Hangi Köfte Kaç Kalori?

Hangi Köfte Kaç Kalori? Tarifi

Çeşitlerine Köfte Kalori Değerleri, Fit Tarifler

Köfte, mutfak kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Hem pratik bir şekilde evde kolayca hazırlanabilen hem de paketlenmiş gıda ürünleri arasında marketlerde yer alan bu yemek, öğlen ve akşam yemeklerinin vazgeçilmezlerindendir.

Ev menülerinin yanı sıra piknik aktivitelerinde de ızgara köfte sıklıkla tercih edilir. Kıyma, soğan, bayat ekmek ve çeşitli baharatlar ile hazırlanan bu yemeğin yörelere özgü birçok farklı versiyonu yapılmaktadır. Izgarada veya tavada pişirilerek tüketilen köfte, aynı zamanda çorbalara ve sulu yemeklere de eklenir. Türk mutfağının yanı sıra özellikle Balkan ve Yunan mutfağında da bu lezzetin farklı tariflerine rastlamak mümkündür.

Siz de 1 köfte kaç kalori diye merak ediyorsanız cevapları aşağıda bulabilirsiniz! Diyette yenebilecek köfte tariflerine de göz atmayı unutmayın!

Yumuşacık Köfte Tarifi Mangal Lezzetinde (Videolu)

Yumuşacık Köfte Tarifi Mangal Lezzetinde (Videolu)

İçli Köfte Kaç Kalori?

Malzemeleri çiğ köfteye benzese de içli köfte kızartılarak ve haşlanarak hazırlanır. Aslen Arap mutfağına özgü olan bu lezzet ülkemizde de Antep, Maraş, Adana gibi yörelerde yaygın bir şekilde yapılır. Beslenme uzmanlarının daha çok haşlanarak tüketilmesini tavsiye ettiği bu yiyecek ara sıcak olarak tüketilebileceği gibi ana yemek olarak da tüketilebilir. 1 içli köfte kaç kalori diye merak edenler için ise değerler bu şekildedir:

 • 1 adet içli köfte: 115 kalori
 • 1 porsiyon içli köfte: 345 kalori
 • 100 gr içli köfte: 180 kalori

İçli Köfte

İçli Köfte

Izgara Köfte Kaç Kalori?

Toplumumuzda en sık tüketilen yemeklerden biri olan ızgara köfte, diyet yapanların da sıklıkla tercih ettiği bir yemektir. Hemen hemen her lokantada bulunan bu yiyecek farklı yörelerde de değişik tariflerle hazırlanmaktadır. 100 gram köfte kaç kalori diye merak edenlere ise yaklaşık 168 kalori olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğinde kaşar da bulunan kaşarlı köfte kaç kalori diye merak edenlere ise bir porsiyonunun yaklaşık 310 kalori olduğu söylenebilir.

 • 1 adet: 50 kalori
 • 1 porsiyon: 220 kalori
 • 100 gram: 150 kalori

Izgara Köfte

Izgara Köfte

İnegöl Köfte Kaç Kalori?

Bursa İnegöl ilçesinin meşhur köftesi İnegöl köfte kendine özgü lezzeti ve şekliyle diğer köfte çeşitlerinden ayrılır. Kıyma, soğan, galeta unu ve baharatlarla hazırlanan İnegöl köfte kalorisi, köftesever aynı zamanda formuna dikkat edenler tarafından oldukça merak ediliyor. Porsiyon geleneği olarak yanında pilav, köfte sosu ve söğüş ile gelen İnegöl köfte kalori değerlerini şimdi sıralayalım:

 • 1 adet: 60 kalori
 • 1 porsiyon: 360 kalori
 • 100 gram: 200 kalori

Muhteşem İnegöl Köfte

Akçaabat Köfte Kaç Kalori?

Karadeniz’in incisi Trabzon’un Akçaabat ilçesinde meşhur olan Akçaabat köfte; gerdandan çekilmiş kıyma, iç yağı, sarımsak ve ekmek içiyle hazırlanıyor. Yanında tercihen ızgara sebze ve pilavla servis edilen Akçaabat köfte kalori oranları kilosuna dikkat edenler tarafından merak ediliyor. Peki, porsiyonuna göre Akçaabat köfte kaç kalori?

 • 1 adet: 75 kalori
 • 1 porsiyon: 225 kalori
 • 100 gram: 250 kalori

Meşhur Akçaabat Köftesi (Orijinal)

Meşhur Akçaabat Köftesi (Orijinal)

Tekirdağ Köfte Kaç Kalori?

Trakya’nın önde gelen illerinden Tekirdağ mutfağının sevilen lezzeti şüphesiz köftesi. Piyaz, söğüş, soğan, köfte sosu, pilav ya da tırnak pide gibi ikramlıklarla servis edilen Tekirdağ köfte; kıyma, soğan, ekmek veya galeta unu, sarımsak, irmik ve karbonat gibi malzemelerle hazırlanıyor. Kızartılması ile yağ oranı yükselen Tekirdağ köfte kalorisi, formunu korumak isteyen yahut kilo vermeye çalışanların merakını uyandırıyor. Peki, porsiyonlarına göre Tekirdağ köfte kaç kalori?

 • 1 adet: 45 kalori
 • 1 porsiyon: 267 kalori
 • 100 gram: 190 kalori

Tekirdağ Köftesi

Tekirdağ Köftesi

Köfte Ekmek Kaç Kalori?

Köfte ekmek sokakların başlıca lezzetlerinden biridir. Hızlı, uygun fiyatlı ve lezzetli olmasından dolayı her kesim tarafından tercih edilir. Ekmek tüketimi beslenme uzmanları tarafından sınırlandırılsa da sağlıksız yağlarda hazırlanan fast food yiyeceklerin yanı sıra bu ürün çok daha sağlıklı olabilir. Bizim kültürümüzün en sevilen hızlı yemeklerinden olan bu lezzet diyette tüketilirken porsiyon kontrolüne dikkat edilebilir.

 • Yarım ekmek ile hazırlanan bir porsiyonun kalorisi yaklaşık 550 kaloridir. Bu nedenle alınan kalori göz ardı edilmemeli ve sonrasında yeneceklerle dengeleme yapılması kilo alımının önüne geçebilir.
 • Bu yemekte genellikle kullanılan kasap köfte kaç kalori diye merak ediyorsanız 1 adedinin yaklaşık 70 kalori olduğu söylenebilir.

Evde Ekmek Arası Köfte Yapımı

Köfte Ekmek

Kadınbudu Köfte Kaç Kalori?

Kadınların toplandıkları günlerde sofrada mutlaka yer alan kadınbudu köftenin de mutfağımızda önemli bir yeri vardır. Pişirmesi ve kıvamını tutturması açısından yapılışı çok kolay olmasa da oldukça sevilen bir yemektir. Kadınbudu köfteyi de birçok yemekte olduğu gibi diyette olanlar porsiyon kontrolüne dikkat ederek tüketebilir.

 • 1 adet: 85 kalori
 • 1 porsiyon: 635 kalori
 • 100 gram: 255 kalori

Kadınbudu Köfte

Sulu Köfte Kaç Kalori?

Özellikle lokantaların menülerinden hiç eksik etmedikleri bu yemek ev menülerinde de sıklıkla tercih edilir. Anadolu’ya özgü yöresel bir yemek olan bu lezzet, kıyma ve sebzelerden hazırlanır. Bulgurlu, pirinçli ve ekşili olmak üzere 3 farklı şekilde hazırlanabilir.

 • 1 porsiyon: 268 kalori
 • 100 gram: 71 kalori

İçeriği oldukça benzeyen başka bir tarif olan rosto köfte kaç kalori diye soranlara ise 1 porsiyonunun yaklaşık 306 kalori olduğu söylenebilir.

Patatesli Sulu Köfte Yemeği

Patatesli Sulu Köfte

İzmir Köfte Kaç Kalori?

Fırınlanarak yapılan bu yemek diyet programlarına sadık kalmak isteyenlerin de tüketebildikleri İzmir’e özgü bir yemektir. Salça ile soslanan bu lezzetin içerisinde köftenin yanı sıra biber, soğan, patates ve domates gibi sebzeler de bulunur.

 • 1 adet: 52 kalori
 • 1 porsiyon: 192 kalori
 • 100 gram: 104 kalori

Yine fırınlanarak hazırlanan Hasanpaşa köfte kaç kalori diye soranlara ise 1 porsiyonunun yaklaşık 228 kalori olduğu söylenebilir.

İzmir Köfte Nasıl Yapılır?

İzmir Köfte

Mercimekli Köfte Kaç Kalori?

Soğuklar büfesinin baş tacı olan bu yemek besin değeri ile de ön plana çıkmaktadır. Kolayca hazırlanan bu yiyecek soğuk olarak tüketildiği için sıcak günlerin de favori yemeklerindendir.

 • 1 adet: 39 kalori
 • 1 porsiyon: 267 kalori
 • 100 gram: 291 kalori

Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır?

Mercimek Köftesi

Çiğ Köfte Kaç Kalori?

Şanlıurfa’ya özgü olan çiğ köfte bulgur, isot, kıyılmış et, soğan, maydanoz ve çeşitli baharatların özel bir tepside yoğurulmasıyla yapılır. Genelde marul ve çeşitli yeşillikler ile tüketilen bu yemek aynı zamanda lavaşa sarılarak dürüm şeklinde de tüketilebilir.

 • 100 gr çiğ köfte: 181 kalori
 • 1 adet çiğ köfte: 55 kalori
 • 1 porsiyon çiğ köfte: 226 kalori

Çiğ Köfte

Çiğ Köfte

Bulgurlu Köfte Kaç Kalori?

Adana’da sarımsaklı köfte olarak bilinen bu lezzet yoğurt ile birlikte tüketilebilir. İçeriğinde bulgur, un, salça, kimyon ve pul biber gibi baharatlar bulunan bu köfte Malatya’nın fellah köftesi denen yemeğiyle de benzerlik gösterir. Üzeri ince kıyılmış maydanoz ile süslenebilen bu yemeğin hazırlanış süresi yaklaşık 1 saattir.

 • 1 adet: 28 kalori
 • 1 porsiyon: 306 kalori
 • 100 gram: 139 kalori

Bulgurlu Köfte

Bulgurlu Köfte

Diyete Uygun 3 Fit Köfte Tarifi

1) Yağ Yakımını Hızlandıran Köz Biberli Tavuk Köftesi

Beslenme uzmanlarının yağ yakımını hızlandırması için önerdiği kırmızı biberin protein zengini ile tavuk ile buluştuğu bu yemeğin hazırlanış süresi yaklaşık 20 dakikadır. Yemek yapmak için az vakti olanların lezzetli bir sofra hazırlamak için tercih edebileceği bu yemeğin malzemelerini temin etmek de oldukça kolaydır. Besin değerleri kaliteli olan bu yemeğe çocuklarınızın menülerinde de yer verebilirsiniz. Bu yemeği dilerseniz makarna, bulgur veya salata ile de servis edebilirsiniz.

Köz Biberli Tavuk Köftesi

Köz Biberli Tavuk Köftesi

2) Kilo Vermeye Yardımcı Masum Köfte

Et tüketmiyor veya kalori bakımından daha hafif bir köfte yapmak istiyorsanız bu tarifi deneyebilirsiniz. Yaklaşık 1 saatte hazırlanan bu köfteleri dilerseniz buzlukta dondurup “kurtarıcı tarif” haline de getirebilirsiniz. Böylece diyet yaptığınız dönemlerde vakit darlığından sağlıksız ve kalorili yiyecekler tüketmekten kaçınabilirsiniz. Karnabahar, patates, biber gibi sebzeler ile hazırlanan bu yemek aynı zamanda bazı sebzeleri çocuklara yedirmek için de güzel bir alternatif olabilir. Sebze köftelerinizi dilerseniz bol salata ile yiyebilir, dilerseniz de yoğurt ve baharatlar ile dip sos hazırlayarak da tüketebilirsiniz. Az kalorili bu tarifi denemek için linke tıklayabilirsiniz.

Diyet Sebze Köftesi

Diyet Sebze Köftesi

3) Az Kalorili Fırında Diyet Köfte

Köfteyi yağda kızartarak kalorisini arttırıyorsanız bir de bu tarif ile fırında pişirerek deneyebilirsiniz. Ekmeğin çıkartıldığı ve yağın azaltıldığı bu tarifi diyet yapan biriyseniz rahatlıkla tüketebilirsiniz. Dilediğiniz baharatlar ile tatlandırabileceğiniz bu köfteleri isterseniz salata isterseniz de buharda pişmiş sebzeler ile yiyebilirsiniz. Hazırlanışı bir hayli kolay olan az kalorili bu tarife link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diyet Köfte

Diyet Köfte

Köfte tarifleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Köfteli Yemekler: Resimli, En Güzel 40 Tarif

Et Sosları: Kebap-Köfte ve Mangal İçin 18 Tarif

Köftenin Yanına Ne Gider? Hepsi Çok Leziz 10 Tarif

Kinoa Kaç Kalori? Salatası, Köftesi, Kısırı Kaç Kalori? Besin Değerleri

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kalori Bombası Tarifi

Kalori Bombası

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Ara Öğün Kurabiyesi (70 Kalori) Tarifi

Ara Öğün Kurabiyesi (70 Kalori)

12-14 kişilik, 15dk Hazırlık, 20dk Pişirme
3 Malzemeli Puding (90 Kalori) Tarifi

3 Malzemeli Puding (90 Kalori)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Köfte Tarifi

Köfte

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Köfte Tarifi

Köfte

6-8 kişilik, 1 saat Hazırlık, 10dk Pişirme
Köfte Tarifi

Köfte

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Köfte Tarifi

Köfte

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Köfte Tarifi

Köfte

2-4 kişilik, 45dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Mangonun Az Bilinen 8 Mucizevi Faydası Tarifi
Mangonun Az Bilinen 8 Mucizevi Faydası

Mango: Buda Onun Gölgesinde Meditasyon Yaptı! Tropik bölgelerden mutfaklarımıza kadar ulaşan mangonun heyecan verici ve…

Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir? Belirtileri, Evde 10 Çözüm Tarifi
Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir? Belirtileri, Evde 10 Çözüm

Mide Üşütmesi Nasıl Geçer? Halk dilinde mide üşütmesi olarak isimlendirilen gastroenterit, bakteri, virüs ve parazitler…

Retinol Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Tarifi
Retinol Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Hücre Yenileyen Retinol Cilde Faydaları & Kullanımı Cilt bakımı söz konusu olduğunda, kadın ve erkekler…

Hamilelikte Nane Limon İçilir Mi? Zararlı mı Sağlıklı mı? Tarifi
Hamilelikte Nane Limon İçilir Mi? Zararlı mı Sağlıklı mı?

Hamilelikte Nane Limon İçmek Faydalı mı? Nane ve limon ikilisi, pek çok evin vazgeçilmezi. Her…

Hamilelikte Düşüğe Sebep Olabilecek 9 Yiyecek Tarifi
Hamilelikte Düşüğe Sebep Olabilecek 9 Yiyecek

Hangi Yiyecekler Gebelikte Düşük Riski Oluşturur? Mutfağınızda yer alan yiyeceklerin pek çoğu herkes için faydalı…

Hamilelikte İlk 3 Ay Yapılmaması Gereken 9 Şey Tarifi
Hamilelikte İlk 3 Ay Yapılmaması Gereken 9 Şey

Hamilelikte İlk 3 Ay Nelere Dikkat Edilmeli? Gebelik döneminin ilk haftaları oldukça önemlidir. Her kadının…

Gebelikte Ay Ay Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Tablosu Tarifi
Gebelikte Ay Ay Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Tablosu

Hamilelikte Ay Ay Beslenme Programı Gebelik döneminde beslenme konusu, her anne adayının merak ettiği ve…

Hamilelikte Yenmemesi Gereken 8 Besin Tarifi
Hamilelikte Yenmemesi Gereken 8 Besin

Gebelik Sürecinde Yenmesi Riskli Olan Besinler Hamilelik döneminde tüketilen besinler anne ve bebek sağlığını yakından…

Hamilelikte Amniyon Sıvısını Azaltan 5 Yiyecek Tarifi
Hamilelikte Amniyon Sıvısını Azaltan 5 Yiyecek

Amniyon Sıvısını Hangi Besinler Azaltır? Anne karnında gelişimini başlatan ve devam eden bebeğin can suyu…

Anne Karnındaki Bebek Ne Zaman Annenin Yediklerinden Beslenir? Tarifi
Anne Karnındaki Bebek Ne Zaman Annenin Yediklerinden Beslenir?

Anne Karnındaki Bebek Ne Zaman Beslenmeye Başlar? Gebelik sürecinde olanların ve bu döneme hazırlık yapanların…

Mide Yanmasına İyi Gelen Yiyecek ve İçecekler Tarifi
Mide Yanmasına İyi Gelen Yiyecek ve İçecekler

Mide Yanması Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Mide yanması, mide problemi olsun olmasın günlük yaşamda her…

Çayı Limonlu İçmenin Bilmediğiniz 8 Faydası Tarifi
Çayı Limonlu İçmenin Bilmediğiniz 8 Faydası

Çaya Limon Dilimi Eklemek Sağlıklı Mı? Limon, vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengindir. Yüzyılı aşkın…

Tarifler Geri
Videolar Geri