Nane Limon Çayının Her Derde Deva 10 Faydası

Şifa Niyetine! Nane Limonun İnanılmaz Faydaları

Alternatif tıp alanında geçmişten günümüze kadar iyileştirici özelliği ile bilinen nane limon, vücuda sağladığı faydaları ve hoş aroması ile bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahiptir. Özellikle kış aylarında, aşırı halsizlik, stres ya da bitkinlik gibi durumlarda vücut için oldukça etkili olan nane limonu elbette her mevsim tüketmek de mümkündür.

Sık sık hasta oluyor, vücut direncinizde düşüş yaşıyor ya da gribal enfeksiyonlardan hızlı bir şekilde kurtulamıyorsanız medikal yöntemlerin yanı sıra takviye olarak alacağınız pek çok besin ile kısa bir zamanda şikayetlerinize son verebilirsiniz.

Söz konusu hastalık olduğunda akla ilk gelen yöntemlerden olan nane limon, yumuşak aroması ve nane ve limonun birleşimiyle gelen ferahlatıcı etkisi sayesinde vücudu kısa bir sürede toparlamaya yaramaktadır.

Eğer çok sık doktora gitmeyenlerdenseniz bu yöntem ile siz de evde kendi kendinizin doktoru olabilirsiniz. O halde gelin hep birlikte nane limonun faydaları ve vücuda sağladığı katkılarını inceleyelim!

Tarif için: Nane Limon

Tarif: Nane Limon

1) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

 • Nane limon tüketiyorum; ancak pek bir etkisini göremiyorum diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
 • Nane ve limonun birleşimiyle oluşan bu çay, aslında bağışıklık sistemini düzenlemede ve her türlü hasarı onarmada oldukça etkilidir.
 • Aynı zamanda nane limon çayı vücudu temizler ve beyaz kan hücrelerine güç sağlayarak hastalıkları engellemeye yardımcı olur.
 • Özellikle kış aylarında sık sık gribal enfeksiyon yaşıyorsanız tüketeceğiniz nane limon ile çok daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileşebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemi Nedir? Bağışıklık Sistemi Güçlendirme Yolları

nane limonun faydaları

2) Kan Dolaşımını ve Şekeri Düzenler

 • Gün içerisinde tüketilen çay, kahve gibi pek çok içecek kalp ritmini ve vücudun işleyişini fazlasıyla etkilemektedir.
 • Aşırı çay ya da kahve tüketimi sonucunda meydana gelen düzensizlikleri ortadan kaldırmak istiyorsanız nane limon doğru bir alternatif olabilir!
 • Kan şekerini dengeleyici ve kandaki pH değerini düzenleyici özelliği bulunan nane limon, kanı temizlemekte de oldukça etkilidir.
 • Siz de aşırıya kaçmamak şartı ile ister gün içerisinde ister gün sonunda nane limonu rahatlıkla tüketebilir, kan dolaşımı için denge sağlayabilirsiniz.
nane limonun faydaları

3) Kas Gevşetici, Sakinleştirici Etki

 • Stres, yorgunluk, yoğun tempo ya da bitmeyen işler nedeniyle gün sonunda şöyle güzel bir uyku çekmeyi kim istemez ki!
 • Uyku problemi yaşayanların ya da nitelikli uyku uyuyamayanların başvurduğu bitkisel çaylar gibi nane limon da, içeriğinde bulunan mineraller sayesinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
 • Bunun yanı sıra düzenli olarak nane limon tükettiğinizde kas sıkışmalarını ve gerginlikleri ortadan kaldırabilir, zihin karışıklığını ortadan kaldırarak uyku için ortam hazırlayabilirsiniz.
 • Ancak uyku düzeni oluşturmak adına aşırı nane limon tüketiminden kaçınmakta fayda var.

Sakinleştirici Çaylar: Sinirlerinizi Anında Yatıştıracak 12 Bitki Çayı

nane limonun çayının faydaları

4) Kusma ve Mide Bulantısını Önler

 • Tıpkı gribal enfeksiyonları iyileştirmede etkili olduğu gibi, mide bulantılarının da en doğal çözümlerinden birisi nane limon tüketmektir.
 • Özellikle hastalık dönemlerinde mide ağrıları ya da sık sık bulantı ve kusma yaşıyorsanız nane limon tüketerek kısa bir sürede midenizi rahatlatabilirsiniz.
 • Aynı zamanda nane limon aç karnına içilir mi sorusuna da cevap olacak bu yöntem midedeki zararlı gazların atılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Eğer sık sık hastalanıyor ve mide bulantısı yaşıyorsanız ya da herhangi bir yolculuk sırasında mideniz sizi tedirgin ediyorsa nane limon tüketerek şikayetlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Kusmaya Ne İyi Gelir? Bulantıyı Anında Önleyen 7 Bitkisel Çözüm

nane limon faydaları

5) Baş Ağrısını Hafifletir

 • Gündelik hayatın en büyük problemlerinden birisi de dinmeyen baş ağrıları olabilir.
 • Çoğunlukla stres ve kaygı gibi durumlar nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısını elbette pek çok ilaç takviyesi ile hafifletmek mümkün.
 • İlaç kullanmayı pek fazla sevmiyorum diyenlerdenseniz, hem gün sonunda sakinleşmek hem de baş ağrılarınızı en aza indirgemek adına nane limon çayı tüketebilirsiniz.
 • Düzenli olarak tüketilen nane limon, beyindeki kan damarlarını gevşetir ve vücuda rahatlık sağlar.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? 

nane limon suyunun faydaları

6) İdrar Söktürücü

 • Bitkisel çayların ve doğal yöntemlerin en önemli özelliklerinden birisi sindirim sistemini düzenlemesi ve vücudun doğru işlemesini sağlamasıdır.
 • İlerleyen yaş ile birlikte çok daha sık karşılaşılan mide ve bağırsak problemleri, aynı zamanda yanlış ya da zararlı beslenme ile de tetiklenmektedir.
 • Bunun yanı sıra vücutta biriken zararlı toksinler zamanla sindirimde problemler oluşturmaya başlar.
 • Eğer tüm bunlardan siz de şikayetçiyseniz haftada birkaç defa taze tüketeceğiniz nane limon ile mide ve bağırsak problemlerinizi en aza indirgeyebilir ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.
nane limon faydaları

7) Soğuk Algınlığı ve Yüksek Ateşe İyi Gelir

 • İçeriğindeki güçlü bileşenler ve hoş aroması sayesinde etkili bir takviye olan nane limon, burun tıkanıklıklarının ya da balgam gibi problemlerin etkili çözümleri arasındadır.
 • Özellikle kış aylarında sık sık hastalanıyorsanız ve iyileşmeniz uzun sürüyorsa nane limon çayı ile pek çok ağrınızı giderebilirsiniz.
 • Aynı zamanda nane limonu tek başına tüketebileceğiniz gibi, nane limon ve bal karışımı yaparak boğaz ağrılarınız için ekstra güçlü bir yöntem oluşturabilir, alerjik ya da kronik öksürük yaşıyorsanız bu sayede nane limon alerjiye iyi gelir mi sorusuna cevap bulabilirsiniz.
 • Nane limonun tadından pek hoşlanmıyorsanız ancak yine de soğuk algınlığına iyi gelecek bir formül arayışındaysanız en az bir defa bu yöntemi denemenizi tavsiye ediyoruz!

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

nane limon çayının faydaları

8) Kilo Vermeye Yardımcı

 • Bir çay düşünün ki hem vücuda direnç sağlıyor, hem ferahlatıyor hem de düzenli kullanımda fazla kiloları ortadan kaldırıyor!
 • Kilo problemi yaşayanlar, zayıflamak için nereden başlayacağına karar veremeyenler ya da diyet programını sürekli bozanlar için çözüm artık çok kolay!
 • Nane ve limonun metabolizma hızlandırıcı gücü sayesinde gün içerisinde 1 defa tükettiğiniz bu çay sayesinde yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.
 • Aynı zamanda eğer gün boyu midenizi yoracak ya da zararlı gıdalar tükettiyseniz midenizi rahatlatmak ve yeni güne hazırlanmak adına nane limon çayı tüketebilirsiniz.

Zayıflama Çayı – Diyetisyenden Detoks Etkili, Yağ Yakan 5 Mucize Tarif

nane limonun faydaları

9) Adet Sancılarını Azaltır

 • Nane limon çayı yapısı itibariyle kas gevşetmeye ve rahatlatmaya yaramaktadır.
 • Vücut için kasların daralması demek ağrıların ya da sancıların çok daha şiddetli boyutlara ulaşması demektir.
 • İşte nane limonun bu özelliği sayesinde siz de adet dönemleriniz başta olmak üzere pek çok sancılı dönemde kas gevşemesine doğal ve etkili bir alternatif oluşturabilirsiniz.
 • Bu sayede adet dönemlerinde ilaç kullanmak istemiyorsanız hem doğal hem de oldukça pratik nane limon ile ağrılarınızı en aza indirgeyebilirsiniz.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal ve Etkili Yöntem

nane limon çayı faydaları nelerdir

10) Diş Ağrısını Giderir

 • Nane limonun faydaları arasında bulunan bu özellik, özellikle diş doktoru fobisi olanlar için adet kurtarıcı niteliğinde!
 • Yemek yerken ya da bir şeyler içerken dişlerinizde ve diş etlerinizde sancılı bir uyarılma hissediyorsanız nane limon çayı ile bu ağrılara veda edebilirsiniz.
 • Pek çok iltihap, şişme ya da diş eti problemini iyileştirici özelliğe sahip olan nane limon, aynı zamanda ağız içini temizlemeye ve rahatlatmaya da yardımcı olmaktadır.
 • Siz de diş ağrılarınız için ister direkt olarak nane limon çayı tüketerek, ister bir pamuk yardımı ile nane limonu sorunlu bölgeye uygulayarak doğal ve etkili bir alternatif oluşturabilirsiniz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Çözüm Önerileri, Doktor Tavsiyeleri

nane limonun faydaları

Nane Çayının Faydaları – Baharat Olmanın Çok Ötesinde 7 Şifalı Özelliği

Limonun Faydaları Nelerdir? Kabuğundan Çekirdeğine Tüm Faydaları

Ihlamurun Faydaları, Şifalı Ihlamur Çayının Bilinmeyen Faydaları

Adaçayının Faydaları: Hiç Duymadığınız Bilgiler, Uzman Görüşler

Rezene Çayı Faydaları, Neye İyi Gelir? Zayıflatır Mı? Nasıl Demlenir?

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Her Derde Deva Çayı Tarifi
Her Derde Deva Çayı2-4 kişilik, 10dk Pişirme, 5dk Hazırlama29
Her Derde Deva Ihlamur Tarifi
Her Derde Deva Ihlamur1-2 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama33
Her Derde Deva Çok Değerli Narenciyemiz Limon Tarifi
Her Derde Deva Çok Değerli Narenciyemiz Limon2-4 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama11
Nane Limon Tarifi
Nane Limon1-2 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama45
Nane Limon Tarifi
Nane Limon2-4 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama13
Nane Limon Tarifi
Nane Limon2-4 kişilik, Pişirme yok, 10dk Hazırlama2
Her Derde Deva Kızılcık Şerbeti Videolu Tarifi
Her Derde Deva Kızılcık Şerbeti Videolu10-12 kişilik, 40dk Pişirme, 5dk Hazırlama27
Nane - Limon Frozen Tarifi
Nane - Limon Frozen2-4 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama34
Budapeşte’de Ne Yenir? Macar Mutfağının 7 Lezzeti Tarifi
Budapeşte’de Ne Yenir? Macar Mutfağının 7 Lezzeti

Budapeşte'nin Yöresel Lezzetlerini Keşfettik! Temiz, disiplinli, iyi işleyen, düzenli bir şehir mi arıyorsunuz ya da…

Selülit Nedir? Neden Oluşur? Tedavisi Var Mı? Tarifi
Selülit Nedir? Neden Oluşur? Tedavisi Var Mı?

Selülit: Ciltte Portakal Kabuğu Görünümü Güzellik standartlarının artması, kadınların kendilerine özgü sorunlarına çözüm aramalarını gerekli…

Astım Nedir? En Yayın Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Astım Nedir? En Yayın Belirtileri Nelerdir?

5 Popüler Soruda Astım Hastalığı Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre her yaş grubunda görülebilen astım…

Yüksek Tansiyon Belirtileri, Nedenleri, Nasıl Düşürülür? Tarifi
Yüksek Tansiyon Belirtileri, Nedenleri, Nasıl Düşürülür?

Türkiye'de 20 Milyon Kişi Hipertansiyon Hastası! Tansiyon, dolaşım sistemi atardamarları içindeki kan basıncı olarak tanımlanır.…

Ev Yapımı En İyi Göz Altı Kremi Önerileri Tarifi
Ev Yapımı En İyi Göz Altı Kremi Önerileri

Göz Altı Bakımı İçin Ev Yapımı Kremler Kadın ve erkeklerde belirli bir zaman sonrasında, göz…

Havale Geçirdiğinizi Gösteren 4 Belirti Tarifi
Havale Geçirdiğinizi Gösteren 4 Belirti

Havale Geçirdiğimi Nasıl Anlarım? Birçok farklı nedenden oluşabilen havale durumu, yetişkinlerde direkt olarak doktor yardımına…

Budapeşte’de Ne Yenir? Macar Mutfağının 7 Lezzeti Tarifi
Budapeşte’de Ne Yenir? Macar Mutfağının 7 Lezzeti

Budapeşte'nin Yöresel Lezzetlerini Keşfettik! Temiz, disiplinli, iyi işleyen, düzenli bir şehir mi arıyorsunuz ya da…

Selülit Nedir? Neden Oluşur? Tedavisi Var Mı? Tarifi
Selülit Nedir? Neden Oluşur? Tedavisi Var Mı?

Selülit: Ciltte Portakal Kabuğu Görünümü Güzellik standartlarının artması, kadınların kendilerine özgü sorunlarına çözüm aramalarını gerekli…

Astım Nedir? En Yayın Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Astım Nedir? En Yayın Belirtileri Nelerdir?

5 Popüler Soruda Astım Hastalığı Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre her yaş grubunda görülebilen astım…

Yüksek Tansiyon Belirtileri, Nedenleri, Nasıl Düşürülür? Tarifi
Yüksek Tansiyon Belirtileri, Nedenleri, Nasıl Düşürülür?

Türkiye'de 20 Milyon Kişi Hipertansiyon Hastası! Tansiyon, dolaşım sistemi atardamarları içindeki kan basıncı olarak tanımlanır.…

Ev Yapımı En İyi Göz Altı Kremi Önerileri Tarifi
Ev Yapımı En İyi Göz Altı Kremi Önerileri

Göz Altı Bakımı İçin Ev Yapımı Kremler Kadın ve erkeklerde belirli bir zaman sonrasında, göz…

Havale Geçirdiğinizi Gösteren 4 Belirti Tarifi
Havale Geçirdiğinizi Gösteren 4 Belirti

Havale Geçirdiğimi Nasıl Anlarım? Birçok farklı nedenden oluşabilen havale durumu, yetişkinlerde direkt olarak doktor yardımına…

Türkiye’nin En İyi 10 Damacana Su Markası Tarifi
Türkiye’nin En İyi 10 Damacana Su Markası

Türkiye’nin En İyi Damacana Suyu Hangisi? Söz konusu içme suyu olunca pek çok kişinin aklında…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Ev Yapımı En İyi 5 Saç Kremi Tarifi
Ev Yapımı En İyi 5 Saç Kremi

En İyi Saç Kremleri: Besleyici, Doğal, Onarıcı Saç bakımında önemli bir yeri olan saç kremleri,…

Ev Yapımı En İyi 5 Çatlak Kremi Tarifi
Ev Yapımı En İyi 5 Çatlak Kremi

Evde En İyi Çatlak Kremi Nasıl Yapılır? Zaman zaman hassas ve narin olan cildiniz çatlama…

Evde En İyi El Kremi Nasıl Yapılır?
Evde En İyi El Kremi Nasıl Yapılır?

En İyi El Kremi: Doğal, Besleyici, Koruyucu El, vücudumuzda en çok kullandığımız organlardan biridir. Ellerimiz…

Ev Yapımı En İyi 6 Kırışıklık Kremi Tarifi
Ev Yapımı En İyi 6 Kırışıklık Kremi

En İyi Kırışıklık Giderici Krem Nasıl Yapılır? Cildin yıpranması bazı cilt problemlerine neden olur. Cilt…

Tarifler Geri
Videolar Geri