Buzluğa Kıyma Koyma Tarifi
Mine Yalcin Budak
373
kişinin defterinde

Buzluğa Kıyma Koyma

4 puan, ortalama: 4,00 4 puan, ortalama: 4,00 4 puan, ortalama: 4,00 4 puan, ortalama: 4,00 4 puan, ortalama: 4,00 (4 oy, ortalama: 4,00 / 5)
Kaç Kişilik: 1-2
Hazırlama: 5dk

Buzluğa Kıyma Koyma Tarifi İçin Malzemeler

  • dilediğiniz kadar kıyma
  • buzdolabı poşeti

Buzluğa Kıyma Koyma Tarifi Yapılışı

Kıymayı buzdolabına kaldırmak istediğimizde yetecek kadar porsiyonluk ayırmak gerekiyor. Fakat az yer tutması da önemli. Ben birkaç yöntemle hazırlıyorum bunları sizinle paylaşmak istedim.
ilk olarak kıymayı beze yapar gibi elimize alıp yuvarlıyoruz ve tepsiye sıralıyoruz birbirine değmemesi lazım. Buzdolabına kaldırıyoruz 1 saat kadar durduktan sonra çıkarıp buzdolabı poşetine koyuyoruz.
2. yöntem kıymayı rulo yapıyoruz. buzdolabı poşetine veya streç filme koyup sarıyoruz (daha kolay rulo yapılacaktır) ve keskin bir bıçakla dilimliyoruz. Yine tepsiye koyup buzdolabında bekletiyoruz. ve hepsini aynı buzdolabı poşetine koyup kaldırıyoruz.
3. yöntem dolapta az yer kapladığı için daha çok bu yöntemi tercih ediyorum. Kıymayı bozdolabı poşetine koyuyoruz ve elimizle bastırıp yayıyoruz ve inceltiyoruz. keskin bir bıçakla dilimliyoruz tepsiye sıralayıp biraz buzdolabında bekletiyoruz tam olarak dondurmuyoruz hepsini aynı poşete koyup tekrar buzluğa kaldırıyoruz.
Bu yöntemler dışında tek tek buzdolabı poşetlerine yayarak da koyabilirsiniz. Daha sonra üstüste koyup buzdolabına yerleştirebilirsiniz ama tepside dondurup tek buzdolabı poşeti kullanmak daha mantıklı geliyor bana.
Kullanacağımız zaman dilediğimiz kadar çıkarıp çözdürüyoruz.

Buzluğa Kıyma Koyma 1 Buzluğa Kıyma Koyma 2Buzluğa Kıyma Koyma 1  Buzluğa Kıyma Koyma 2. yöntem 1Buzluğa Kıyma Koyma 2. yöntemBuzluğa Kıyma Koyma 2. yöntem 3

Deneyenlerden Fotoğraflar

(1 kişi bu tarifi deneyip fotoğrafını gönderdi)

Bu tarifi yaptınız mı? Fotoğraflarını gönderin.

Buzluğa Kıyma Koyma Tarifi 27.02.2014 tarihinde yayınladı.
Videolu yemek tariflerimizi gördünüz mü? En kolay pasta tarifleri, en nefis kek tarifleri ve diğer binlerce pratik tatlı tarifleri Nefis Yemek Tarifleri'nde.