Nutella Kaç Kalori? Nutellalı Kek, Kurabiye, Pasta Kalorileri

Nutella Kaç Kalori? Nutellalı Kek, Kurabiye, Pasta Kalorileri Tarifi

Tatlı Krizlerinin En Popüler Çikolatası!

Kilo ve Şeker Alarmı Veren Nutella Kaç Kalori?

Sabah kahvaltılarına mutluluk katan ‌‌Nutella, özel tadı ile yediden yetmişe herkesin severek tükettiği bir çikolatadır. Kolay sürülen özel kıvamı ve yoğun çikolata tadı ile kolay kolay yeri doldurulamayan krem çikolata, taklit edilemeyen lezzeti ile kahvaltıların vazgeçilmezlerden biri olur. Her ne kadar lezzeti ile sofralardan eksik etmediğiniz besinlerden biri olsa da ‌Nutella şekerli bir tada sahip olduğu için kilo vermek isteyenler için kalorisi ile gündeme gelir.

‌Nutella Kaç Kalori?

‌Nutella kalori oranı ile diyet yapanların itina ile uzak durduğu bir besindir. Yağ ve karbonhidrat açısından zengin olan sürülebilir çikolata, yoğun şekerli tadı ile kalori oranı açısından yüksek değerlere sahiptir. Miktarına göre kalorisi değişen krem çikolatanın gramına göre kalorisini inceleyebilirsiniz.

 • 3 gramlık bir çay kaşığı ‌Nutella 16 kalori
 • 5 gramlık bir tatlı kaşığı ‌Nutella 27 kalori
 • 1 kaşık nutella kaç kalori? 10 gramlık bir yemek kaşığı ‌Nutella 54 kalori
 • 100 gramlık ‌Nutella 539 kaloridir.

‌Nutella Ekmek Kaç Kalori?

 • En bilinen haliyle kahvaltıda veya öğün aralarında ekmek üzerine sürülerek tüketilen ‌‌Nutella, ekmeğin kalorisini de taşır.
 • İnce bir dilim ekmek üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek tüketilen ‌Nutella, ortalama olarak 123 kalori içerir.
 • ‌Nutella ekmek kalorisinin kullanılan çikolata miktarına ve ekmeğin kalınlığına bağlı olarak değişeceği unutulmamalıdır.

‌Nutellalı Kek Kaç Kalori?

 • Mutfakta farklı şekillerde kullanılmaya elverişli olan sürülebilir çikolata, özellikle kurabiye kek gibi hamur işlerinde tercih edilir.
 • İçine çikolata olarak ‌Nutella katılarak hazırlanan kek, diğer çikolatalı kekler ile ortalama aynı değerlere sahiptir.
 • Kıvamı ile keke ayrı bir lezzet katan ‌Nutella ile hazırlanan kekin 80 gramlık 1 dilimlik porsiyonunda ortalama 286 kalori bulunur.
 • ‌Nutella ile hazırlanan kekin içerdiği diğer malzemelere göre kalorisinin değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Tarif için: Nutellalı Kek

Tarif: Nutellalı Kek

‌Nutellalı Kurabiye Kaç Kalori?

 • İçine dolgu malzemesi olarak krem çikolata eklenerek hazırlanan ‌Nutellalı kurabiye, gramına ve içerdiği farklı malzemelere göre değişen kalori değerlerine sahiptir.
 • Sade kurabiye hamurunun içine ‌Nutella eklenerek yapılan kurabiyenin 30 gramlık 1 adedinde 147 kalori bulunur.
 • Hamuruna fındık veya ceviz gibi malzemeler eklenen hazırlanan ‌Nutellalı kurabiye çeşitlerinin kalorisi farklıdır.

Tarif için: Nutellalı Kurabiye

Tarif: Nutellalı Kurabiye

Nutellalı Pasta Kaç Kalori?

 • Kıvamı ve lezzeti ile birçok tarife katılan ‌‌Nutella, yaş pastada kullanılmak istendiğinde pasta kremasına kakao yerine katılarak kullanılır.
 • Pasta için hazır krema kullanmak istemeyenlerin evde hazırladığı kremaya çikolata lezzeti vermesi için kullandığı ‌Nutella ile hazırlanan yaş pastanın kalorisi yüksektir.
 • Çikolatalı yaş pasta gibi hazırlanan ‌Nutella’lı pastanın 145 gramlık orta kalınlıkta 1 diliminde 375 kalori bulunur.
 • 100 gramlık daha ince 1 dilim Nutellalı pasta diliminde ise yaklaşık olarak 250 kalori vardır.

Tarif için: Nutellalı Islak Pasta

Nutella Kilo Aldırır Mı? Zararları ve Yan Etkileri

 • Nutella yüksek kalorili bir besin olduğu için kilo almaya neden olabilir. 350 gramlık bir kavanozunda yaklaşık olarak 1911 kalori bulunan krem çikolata, zayıflamak isteyenler tarafından tüketilmemelidir. Özellikle diyet yaparken uzak durulması gereken besinlerden biridir.
 • Kilo problemi olmayanların da günlük beslenmede dengeli tüketmesi tavsiye edilen besin, yağ ve karbonhidrat açısından yüksek değerlere sahiptir ve düzenli yenmesi sağlığı olumsuz etkileyebilir.
 • ‌Nutella zararları hakkında bilgi edinmek isteyenlere ‌Nutella’nın yüksek oranda şeker içerdiğini söylemek gerekir.
 • Severek tüketilen ‌Nutella’nın yaklaşık olarak %55’i şekerden oluşur.
 • Çok fazla şeker tüketilmesi kilo yapmanın yanında kanser riskini arttırdığı ve hafızayı zayıflattığı için aşırı tüketilmesi zararlıdır.
 • Şekerin yanında özellikle işlenmiş gıdalarda kullanılan palmiye yağı, ‌Nutella’nın içinde bulunur. Palmiye yağının ise kanserojen bir yağ olduğu ve kolesterol seviyesini artırıp kalp sorunlarına neden olabildiği söylenir.

Tarif için: Ev Yapımı Doğal Nutella

Tarif: Ev Yapımı Doğal Nutella

‌Nutella İçindekiler Listesi

Birçok farklı özelliği ile öne çıkan ‌Nutella hakkında en merak edilen sorular ‌krem çikolatanın içindeki maddeler, besin değeri ve ‌Nutella hangi ülkenin ürünü sorularıdır. ‌‌Nutella, İtalyan çikolata üreticisi ‌Ferrero ‌Spa markası tarafından üretilir ve çikolatanın temeli 1944 yılına dayanır. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan çikolata, özgün tarifi ile geliştirilerek günümüze gelmiştir.

‌Nutella’nın içindekilere bakıldığında:

 • Şeker
 • Fındık
 • Bitkisel yağ (palm yağı)
 • Yağsız süt tozu
 • Yağı azaltılmış kakao tozu
 • Aroma verici vanilya
 • Soya ‌lesitin
 • Emülgatör içerdiği görülür.

Bitkisel yağ olarak krem çikolatanın içinde palmiye yağı kullanılır. ‌Nutella içindekiler merak edildiğinde özellikle fındık oranı gündeme gelir. ‌Nutella fındık oranı %14’tür.

 • ‌Nutella besin değeri açısından incelendiğinde ise yağ, karbonhidrat ve şeker açısından oldukça zengin bir besin olduğu görülür.
 • Yalnızca 100 gramında 57,5 g karbonhidrat ve 6,3 g protein bulunan çikolata içerdiği karbonhidrat oranı ile enerji verir ve günlük kalori ihtiyacının %10’unu karşılar.
 • Aynı zamanda sodyum ve lif içeren krem çikolatanın içerisinde 3 gram lif bulunduğu görülür.
 • Bitkisel yağın dışında içerisinde doymuş yağ da bulunan ‌‌Nutella, demir ve kalsiyum içerir.

Tarif için: Ev Yapımı Nutella

Tarif: Ev Yapımı Nutella

Ev Yapımı Çok Daha Sağlıklı 3 ‌Nutella Tarifi

‌Yüksek şeker oranına sahip olan sürülebilir çikolata, lezzeti ile vazgeçilmez kahvaltılıklardan biri olur. Ekmek üzerine sürülerek veya sade haliyle tüketilen besin, gün içinde oluşan tatlı krizlerinin en büyük yardımcısıdır. Özellikle günlük beslenmede atıştırmalık olarak da sevilerek yenen krem çikolata, çocukların da sevdiği bir besindir. Nutella lezzetinden vazgeçemeyenler ve sağlığını korumak isteyenler için daha sağlıklı ve düşük kalorili ev yapımı krem çikolata tariflerini bir araya getirdik.

1) Sağlığınız için Endişelenmeden Doyasıya Yiyebileceğiniz Sağlıklı ‌Nutella

Ev yapımı ‌Nutella tariflerinden ilki olan krem çikolata; hurma, fındık ezmesi, bal, muz ve kakao içerir. Vitamin ve mineral açısından yüksek besin değerine sahip malzemelerden hazırlanan tarif, doğal malzemeler içerdiği için endişelenmeden keyifle tüketeceğiniz ev yapımı bir krem çikolatadır. Kıvamı ile ister ekmek üzerine sürerek ister kaşıklayarak yiyebileceğiniz çikolatanın hazırlanması da oldukça kolaydır. Yalnızca 5 dakikada hazırlayabileceğiniz tarifi, farklı hamur işlerinde iç malzeme olarak kullanabilir ya da sade haliyle kahvaltıda ailecek tüketebilirsiniz. Sağlıklı Nutella

Tarif: Sağlıklı Nutella

2) Diyet Yapanları Çikolatadan Mahrum Bırakmayan Sağlıklı Şekersiz Fit ‌Nutella

Ev yapımı diğer bir tarif ise diyet dostu fit ‌Nutella tarifi. Hurma, kavrulmuş fındık, bitkisel yağ ve kakaodan oluşan tarif, şeker içermediği için diyet yapanların kurtarıcısı olur. Tatlı krizlerini sağlıklı bir şekilde atlatmanıza imkân veren tarif, içerdiği besinlerin vitaminleri ile sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Gün içinde, kahvaltıda veya atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz şekersiz krem çikolata, kolay sürülebilir kıvamı ile ekmek üzerine sürülüp tüketilebilir. Ayrıca kısa sürede hazırlandığı için canınız tatlı istediğinde deneyebileceğiniz en pratik tarif! Sağlıklı Şekersiz Fit Nutella

Tarif: Sağlıklı Şekersiz Fit Nutella

3) Diyet Yaparken Çikolatadan Vazgeçemeyenler İçin Fit ‌Nutella

Diyet yapanların hasret kaldığı çikolatayı sofralarınıza getiren fit ‌‌Nutella, sağlıklı ve düşük kalorili diğer bir tarif olarak dikkat çeker. Kavrulmuş fındık, kakao, Hindistan cevizi yağı ve bal ile hazırlanan tarif, içerdiği doğal malzemelerin besin değerini taşır ve pratik bir şekilde yapılır. 10 dakikada hazırlayıp sofraya ekleyebileceğiniz sürme çikolata, diyette oluşan tatlı krizlerini kolayca atlatmanıza imkân verir. Düşük kalorisi ile diyet bozmaz ve içerdiği besleyici malzemeler ile enerji vererek sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Fit Nutella

Tarif: Fit Nutella

Çikolata Kaç Kalori? Sütlü, Beyaz, Bitter Çikolata Kalori Değerleri

Kek Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Dilim Kek Kaç Kalori?

Bir Dilim Pasta Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Pasta Kalori Değerleri

Kurabiye Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Kurabiye Kalori Değerleri

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar (1)
Yeni Gelen Yorumlar
NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Nutella Kek Tarifi

Nutella Kek

8-10 kişilik, 10dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Fit Tatlı 280 Kalori Tarifi

Fit Tatlı 280 Kalori

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Nutella Kurabiye Tarifi

Nutella Kurabiye

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Nutella Kek Tarifi

Nutella Kek

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Nutella Kek Tarifi

Nutella Kek

10-12 kişilik, 15dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Nutella Kek Tarifi

Nutella Kek

10-12 kişilik, 10dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Kalori Cetveli (100 gr) Tarifi

Kalori Cetveli (100 gr)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Nutella Drip Cake (Nutellalı Yeni Trend Pasta) Tarifi

Nutella Drip Cake (Nutellalı Yeni Trend Pasta)

12-14 kişilik, 2 saat 30dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Biotin B7 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Eksikliği Tarifi
Biotin B7 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Eksikliği

Biotin: B7 Vitamini, Vitamin H Literatürde H veya B7 vitamini olarak bilinen biotin, özellikle cilt…

ZMA Nedir, Ne İşe Yarar? Ne Zaman, Nasıl Kullanılır? Tarifi
ZMA Nedir, Ne İşe Yarar? Ne Zaman, Nasıl Kullanılır?

ZMA: Çinko, Magnezyum, B6 Vitamini (Piridoksin) ZMA, son yıllarda sporcular, egzersiz rutini olanlar ve kas…

Bcaa Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararlı mı? Tarifi
Bcaa Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararlı mı?

BCAA (Lösin, İzolösin ve Valin) Amino Asit Zinciri Düzenli spor yapanların ve kas gelişimini destekleyecek…

Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran 14 Besin Tarifi
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran 14 Besin

Emziren Anneler Süt Artırmak İçin Ne Yemeli? Dünyaya yeni gelen bebekler için ilk 6 ay…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi

Süt Kalitesini Artıran Emziren Anne Diyeti Hamilelik döneminin ardından bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emziren bir…

İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek Tarifi
İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek

4 köşesinde ayrı lezzet bahçelerini barındıran cennet ülkemizde istiridye mantarına sonbahar aylarında sık sık rastlayabilirsiniz.…

Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler Tarifi
Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler

Supplementler Besin Takviyeleri Sporcuların beslenme programında sıkça adı geçen supplementler, bir tür gıda takviyesidir. Sporun…

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır?

Askorbik Asit (C Vitamini) Vitaminler, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşamın temellerini oluşturan vitaminler…

Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi
Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi

Diyanetten Kurban Keserken Okunacak Dualar İslam aleminin hasretle beklediği Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesme ibadetini…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Eti Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban eti dağıtımı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan…

Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi Tarifi
Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi

Kurban Kesimi Nasıl Olmalı? Diyanet Açıkladı Allah için ibadet eden, kurban kesmeye niyetlenen ve kurban…

Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif Tarifi
Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif

Bayramlar tüm senenin kaçamak yaptığımız en şahane günleri! Hele bir de kurban bayramında yenen kavurmalar…

Tarifler Geri
Videolar Geri