Kemikli Et Yemekleri: Şifa Deposu 23 Tarif

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kemikli Et Yemekleri: Şifa Deposu 23 Tarif Tarifi

Pilavlarda, çorbalarda en çok suyunu kullanmayı tercih ettiğiniz kemikli et, aslında suyundan çok daha fazla vitamini kendisinde barındırır. Kemikli et suyu ile pişmiş çorbalar ve  pilavların enfes olması kadar kemikli et ile yapılan yemekler de hem leziz hem çok vitaminli olur.

Kemikli et haşlama, fırında kemikli et, kemikli et yahni ve kemikli et yemekleri olarak tek başına ana yemek yapabilirsiniz bu etten! Ya da yanına birkaç sebze veya bakliyat ekleyip kemikli etli nohut, sebzeli haşlama yaptıysanız o yemeklerin tadını nasıl da artırdığını kesin farketmişsinizdir.

O halde kışın hastalıklardan koruyacak şifada tam 23 kemikli etten yemek tarifi listemize hemen geçiyoruz.

#1
Fırında Haşlama Et ilePatates

Haşlandıktan sonra yumuşacık olan, çok leziz haliyle sebzelerle fırınlanan nefis bir et yemeği tarifi veriyoruz. Fırın yemekleri sevenlerin denemek için sabırsızlanacağı tarifi ile haşlama etli fırın patates tarifine buradan bakabilirsiniz.

Fırında Haşlama Et ilePatates Tarifi
#2
Etli Kıymalı Yaprak Sarması

Yaprak sarması pişerken tencere tabanına dizilen etlerin tek tek özenle sarılan sarmalara daha lezzet kattığı bir tarifi var. Bir çok farklı yörede uygulanan bu yöntemi daha önce denemediyseniz, sizi bu tarife bekleriz.

Etli Kıymalı Yaprak Sarması Tarifi
#3
Tencere Kebabı

Tencerede pişmesinin kolaylığı ile kebap lezzetinde liğme liğme pişen etler yapabilirsiniz. Patates ilavesi ile doyuruculuğu ve lezzeti artan bu yemeğin yanına pirinç pilavıysa çok iyi gider. Kolay yapımı ile haşlanmış kemikli etle yapılan yemeklerden tencere kebabı tarifi için tıklayınız.

Tarif için: Tencere Kebabı

Tencere Kebabı Tarifi
#4
Sebzeli Kemik Haşlama

Havuçlu, soğanlı, sarımsaklı kış günlerinde yiyene şifa verecek bir tarifle listeye devam ediyoruz. Düdüklüde hazırlandığında, en fazla yarım saatte pişecek tarifiyle sebzeli kemik haşlama yapılışı burada! Kemikli et yemekleri tarifini resimli olarak bulabileceksiniz.

Sebzeli Kemik Haşlama Tarifi
#5
Et Suyu

Şifa niyetine kemikli etten, et suyu hazırlama zamanı! Düdüklü tencerede yaklaşık 40 dakika kadar pişen kemikli etleri kemiğinden sıyırdıktan sonra dilediğiniz tüm etli yemeklerde kullanabilirsiniz. Son olarak ise elde ettiğiniz kemik et suyunu taze taze kullanabilir veya buzlukta saklayabilirsiniz.

Tarif için: Et Suyu

Et Suyu Tarifi
#6
Kemikli Et İle Nohut Yemeği

Kemikli etle yapılan yemeklerden nohut sulusu yapımına geçebiliriz. Kuşbaşı etle de çok leziz olan nohut yemeğini, kemikli etle denemek isterseniz bu tarifi sizlere yardımcı olacaktır.

Kemikli Et İle Nohut Yemeği Tarifi
#7
Düğün Çorbası

Kemikli et tarifi içinde birbirinden şifalı çorbalar da var. Üstelik en bilinen tariflerinden düğün çorbası da yemek kadar doyurucu ve inanılmaz leziz olur. Yemesi keyifli, dumanı üstünde olan bir tarifi ile düğün çorbası yapımına buradan bakabilirsiniz.

Tarif için: Düğün Çorbası

Düğün Çorbası Tarifi
#8
Şifalı Etli Paça Çorbası

Adına boşuna şifalı etli paça çorbası denmiyor, içeni bir çok kış hastalığından koruyan lezzeti ile bu çorba tam da adını hak eden lezzetlerden! Etli paça çorbasını deneyenler lezzetini bilir, daha önce bu lezzeti evinde denemeyenler için tarifini buraya bırakıyoruz.

Şifalı Etli Paça Çorbası Tarifi
#9
Ekşili Ufak Köfte (Antep Usulü)

Kemikli et yemeği yapmak için mutfağa girdiyseniz, Gaziantep Mutfağından bu ekşili yemeği deneyerek bir değişiklik yapabilirsiniz. Suyu ekşi, bulgur köfteli ve kemikli etli bu yemeği çok leziz bulacaksınız.

Ekşili Ufak Köfte (Antep Usulü) Tarifi
#10
Etli Paça Çorbası (Şifa Deposu)

Kemikli etle yapılan her şey gibi etli paça ile yapılan çorbasının da enfes olduğunu belirterek söze girelim. Lezzeti ve terbiyesi paça tadında olduğu için çok şifalı bulacağınız bu çorbanın yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

Etli Paça Çorbası (Şifa Deposu) Tarifi
#11
Fırında Sebzeli Nefis Lokum Pirzola

Kemikli etle yemek yaparken fırında pişmesini tercih ettiğiniz günlerde başvurabileceğiniz harika bir tarifi var. Kemikli et olarak bu sefer pirzolanın tercih edildiği tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Fırında Sebzeli Nefis Lokum Pirzola Tarifi
#12
Fırın Poşetinde Lokum Gibi Et

Kemikli etli yemeklerin kemiksiz etle yapılanlara göre daha leziz olduğunu düşünenler için fırın poşetinde kendi buharında pişmiş leziz bir tarifini veriyoruz. Yanına pirinç pilavı eklenerek servis edilen haliyle iştahınızı kabartacak tarifi burada!

Fırın Poşetinde Lokum Gibi Et Tarifi
#13
Haşlama Kemikli Et Çorbası

Ocağa koymak dışında sizi çok da uğraştırmayacak, suyunu içmeye doyamayacağınız bir tarif: Haşlama kemikli et çorbası! Dilerseniz aynen işkembe çorbasında olduğu gibi bu çorbanın da üzerine sarımsaklı sirkeli sos dökebilirsiniz. Böylelikle şifasına şifa katacağınız tarifiyle kemikli et çorbası burada!

Haşlama Kemikli Et Çorbası Tarifi
#14
Fırında Kemikli Et Yemeği

Marine edilen kemikli kuzu etinin biraz dinlendirildikten sonra fırınlanmasıyla bu nefis yemek çıkar ortaya! Kullanılan etin kuzu eti olmasından dolayı çok da çabuk pişecek tarifi ile fırında kemikli et yemeği yapılışı için buraya tıklayınız.

Fırında Kemikli Et Yemeği Tarifi
#15
Etli Haşlama

Kemikli etten ne yemek yapılır'ın lokantalarda en çok hazırlanan hali; etli haşlama! Suyu nefis, patates ve havuç ilavesiyle tam kıvamını bulan bu nefis tarifin yapımına davet edelim sizleri...

Tarif için: Etli Haşlama

Etli Haşlama Tarifi
#16
Etli Nefis Düğün Çorbası

Evde kemikli et suyu yaparken kullandığınız etlerin suyunu buzluğa atıp, etleriyle de bu nefis çorbayı yapabilirsiniz. Türk Mutfağının epey sevilen tatlarından düğün çorbasının yapımıyla baş başa bırakalım sizi!

Etli Nefis Düğün Çorbası Tarifi
#17
Kemikli Et Yemeği ( Düdüklüde)

Düdüklüde kemikli et yemeği nasıl yapılır? derken bu tarif karşınıza çıkabilir. Kemikli etleri, düdüklüde pişirmenin zamandan tasarruf ettirdiği kadar lezzetine de çok artı kattığını tadacağınız bu tarif için tıklayınız.

Kemikli Et Yemeği ( Düdüklüde) Tarifi
#18
Terbiyeli Kemikli Et Haşlama

Kemikli et haşlama yemeğinize terbiye katarak lezzetini tamamlayabileceğiniz bir tarifi! Binlerce kişinin defterinde yer alan ve her kemikli et pişirdiğinizde faydalanabileceğiniz bu yemeği siz de defterinize kaydetmeyi ihmal etmeyin.

Terbiyeli Kemikli Et Haşlama Tarifi
#19
Kemikli Yeşil Fasulye

Kemikli etli taze fasulye de leziz etli sulu yemeklerden biri! Kemikli etin mis gibi kokusunun sebze yemeğinizle bütünleştiği bu lezzeti, mevsiminde veya dondurulmuş yeşil fasulyelerle deneyebilirsiniz. Şimdiden yiyecek olan herkese afiyetler dileriz.

Kemikli Yeşil Fasulye Tarifi
#20
Terbiyeli Et Çorbası Tarifi

Bir güzel kaynattığınız kemikli etleriniz didiklenmiş ve bir kenarda sizi bekliyorsa terbiyeli et çorbası yapabilirsiniz. Kıvamı yerinde, yiyenlerin ikinci kaseyi içmeye niyetleneceği bu çorbanın tarifi için sizi buraya bekleriz.

Terbiyeli Et Çorbası Tarifi
#21
Kemikli Et Kavurması

Et tandır lezzetinde kemikli et kavurması yapıyoruz. Haşlandıktan sonra kemiklerinden sıyrılıp didiklenen etlerin nefis baharatla harmanlığı bu lezzetin yanına domateli bulgur pilavı iyi gider!

Kemikli Et Kavurması Tarifi
#22
Nefis Etli Nohut Tarifi

Kemikli et ile hangi yemekler yapılır? dedik ve sizler için tadı leziz nohut yemeği hazırladık. Öncesinde düdüklüde iyice pişirdiğimiz ve ayrıca haşlayıp hazır ettiğimiz nohutların enfes buluşmasıyla tadına doyulmaz etli nohut tarifi burada!

Nefis Etli Nohut Tarifi
#23
Yalancı Sarma (Kelkit Mutfağı)

Kemikli et yemek tarifleri listesinin yöresel bir tarifle sonuna geldik. Kemikli etin hem dolma harcına hem de sarmaların piştiği tencereye eklenerek sarmanın tadını daha da artırdığı bu tarifini lahana sarması yapmaya niyetlendiğinizde mutlaka deneyin, deriz.

Yalancı Sarma (Kelkit Mutfağı) Tarifi
Kemikli et tariflerinden bahsetmişken biraz da herkesin çok sevdiği kemikli et çorbasından konu açalım. Uzun uzun pişen kemikli etli çorbadaki, kemik iliklerinin lezzeti ve vitamini çorbanın suyuna geçtiğinden içmesi de çok şifalıdır. Üstelik bu çorbasının lezzeti de şifası kadar çoktur.

Bu vesileyle kemikli et ile ne yapılır? sorusuna yanıt olacak çok lezzetli tarifleri bir araya getirdik. Listemizi kemikli dana eti ve kemikli kuzu ile yapılan yemeklerden seçmelerden oluşturduk. Hepsi de lezzeti yerinde, şifası bol yemekler...

Türk Mutfağının Gözdesi Kebap Tarifleri

Köfteli Yemekler: Resimli, En Güzel 40 Tarif

Tavuk Kıymasıyla Yapılan Kolay, Leziz 26 Yemek

Tavuk But Tarifleri: Yumuşacık 25 Pratik Yemek

Ciğer Tarifleri: Tadı Damağınızda Kalacak 20 Yemek

Kemikli Et Yemekleri: Şifa Deposu 23 Tarif 17.01.2020 tarihinde yayınladı.