlıklı beslenerek ve yürüyerek zayıflama hikayeleri içinde bulunan insanlardan güç veren alıntılar sizlerle…

zayıflama hikayeleri

1) 1 Ay İçinde 10 Kilo Veren Günnur Hanım’ın Hikayesi

Günnur Hanım, diyete başlamadan önce kendine sözler verdiğini anlatıyor. Kendini yormadan ve aç bırakmadan bu yola çıkmanın daha sağlıklı olacağına inanmış. Bu yola çıkarken attığı ilk adım tuzu ve şekeri hayatından çıkarmak olmuş. Öğünlerine sebze ve meyveyi de ekleyerek kilo verme sürecinde en doğru kararı almış diyebiliriz. En önemli detayı sizlerle paylaşalım: Yediklerinde kaçamağa yer vermemek için tüm öğünlerini not almış. Her ne kadar çevresi tatlıları afiyetle tüketse de, Günnur Hanım verdiği emeklerin boşa gitmemesi için o tatlılara hayır demiştir.

Günnur Hanım, sağlıklı beslenmeye devam ederken hayatına sporu da eklemiştir. Daha önceden sporla arası çok iyi olmadığından bedenine birden yüklenmemiştir. Böylece nefes darlığı riskini de önlemiştir. Günlük yürüyüş mesafesine her geçen gün 250 metre daha ekleyerek yürüyüşü hayatında ilke haline getirmiştir. Sadece yürüyüşten değil aynı zamanda egzersiz hareketleri ile de yağ yakımını hızlandırmayı başarmıştır.

Sağlıklı beslenme ve spor derken suyun diyet sürecinde ne kadar önemli olduğunu vurgular. Gün içinde en az 2 litre su içtiğini belirtir ve özellikle de soğuk su ile daha kolay yağ yaktığını ekler. Bu tatlı serüvenin sonunda Günnur Hanım 1 aylık süre içinde 10 kilo vererek daha sağlıklı nefes almaya başlamıştır.

Kaynak:

zayiflamaiksiri.com

emziren annelerin zayıflama hikayeleri

2) 105 Kilodan 55 Kiloyu Gören Eylül Hanım’ın Hikayesi

Eylül Hanım kilo vermeye başlamadan önce kendisinin kilo veremeyeceğine inanmaktaydı. Fakat bir sabah uyandı ve o günün geldiğini anladı. Her hafta tartıldığını ve bu süre içinde haftalık 1 kilo verdiğini gördükten sonra, kendine olan inancı daha da yükselmeye başladı. Asitli ve gazlı içecekleri, beyaz ekmeği hayatından çıkardı ve günlük olarak 30 dakikalık tempolu yürüyüşler yaptı.

Diyetisyen kontrolü ile öğünlerini düzenleyen Eylül Hanım, yemeklerine ilave olarak tuz koymadı. 2.5 litre suyu kesinlikle gün içinde tüketti. Öğün atlamadan, kurallarına uyarak ve kendine inanarak yola devam etti. Abur cubur olarak tabir edilen zararlı yiyeceklerden kesinlikle yemedi ve ara öğünlerinde meyve yemeyi tercih etti. İşte bu yolun sonunda Eylül Hanım, 1 yıllık süre içinde tartıda 55 kiloyu gördü. Ani acıkmalara karşı uykudan önce bir kase yoğurt tüketmenin etkili olduğunu ifade eden Eylül Hanım, kilo vermek isteyenlerin sabredip kendilerine söz vermelerini vurgulamaktadır.

Kaynak:

zayiflama.net

yürüyerek zayıflama hikayeleri

3) Handan Hanım 30 Kiloyu Nasıl Verdi?

Çocukluk dönemini çok zayıf geçiren Handan Hanım, ergenlik döneminden itibaren epey yemek yiyen biri olmuş. Ergenliğinden bir süre sonra diyete merhaba demiş ve defalarca diyete başlamıştır. Zayıflama yolunda en çok yapılan hatalardan biri olan aç kalmayı, ne yazık ki Handan Hanım da denemiştir. Etkisiz olduğunu anladıktan sonra daha bilinçli şekilde kilo vermek istemiştir ve diyetisyen kontrolü altında bir sürece girmiştir.

Kendine söz verdikten sonra hayatına su içme alışkanlığını ve 7 öğünü ekledi. Az ölçüde fakat sık aralıklarla yeme düzenini oluşturdu. Daha önce su ile arası iyi olmayan Handan Hanım, suyun kilo verdirdiğini görünce daha da içmeye başladı. Tam buğday ürünleri, esmer ekmek, sağlıklı pişirme yöntemleri ile Handan Hanım’ın daha önce görmediği rakamlar nihayet tartıda kendini belli etmeye başladı.

Kilo verirken hiç acıkmadığını ve sıkılmadığını belirten Handan Hanım, ara öğünlerini hep yanında taşıdığını da ekler. Çevresinden gelen güzel yorumlarla daha da moral bulduğunu ve kendini daha iyi hissettiğini söyleyen Handan Hanım, sağlıklı şekilde 30 kilo vermeyi başarmıştır.

Kaynak:

www.haberturk.com

yürüyüşle zayıflama hikayeleri

4) 20 Kilo Verilen Bir Zayıflama Hikayesi

Doğum gününde, yeni yaşında yeni bir bedene merhaba diyecek bu hikayenin kahramanı. Tartıda 82 kiloyu gördükten sonra artık kilo vermenin vakti geldi diyerek doğum gününde yeniden doğmak için kendine söz verdi. Artık kilosu ile gündeme gelmekten sıkılmıştı ve beğendiği elbisenin daha ufak bedenini giymek istiyordu. İşte bu amaçla kötü yeme alışkanlığını rafa kaldırdı. Akşam yemeğini geç saatlerde yemekten vazgeçti. Haftanın 3 veya 4 gününü spora ayırarak istediği kiloya adım adım yaklaştı. Kahramanımızın amacı iyi bir bedene sahip olmak ve daha sağlıklı kalmaktı. Günlük su tüketim miktarını 2.5 litre olarak belirledi ve kahvaltıdan önce yeşil çay içmeye başladı.

Kilo vermeye başlamadan önce ve bu sürede doktor kontrolünü ihmal etmedi. Zaman zaman kan değerlerini kontrol ettirdi. Daha az yemek tüketerek daha çok hareket etmeye başladı. Uykudan önce bir bardak su içip gece acıkmasının önüne geçti. Hedeflediği kiloya ulaşırken kendine verdiği sözleri de unutmadı. Bu süre içinde yaklaşık 20 kilo verdi ve artık daha mutlu!

Kaynak:

www.obezite.com

zayıflama başarı hikayeleri

5) 35 Kilo Veren Oğuzhan Bey’in Hikayesi

7 yaşından beri kilo alan Oğuzhan Bey, 16 yaşına kadar çok zorlu günlerden geçtiğini ifade ediyor. Sokağa çıktığında kendini rahat hissetmediğini ve alışveriş yaparken beden konusunda çok zorlandığını anlatıyor. 2014 yılına Mayıs ayı gibi iştahı kapandı ve kahvaltıya daha fazla önem vermeye başladı. Öğünlerini az yemeklerle geçirmeye başlayan Oğuzhan Bey, yemeklerine baharat ilave etmeyi alışkanlık haline getirdi. Baharatların yağ yakımını hızlandırdığını biliyordu çünkü.

Akşam yemek vaktinde çok az yemek yiyen Oğuzhan Bey, bu öğünde daha çok salata ve meyve yemeyi alışkanlık haline getirdi. Beyninin ona oynadığı oyunlara fırsat vermemek için kendine hep tok olduğunu söyledi. Zayıflamak isteyenlere kahvaltıya önem verilmesi gerektiğini önermektedir. Bol su tüketiminin bu süreçte çok önemli bir rolü olduğunu ekler. Hareket eden kişilerin daha kolay kilo verdiğini de ayrıca belirtir. İçecek konusunda limonata tavsiye eder. Limonata hem yağ yakan hem de ferahlatan bir içecektir. Yemeklere mutlaka baharat eklemenizi önerir. Eğer bu şekilde bir kilo verme sürecine merhaba derseniz, kendisinin 35 kilo verdiği gibi sizin de ciddi kilo verebileceğinizi ifade eder.

Kaynak:

diyetkulubu.co

zayıflama hikayeleri

Hızlıca zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın! Bu bilgiler de aklınızda olsun:

Hızlı Kilo Verme Sürecinde Doğru Bilinen 6 Yanlış, Diyetisyen Uyarıyor

Hızlı Zayıflama: Kısa Sürede Kilo Verenlerin En Çok Yaptığı 8 Hata

İlginizi çekebilir:

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Zayıflatan Çikolata Tarifi

Zayıflatan Çikolata

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Zayıflatan Detoxs Tarifi

Zayıflatan Detoxs

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Zayıflatan Yoğurt Tarifi

Zayıflatan Yoğurt

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Zayıflatan Yoğurt Tarifi

Zayıflatan Yoğurt

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
5 Dakikada Gerçek Lavaş Tarifi (Videolu)

5 Dakikada Gerçek Lavaş Tarifi (Videolu)

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Zayıflatan Kabak Detoksu Tarifi

Zayıflatan Kabak Detoksu

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Zayıflatan Yeşil Kür Tarifi

Zayıflatan Yeşil Kür

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Gerçek Coleslaw Tarifi

Gerçek Coleslaw

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası Tarifi
Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası

Mucizevi Enginar Sirkesi Faydaları ve Kullanımı Enginar sirkesi, ilkbahar mevsiminin mucize sebzelerinden enginardan elde edilen…

Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif
Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif

Patates Maskesi ile Cildinizi Yenileme Zamanı! Cildinize iyi bakmak için birçok bitkisel özlü kremler kullanmış…

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm Tarifi
Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Mide Fıtığı Nasıl Geçer? Hareketli geçen iş ve yaşam şartlarından dolayı zaman zaman…

Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet Tarifi
Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet

Kore Mutfağı: Alışılmamış Tatlara Hazır Olun! Kore, en eski medeniyetlerden biridir. Zamanında siyasi farklılıklardan dolayı…

Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?
Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?

Fransız Mutfağından Kahverengi Sos: Demi Glace Bugün sizi Fransız mutfağına götürüyoruz ve “demi glace sos…

Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç! Tarifi
Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç!

Karanfilli Su İçmek Neye İyi Gelir? Her canlı için hayati önem taşıyan su ile, bu…

Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası Tarifi
Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası

Mucizevi Enginar Sirkesi Faydaları ve Kullanımı Enginar sirkesi, ilkbahar mevsiminin mucize sebzelerinden enginardan elde edilen…

Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif
Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif

Patates Maskesi ile Cildinizi Yenileme Zamanı! Cildinize iyi bakmak için birçok bitkisel özlü kremler kullanmış…

Arap Yemekleri: Farklı ve Leziz 28 Tarif Tarifi
Arap Yemekleri: Farklı ve Leziz 28 Tarif

Kendi mutfağımızdan ortak tatlar bulacağımız bugünkü enfes tarifler de konu: Arap yemekleri! Baharat, nohut, tahin…

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm Tarifi
Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Mide Fıtığı Nasıl Geçer? Hareketli geçen iş ve yaşam şartlarından dolayı zaman zaman…

Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet Tarifi
Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet

Kore Mutfağı: Alışılmamış Tatlara Hazır Olun! Kore, en eski medeniyetlerden biridir. Zamanında siyasi farklılıklardan dolayı…

Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?
Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?

Fransız Mutfağından Kahverengi Sos: Demi Glace Bugün sizi Fransız mutfağına götürüyoruz ve “demi glace sos…

Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç! Tarifi
Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç!

Karanfilli Su İçmek Neye İyi Gelir? Her canlı için hayati önem taşıyan su ile, bu…

Pamukçuk Nasıl Geçer? İyi Gelen 6 Bitkisel Çözüm Tarifi
Pamukçuk Nasıl Geçer? İyi Gelen 6 Bitkisel Çözüm

Doğal Tedavi: Pamukçuk Nasıl Temizlenir? Genellikle ağız içinde görülen pamukçuk, belirtileri ve acısıyla kişinin zor…

Beyaz Kil Maskesi Faydaları, Nasıl Yapılır? 5 Tarif
Beyaz Kil Maskesi Faydaları, Nasıl Yapılır? 5 Tarif

Beyaz Kil Maskesi: Cildi Arındıran Doğal Çözüm Her kadın için önemli olan cilt bakımını gerek…

Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı: 9 Maske Tarifi
Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı: 9 Maske

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Hindistan cevizi yağı saç ve cilt bakımı konusunda harikalar…

Anksiyeteye İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi Tarifi
Anksiyeteye İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi

Anksiyete Bozukluğu İlaçsız Nasıl Geçer? Son zamanlarda olur olmadık durumlardan rahatsızlık duymaya başladınız mı? Evham…

En Kapsamlı Glutensiz Yiyecekler Listesi Tarifi
En Kapsamlı Glutensiz Yiyecekler Listesi

Gluten İçermeyen Besinler Nelerdir? Alerji vücuda giren bir besinin veya maddenin vücut tarafından kabul edilmemesidir.…

Tarifler Geri
Videolar Geri