Haşlanmış Yumurta Kaç Kalori?

Haşlanmış Yumurta Kaç Kalori? Tarifi

Haşlanmış Yumurta Kalori ve Besin Değerleri

Diyet Sürecinde Tüketimi

Yumurta vücut direncini koruyan, kas ve kemik gelişimini destekleyen protein kaynağı bir besindir. Yumurta ile çeşitli yemekler yapılmaktadır. Kahvaltıda omlet veya haşlama olarak karşınıza çıkan yumurta, diğer öğünlerde yediğiniz yiyeceklerin bir malzemesi olarak kendini gösterir. Poğaçalara kızarmış görünümü veren, salataları lezzetlendiren yumurta her yaş için sağlıklı ve faydalı bir besindir.

Her sabah kahvaltınıza bir adet haşlanmış yumurta eşlik ederse; güne enerji dolu başlayabilirsiniz. Ayrıca metabolizmanızı çalıştıracak bir şeyler yemek istediğinizde ise aklınıza bir adet haşlanmış yumurta gelebilir. Sağlık adına etkisi çok olan haşlanmış yumurta kalori bilgisini merak edenler için; haşlanmış yumurta kaç kalori sorusuna cevap bulduğumuz bir yazı sunuyoruz sizlere.

Diyet yapanlar, sporcular, ergenlik döneminde olanlar ve yumurtayı her daim sevenler! Toplanın. Haşlanmış yumurtanın kalorisi bu yazıda sizler için hazırlandı. Afiyet ve sağlıkla…

haşlanmış yumurta kalori

Haşlanmış Yumurta Kaç Kalori?

Vücudunuzun ihtiyacı olan amino asitleri, haşlanmış yumurta yiyerek karşılayabilirsiniz. Yerken ölçülü olmakta fayda var diyelim. Protein açısından da zengin olan haşlanmış yumurta, aşırı tüketimde bağırsaklarınızı fazla çalıştırabilir.

 • Bir haşlanmış yumurta kaç kalori dediğinizde 50 gram için 75 kalori,
 • Küçük boy haşlanmış yumurta kaç kalori diye merak ettiğinizde 60 kalori,
 • 2 haşlanmış yumurta kaç kalori diye hesap yaptığınızda ise 150 kalori sonucunu görebilirsiniz.

Haşlanmış Yumurta Beyazı Kaç Kalori?

Yumurta yerken sarısı ile beyazını ayıranlardan mısınız? Sarısını ayrı beyazını ayrı seviyorsanız; haşlanmış yumurta beyazının kalorisini öğrenmelisiniz. Haşlanmış yumurta beyazı kaç kalori dediğinizde;

 • 1 adet haşlanmış yumurta beyazı yaklaşık 17 kalori içermektedir.

Haşlanmış Yumurta Sarısı Kaç Kalori?

Haşlanmış yumurta, duran metabolizmanızı anında çalıştıracak etkide. Beyazını sevmem bana sarısı güzel geliyor dediğinizde; aklınıza haşlanmış yumurta sarısı kalori bilgisi gelsin. İşte bir adet haşlanmış yumurta sarısının sahip olduğu kalori:

 • Suda haşlanan 1 yumurtanın sarısı yaklaşık 55 kalori içeriyor.

haşlanmış yumurta besin değeri

Haşlanmış Yumurta Besin Değeri

100 gramlık bir adet haşlanmış yumurtada şu besin değerleri bulunmaktadır:

 • 155 kalori,
 • 11 gram yağ,
 • 373 mg kolesterol,
 • 124 mg sodyum,
 • 126 mg potasyum,
 • 1.1 gram karbonhidrat,
 • 13 gram protein,
 • 520 iu A vitamini,
 • 50 mg kalsiyum
 • 87 iu D vitamini,
 • 1.2 mg demir,
 • 10 mg magnezyum,
 • 0.1 mg B6 vitamini.

bir haşlanmış yumurta kaç kalori

Haşlanmış Yumurta Diyet Nasıl Yapılır? Diyet Listesi

Gün boyu tok kalarak, kısa sürede kilo vermek için sizlere son günlerin trend diyeti olan haşlanmış yumurta diyetini tavsiye edeceğiz. Yumurtanın protein kaynağı olması, bu diyet için mucize bir durum olacak. Protein demek tokluk ve enerji demektir. Verilen diyet listesini en çok 15 gün boyunca uygulamalısınız. Süre sonunda neredeyse 8 kilo kadar verebilirsiniz.

Haydi o halde haşlanmış yumurta ağırlıklı beslenerek rahatsız olduğunuz kilolara uzaktan el sallayabilirsiniz. İşte uygulamanız gereken diyet listesi:

 • 1. Gün: Kahvaltınızda az yağlı süt, 2 haşlanmış yumurta, 2 portakal olacaktır. Öğle yemeğinde ise; haşlanmış derisiz tavuk, küçük bir kase yoğurt yemelisiniz. Akşam ise 1 portakal, haşlanmış 2 yumurta ve tavuk tercih etmelisiniz.
 • 2. Gün: Sabah 2 haşlanmış yumurta, 1 limon suyu ile güne başlayacaksınız. Öğle yemeğinizde ise, 1 greyfurt ve ızgara balık tercih edebilirsiniz. Akşam yemeğinde 3 haşlanmış yumurta yiyerek günü bitirebilirsiniz.
 • 3. Gün: Kahvaltınızda 2 haşlanmış yumurta ve 1 bardak limon suyu olmalı. Öğle öğününü 1 greyfurt, haşlanmış kırmızı et ile geçirebilirsiniz. Akşam yemeğinde 3 yumurta ile son öğünü bitirebilirsiniz.
 • 4. Gün: Kahvaltıda soğan, dereotu ve maydanozla hazırlanacak 3 haşlanmış yumurta salatası tüketebilirsiniz. Öğle vakitlerinde haşlanmış tavuk yemeği olacak. Akşam yemeğinde 2 portakal ve 1 haşlanmış yumurta yemelisiniz.
 • 5. Gün: 2 haşlanmış yumurta ve 2 havuç ile kahvaltı yapabilirsiniz. Öğlen, taze sıkılmış portakal suyu ve 2 havuç olmalı. Akşam ise 1 haşlanmış yumurta ve buğulama balık ile gün bitecektir.
 • 6. Gün: Kahvaltıda yoğurt olmalı, içecek ise portakal veya limon suyu tercih edilmeli. Öğlen menünüz 2 greyfurt ve 2 haşlanmış yumurta olacak. Akşam ise bolca su içmelisiniz.
 • 7. Gün: Kahvaltıda greyfurt suyu ve 2 yumurta olmalı. Öğle ise 1 portakal ve haşlanmış kırmızı et. Akşam yemeğinde 1 bardak su ile ilk haftayı bitirebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Haşlanmış Yumurta Diyeti ile Kolay ve Çabuk Zayıflama

2 haşlanmış yumurta kaç kalori

Haşlanmış Yumurta Kilo Aldırır Mı? Zayıflatır Mı?

Haşlanmış yumurta yüksek oranda protein içerir. Protein ağırlıklı beslenildiğinde gün içinde açlık hissinizi bastırabilirsiniz. Bu demek oluyor ki açlık hissi bastırılacak ve gün boyu tok hissedeceksiniz. Böylece daha az yemek yiyip kilo vermeye başlayacaksınız. Tabi ara öğün ve meyve saatlerinizi ihmal etmezseniz! Kahvaltıda tercih edeceğiniz durumlarda beyaz ekmeği unutmanızı, salatalara eklediğinizde ise bol baharat ilave etmenizi tavsiye ederiz. Her şey sağlıklı bir beden için…

haşlanmış yumurta beyazı kaç kalori

Haşlanmış Yumurta Nasıl Yapılır? Yumurta Haşlama Süreleri

Lezzetli ve dilediğiniz kıvamda yumurta haşlamak istediğinizde, şimdi sizlere vereceğimiz bilgiler çok işe yarayacak. Az pişmiş, rafadan ve çok pişmiş yumurta elde etmek için süresine dikkat etmelisiniz. Öncelikle yumurtaların miktarına göre, yumurtaları alacak büyüklükte bir tencere veya sos tenceresi alın. Yumurtaları içine koyun ve üzerini geçecek kadar su ilave edin. Pişirmeye başlayın. Suda hareketlilik gözlemlediğiniz andan itibaren dakika tutun ve şu kıvamlara göre yumurtalarınızı tencereden alın:

 • Rafadan kıvam: 3 dakika
 • Kayısı kıvam: 6 dakika
 • Yumuşak kıvam 8 dakika
 • Çok katı kıvam 10 dakika

Tarif için: Yumurta Haşlama Süreleri

Tarif: Yumurta Haşlama Süreleri

Haşlanmış Yumurta ile Hazırlanan 5 Farklı Tarif

Haşlanmış yumurta ile elde edeceğiniz lezzetleri sizler için seçtik ve ilk beş favori tarifi bu sayfaya ekledik. Sadece bu kadarla sınırlı değiller tabi. Haşlanmış yumurta ile ne yapabilirim dediğiniz anda sizleri bu sayfada görmek istiyoruz!

1) Muhteşem Haşlanmış Yumurtalı Peynirli Pişi

Pişiye farklı bir lezzet veren bu tarifimizde, yumurta bu sefer iç malzeme olacak. Kahvaltıda ya da çay saatlerinde doyurucu bir tat aradığınızda, haşlanmış yumurta ile hazırlanan bu pişi damaklarınızı lezzetlendirebilir. Denemeye değer! Muhteşem Haşlanmış Yumurtalı Peynirli Pişi

Tarif: Muhteşem Haşlanmış Yumurtalı Peynirli Pişi

2) Kahvaltıya Doyurucu Lezzet: Suya Kırılarak Haşlanmış Yumurta

Yoksa siz hala yumurtayı tencerede mi haşlıyorsunuz? Bu tarif ile haşlama tekniğini geliştirip farklı bir lezzete merhaba diyebilirsiniz. Yumurta nasıl olur da kırık şekilde suda pişer dediğiniz anda bu tarife tıklayın! Bütün sırrı işte sizinle… Suya Kırılarak Haşlanmış Yumurta (Eggs Benedict)

Tarif: Suya Kırılarak Haşlanmış Yumurta (Eggs Benedict)

3) Rondolu Kurabiye, Haşlanmış Yumurtalı Kurabiye Lezzeti

Daha önce haşlanmış yumurta ile kurabiye denememiş olan varsa, tarifimiz yeniden gündemde. Deneyenler lezzetine bayıldı. Çay saatlerinize eşlik edecek bu kurabiye, her yaştan çok sevildi. Bir yiyen bir daha istiyor. Ne yapmak lazım? Haydi mutfağa! Haşlanmış Yumurtalı Kurabiye

Tarif: Haşlanmış Yumurtalı Kurabiye

4) Çok Doyurucu İçi Haşlanmış Yumurtalı Köfte

Bu tarif fazlasıyla protein içeriyor. Spor sonrası bir adet yiyen bir daha yorulmuyor. Neymiş böylesine enerji veren lezzet dediğinizde, hemen tarife tıklayın. Üstelik çocuklarınıza yumurta yedirmek için de iyi bir fikir olabilir. İçi Haşlanmış Yumurtalı Köfte

Tarif: İçi Haşlanmış Yumurtalı Köfte

5) Salçalı Sucuklu Haşlanmış Yumurtalı Kaşarlı Ramazan Pidesinde Tost

Eve geldiğiniz ve ne yesem de kendime gelsem diye düşünüyorsanız, bu lezzetli mi lezzetli tost tam aradığınız lezzette. Bu tostta neler yok ki? Sucuk, kaşar, yumurta ve salça… Tam bir enerji bombası. Haydi çay demini alana kadar tostu hazırlayabilirsiniz. Afiyetle. Haşlanmış Yumurtalı Tost

Tarif: Haşlanmış Yumurtalı Tost

Yumurta Yemekleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Yumurta Kaç Kalori?

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Haşlanmış Yumurta Tarifi

Haşlanmış Yumurta

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Soslu Haşlama Yumurta Tarifi

Soslu Haşlama Yumurta

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Haşlanmış Yumurta Salatası Tarifi

Haşlanmış Yumurta Salatası

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Sağlıklı Yumurta Haşlama Tarifi

Sağlıklı Yumurta Haşlama

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Suda Haşlanmış Yumurta Tarifi

Suda Haşlanmış Yumurta

1-2 kişilik, 15dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Haşlanmış Patatesli Yumurta Tarifi

Haşlanmış Patatesli Yumurta

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Haşlanmış Yumurta Şöleni Tarifi

Haşlanmış Yumurta Şöleni

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Suda Haşlanmış Yumurta Tarifi

Suda Haşlanmış Yumurta

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Haşlanmış Yumurta Kapama Tarifi

Haşlanmış Yumurta Kapama

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler Tarifi
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler

Emziren Anneler Süt Artırmak İçin Ne Yemeli? Dünyaya yeni gelen bebekler için ilk 6 ay…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi

Süt Kalitesini Artıran Emziren Anne Diyeti Hamilelik döneminin ardından bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emziren bir…

İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek Tarifi
İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek

4 köşesinde ayrı lezzet bahçelerini barındıran cennet ülkemizde istiridye mantarına sonbahar aylarında sık sık rastlayabilirsiniz.…

Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler Tarifi
Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler

Supplementler Besin Takviyeleri Sporcuların beslenme programında sıkça adı geçen supplementler, bir tür gıda takviyesidir. Sporun…

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır?

Askorbik Asit (C Vitamini) Vitaminler, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşamın temellerini oluşturan vitaminler…

Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi
Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi

Diyanetten Kurban Keserken Okunacak Dualar İslam aleminin hasretle beklediği Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesme ibadetini…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Eti Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban eti dağıtımı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan…

Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi Tarifi
Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi

Kurban Kesimi Nasıl Olmalı? Diyanet Açıkladı Allah için ibadet eden, kurban kesmeye niyetlenen ve kurban…

Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif Tarifi
Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif

Bayramlar tüm senenin kaçamak yaptığımız en şahane günleri! Hele bir de kurban bayramında yenen kavurmalar…

Kıyma Kaç Kalori? Dana, Kuzu, Yağlı, Yağsız Kıyma Kalori, Besin Değeri Tarifi
Kıyma Kaç Kalori? Dana, Kuzu, Yağlı, Yağsız Kıyma Kalori, Besin Değeri

Anadolu Yemeklerinin Lezzeti: Kıyma Kaç Kalori? Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etlerinden elde edilen kıyma, yemekleri…

Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri Tarifi
Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri

Pişirme Çeşitlerine Göre Hangi Et Kaç Kalori? Kırmızı et kalori değerinin yanı sıra bolca protein…

Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri Tarifi
Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri

Kurban bayramı ve devamındaki birkaç hafta şüphesiz etli ve kıymalı yemeklerin en çok rağbet gördüğü…

Tarifler Geri
Videolar Geri