Evde Kilo Verme Egzersizleri: Hızlı, Kolay ve Etkili! Resimli Anlatım

Hayalinizdeki Kiloya Kolayca Ulaşabilirsiniz!

Nasıl Mı?

Pek çok kişi kilo vermek için egzersizler yapar. Açık havada yapılan egzersizlerle vücudun ihtiyacı olan oksijen daha çok karşılanmış olur. Fakat bazı nedenlerden dolayı ev içinde de spor yapmak durumunda kalabilirsiniz. İş temposundan yorulduğunuz günlerde, spor salonuna gitme imkanı bulamadığınız dönemlerde, doğum sonrası minik bebeğinizi dışarı götüremediğiniz zamanlarda sizin için kilo verme egzersizleri evde daha uygun olacaktır. Belirli bir süreyi ayırıp ev içinde egzersiz yaparak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak, bölgesel olarak incelmek, daha küçük bedenlerde kıyafet giymek isteyenlere sevindirici bir haberimiz var. Şimdi sizlere sunacağımız hızlı kilo verme egzersizleri ile bu hayallerinize daha yakın olabilirsiniz. Egzersiz önerileri ve motivasyon bizden, ev içinde düzenli olarak spor yapması sizden olsun mu? Eğer hayalinizdeki kıyafetleri rahatça giymek istiyorsanız, her egzersiz örneğini düzenli olarak uygulamalısınız.

İşte en ekonomik ve etkili kilo verme egzersizleri resimli anlatımlarıyla!

Evde Kolay Kilo Verme Egzersizleri

1) Ev içinde egzersiz yapmaya başlamadan önce vücudunuzdaki kan dolaşımını harekete geçirmeniz gereklidir. Bunun için eğer evinizde pilates topu mevcutsa, bel boşluğunda topu tutarak birkaç dakika hareket edebilirsiniz. Isınmadan yapılan egzersizler, kasların yapısına zarar verebilir. Pilates topunu bel boşluğuna uygun şekilde yerleştirin ve sırtüstü uzanır gibi kendinizi topun üzerine hareket ettirin. 10 defa öne ve arkaya doğru giderecek vücudunuzu egzersizlere hazırlayabilirsiniz.

kilo verme egzersizleri

2) Kilo verme egzersizleri erkek ve kadınlar için, düzenli yapıldığında verimli sonuçlar verecektir. Sırtüstü yere uzanarak uygulayacağınız bu hareket, kol ve bacak kaslarını çalıştıracaktır. Bacaklar görselde olduğu gibi havada kalır ve parmak uçları ile ayak uçlarına değmeye çalışılır. Bu hareketi uygularken bacaklarınızın pozisyonu değişmemelidir. İleri ve geri giden tek bölge omuzlarla beraber kollar olacaktır. Uygulama esnasında karın kasları da gerileceği için bir süre sonra karın bölgesinde incelme görülebilir.

kilo vermek için egzersizler

3) Çömelme yani squat hareketi ile kalça bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz. Bir ayna karşısına geçin. Sağ ve sol ayakları omuz hizasında açın. Derin bir nefes alarak setler halinde çömelip kalkın. Kalkış esnasında ayaklarınızı yerden kesmeyin. Egzersiz sırasında tüm ağırlığınızı ayaklarınıza vermeyi ihmal etmeyin. Sırtınızı da dik tutmalısınız. Eğilmemeye, çömelmeye özen göstermelisiniz. Her sette 15 defa squat hareketini yaparak, boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz.

hızlı kilo verme egzersizleri
www.yasemin.com

4) Görseldeki “V” hareketi ile karın kaslarını çalıştırıp sıkılaştırmanız çok kolay olacak. Öncelikle yere yüzüstü uzanın ve derin bir nefes alın. Elleriniz ve ayaklarınız yere temas ederken, bacaklarınızı yavaşça içe doğru çekin. Bu hareketi denerken kalça bölgesi yukarı doğru kalkacaktır. Her denemede 30 saniye bekleyin. Karın yağlarını eritebilen bu kilo verme egzersizleri kadın ve erkekler için uygun bir egzersiz olacaktır.

hızlı kilo verme egzersizleri

5) Superman adı verilen bu egzersiz ile karın, kalça ve sırt kaslarını harekete geçirmiş olacaksınız. Çok kolay şekilde uygulayabileceğiniz bu hareket için yere yüzüstü uzanmalısınız. Aynı anda kolları ve bacakları, havaya kaldırmaya çalışın. Kollar ve bacaklar havada iken 30 saniye kadar bekleyin. Daha sonra bu hareketi tekrar edin. Bir seansta 20 defa yapabilirsiniz. Kalçadan kilo verme egzersizleri denemek isteyenler için ideal bir hareket olacaktır. Düzenli uygulamada kalça bölgesinin sıkılaştığını görebilirsiniz.

doğum sonrası kilo verme egzersizleri
www.aysetolga.com

6) Çok kolay ve bol enerji yakan zıplama hareketini yaparken en sevdiğiniz müziği açabilirsiniz. Olduğunuz yerde zıplayarak kısa süre kalori yakmak için, öncelikle rahat bir kıyafet giymelisiniz. Zıplamanızı engelleyecek eşyaları çevrenizden uzaklaştırın. Yerinizde zıplarken iki elinizi havada birleştirip kol kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz. Koldan ve bacaklardan kilo verme egzersizleri için oldukça etkili bir egzersiz olacaktır. 3 dakikalık zıplama setlerine 2 dakika dinlenme molası verip yeniden zıplamaya devam edebilirsiniz.

www.diyetevim.com

7) Asker egzersizi olarak bilinse de, şınav çok fazla kalori yaktıran bir harekettir. Ev içinde denenmeye uygunluğu, evde spor yapmak isteyenler için iyi bir haber olacaktır. Şınav hareketini uygularken ayaklarınızın sabit kalması ve sadece omuz ve kolların hareket etmesi gereklidir. Üst bölge kasları için kurtarıcı bir öneri olan şınav, kas oranını artırdığı gibi yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Gün içinde 50 defa şınav uygularsanız, ortalama 100 kalori yakabilirsiniz.

kilo vermek için yapılan egzersizler
www.yasemin.com

8) Ev içinde, balkonda, terasta veya bahçede ip atlayarak tüm vücut kaslarınızı çalıştırmak ister misiniz? İhtiyacınız olan sadece ip olacak. Hızlı veya yavaş tempoda ip atlamak hem üst hem de alt bölge kasları için etkili olmaktadır. Kalp sağlığını da koruyan ip atlama egzersizi, kısa sürede çok fazla kalori kaybettiriyor. Yaklaşık 10 dakika ip atladığınızda 140 kalori civarında bir kalori yakımını gerçekleştirebilirsiniz.

boy uzatma ve kilo verme egzersizleri

9) Halı üzerinde veya pilates minderi üzerinde uygulanan bu mekik hareketi, göbek bölgesindeki yağların yakımı için oldukça etkilidir. Karın ve göbek çevresinde toplanan yağları, kısa sürede içinde mekik çekerek yok edebilirsiniz. Eğer bu hareketi alışkanlık haline getirirseniz, 10 gün sonra karın bölgesindeki incelmeyi fark edebilirsiniz. Ayakların ve bacakların yere sabit kalmasına özen gösterin. Bacaklar yerde kalacak şekilde, başınızdan elinizle destek alıp karın bölgesini sıkıştırın.

kalçadan kilo verme egzersizleri

10) Karın bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçi olan kişiler için etkili bir egzersiz daha sizlerle. Yerde görseldeki pozisyonu alın. Sırasıyla sağ bacak ve sol bacağı öne doğru açıp kapatın. Önce yavaş tempoda uygulayın birkaç dakika sonra ise hızınızı arttırın. Yerde bisiklet sürer gibi uygulanan bu hareket ile bacak kaslarınız güçlenecektir. Ayrıca karın kısmında bulunan yağların yakımı da hızlanacaktır. Ev içinde denemek için herhangi bir engel teşkil etmeyen bu hareketi düzenli olarak uygulamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

kilo verme egzersizleri evde

11) Şınav pozisyonunda ufak bir değişiklik ile yapılan bu hareket sizi adeta yerde koşturacaktır. Terleten ve kalori yakan bu hareketi denemek için yere uzanın ve şınav pozisyonunu alın. Sonrasında sağ diz sol sol dirseğe; sol siz ise sağ dirseğe denk gelecek şekilde sırayla temas ettirmeye çalışın. İlk denemelerde biraz zorlanabilirsiniz. Fakat sonrasında bedeniniz bu harekete uyum sağlayacaktır. Her sette 5 defa deneyebilirsiniz.

kilo vemek için egzersiz programı
www.aysetolga.com

12) Squat yaparak zıplama hareketi içeren bu egzersizi evde kolayca deneyebilirsiniz. İsterseniz halıdan halıya zıplayın isterseniz bir şal yardımı ile kendinize bölge çizin. Dik durmanız bu harekette önemlidir. İki ayağınız kapalı olacak şekilde bir bölgeden diğer bölgeye çömelerek zıplayın. Bu hareketin etkisini birkaç saniye sonra kalça ve bacaklarınızda hissedebilirsiniz.

bacaklardan kilo verme egzersizleri
www.barcin.com

13) Plank adı verilen bu harekette hedefiniz vücudunuzu oynatmadan sadece bacakları açmak olacaktır. İç bacak kasları için etkili olacak plank, dönüşümlü şekilde uygulanabilir. Önce sağ bacağı açmak için duruşunuzu alın. 15 defa denedikten sonra diğer bacak için uygulamaya geçebilirsiniz. Bu hareketi yerde halı üzerinde denemenizi öneririz. Koltukta veya yatak üzerinde denediğinizde kayma ve düşme ihtimaliniz olacaktır. Tüm bedeni sabit tutup bacaklarınızı açacağınızı unutmamalısınız.

kilo verme egzersizleri resimli

Kilo Vermenin Yolları: Diyetisyen Kaleminden Zayıflamanın 10 Sırrı

Hızlı Kilo Verme Yolları Çok Etkili 8 Yöntem

Hızlı Zayıflama: Kısa Sürede Kilo Verenlerin En Çok Yaptığı 8 Hata

Zayıflama Hikayeleri, Motivasyonunu Arttıracak 5 Gerçek Tecrübe

Karın Egzersizleri: Evde Kısa Sürede Karın Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri: Vücudunuza Şekil Verecek 5 Hareket

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Kalça Eritme Paket Programı! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha İnce Bacaklar

Plank Hareketi Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Faydaları, Ne İşe Yarar?

Squat Nedir? Faydaları, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

Yüz Yogası: 6 Hareketle Daha Genç ve Canlı Bir Cilde Ne Dersiniz?

Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Hızlı Ve Doğal Bir Yolla Kilo Verme Tarifi
Hızlı Ve Doğal Bir Yolla Kilo Verme1-2 kişilik, 20dk Pişirme, 15dk Hazırlama154
Kilo Vermeyi Hızlandırıcı Tarifi
Kilo Vermeyi Hızlandırıcı1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama568
Kilo Vermeye Yardımcı İçecek Tarifi
Kilo Vermeye Yardımcı İçecek1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama76
Lazanya Resimli Anlatım Tarifi
Lazanya Resimli Anlatım12-14 kişilik, 30dk Pişirme, 5dk Hazırlama90
Turuncu Detoks (Kilo Vermeye Yardımcı) Tarifi
Turuncu Detoks (Kilo Vermeye Yardımcı)1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama350
Kilo Vermeye Yardımcı Dukan İçeceği Tarifi
Kilo Vermeye Yardımcı Dukan İçeceği1-2 kişilik, Pişirme yok, 10dk Hazırlama47
Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Suyu Tarifi
Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Suyu1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama343
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi? Tarifi
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi?

Eşkina Balığı: Levrekten Sonra En Lezzetli Balık! Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık en sevilen…

Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları
Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları

Dikey Tarım: Umut Vaat Eden Sayısız Avantaj Son yılların belki de en çok gündeme getirilen…

Kurban Eti Nasıl Dinlendirilir, Saklanır? Yıkanır Mı? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dinlendirilir, Saklanır? Yıkanır Mı?

Kurban Eti: Kesimden Tüketime Tüm Aşamalar Hem dini hem de insani açıdan büyük huzur ve…

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi? Tarifi
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi?

Eşkina Balığı: Levrekten Sonra En Lezzetli Balık! Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık en sevilen…

Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları
Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları

Dikey Tarım: Umut Vaat Eden Sayısız Avantaj Son yılların belki de en çok gündeme getirilen…

Yenibaharlı Mis Kokan 20 Tarif Tarifi
Yenibaharlı Mis Kokan 20 Tarif

Yenibahar, içinde farklı baharatlar bulunduran ve eklendiği tarifin lezzetini kat kat artıran bir baharat karışımı.…

Kurban Eti Nasıl Dinlendirilir, Saklanır? Yıkanır Mı? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dinlendirilir, Saklanır? Yıkanır Mı?

Kurban Eti: Kesimden Tüketime Tüm Aşamalar Hem dini hem de insani açıdan büyük huzur ve…

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz Kurumlar 2021 Tarifi
Kurban Bağışı Yapabileceğiniz Kurumlar 2021

Kurban Bağışı Kabul Eden Kurumlar ve Fiyatları Müslümanlar için manevi yönü önemli olan Kurban Bayramı’nda,…

Akika Kurbanı Nedir? Yenir Mi? Şartları Nelerdir? Tarifi
Akika Kurbanı Nedir? Yenir Mi? Şartları Nelerdir?

Akika Kurbanı: Yeni Doğan Bebeğe Şükür Allah’a yakın olmanın pek çok yolu vardır. Bu yollardan…

Adak Kurbanı Nedir? Kimler Yiyemez? Bağışı, Şartları Tarifi
Adak Kurbanı Nedir? Kimler Yiyemez? Bağışı, Şartları

Adak Kurbanı: Gerçekleşen Niyete Şükür! İslam inancına göre Allah’ın verdiği huzur, sağlık ve nimetler için…

Şükür Kurbanı Nedir? Yenir Mi? Duası, Şartları Tarifi
Şükür Kurbanı Nedir? Yenir Mi? Duası, Şartları

Allah'a Hamd: Şükür Kurbanı Diyanet Açıklamaları Kurban çeşitlerinden biri olan şükür kurbanını açıklamadan önce; şükür…

Teremyağlı 20 Nefis Tarif Tarifi
Teremyağlı 20 Nefis Tarif

Malzeme listesinde yer aldığı tariflere tat katan, Teremyağ ile hazırlanmış 20 tarif bu listede! Kurabiyeler,…

Tarifler Geri
Videolar Geri