Salam Kaç Kalori? Hindi, Piliç, Macar Salam Kaç Kalori?

Salam Kaç Kalori? Hindi, Piliç, Macar Salam Kaç Kalori? Tarifi

Çeşitlerine Göre Salam Kaç Kalori?

Salam kaç kalori konulu yazımız, salamı sık tüketenleri yakından ilgilendiriyor. Pek çok fast food ürününde kullanılan salam kırmızı etten, tavuk etinden ve hindi etinden elde edilebilir. Kırmızı ya da beyaz et tercihinize göre salam alırken üzerindeki etiketten hangi et ile yapıldığına dikkat edebilirsiniz.

Salam yapılırken büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etleri alınır ve bu etlerden kemik, sinir, kıkırdak gibi bölümleri temizlenir. Temizlenen etlere tuz ve baharatlar ilave edilir. Daha sonra tütsülenip ve ısıl işlem görüp tüketiciye ulaşması için marketlere gönderilir. Salamı sade, fıstıklı ve acılı çeşitleri ile tüketebilirsiniz. Tüketirken işlenmiş et olduğunu ve yüksek kalori içerdiğini de hatırlamanız gerekecektir.

Çeşitlerine göre piliç, dana, Macar salam kaç kalori içerir merak ediyorsanız yazımızı okumaya başlayabilirsiniz. Ayrıca salam diyette yenir mi, kilo aldırır mı veya salam tüketirken nelere dikkat edilmeli? Bu gibi detay bilgilere de tek içerikten ulaşabilirsiniz.

salam kalori

Salam Kaç Kalori?

Salam ısıl işlem gören bir şarküteri ürünüdür. Sıcak olarak tüketildiği gibi çiğ olarak kahvaltılarda veya salatalarda yiyebilirsiniz. Genellikle sandviç, tost ve pizzalar hazırlanırken salam tercih edilir. Doyurucu olması yönüyle sık tercih edilen bir besindir. Tabii işlenmiş et olduğu için salamın ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır bir konudur. Yağ oranının da yüksek olduğu tüketilirken hatırlanmalıdır. Pek çok kişinin severek tükettiği, birçok kişinin de yemekten kaçındığı salam kalori bilgileri şöyle ifade edilebilir:

 • İnce 1 dilim (15 gr) salam: 45 kalori
 • Kalın 1 dilim (25 gr) salam: 75 kalori
 • 50 gramlık orta porsiyon salam: 150 kalori
 • 100 gram salam: 300 kalori
salam kaç kalori

Hindi Salam Kaç Kalori?

Hindi etinin işlenmesi ile hindi salam elde edilir. Kırmızı etten hazırlanan salam gibi sıcak ve soğuk şekilde tüketilmesi uygundur. Kahvaltılarda omlet yapımında, tost içinde ve sandviçlerde kullanılabilir. Hindi etinden hazırlanması kalori değerini değiştirecektir. Kırmızı ete ve tavuk etine göre daha düşük kaloriye sahiptir. Hindi etinin diyet beslenmesindeki etkisi de unutulmamalıdır. O halde hindi salam kaç kalori sorusuna yanıt bulabiliriz:

 • Orta büyüklükteki 1 dilim (7,5 gram) hindi salam: 17 kalori
 • 1 porsiyon 2 dilim (15 gram) hindi salam: 33 kalori
 • 60 gramlık 1 paket hindi salam: 133 kalori
 • 75 gramlık 1 paket hindi salam: 167 kalori
 • 100 gram hindi salam: 222 kalori
1 dilim salam kaç kalori

Piliç Salam Kaç Kalori?

Kırmızı et ve hindi eti tercih etmeyenler için piliç salam önerilmektedir. Piliç etinden işlenen salam da her şekilde tüketime uygundur. Yorucu günlerin ardından bir sandviç hazırlamak istediğinizde piliç salamı sandviç arasına ekleyebilirsiniz. Bir akşam pizza kaçamağı yaparken de piliç salam dilimleri ile pizzanıza lezzet katabilirsiniz. Kahvaltıda omlet veya tost hazırlarken piliç salam ile daha doyurucu hale getirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki piliç salam da yağ ve tuz oranı yüksek bir besindir. Piliç salam kalori miktarı ise şu şekildedir:

 • İnce 1 dilim piliç salam: 27 kalori
 • Kalın 1 dilim piliç salam: 45 kalori
piliç salam kaç kalori

Aç Bitir Salam Kaç Kalori?

Çeşitli markaların piyasaya sunduğu aç bitir salamlar, yalnız yaşayan, sık sık salam tüketmeyen veya az miktarda salam tüketecekler için pratik bir çözüm. Adı üzerinde aç ve bitir mantığıyla pazarlanan aç bitir salamlar 1 öğün için ortalama 1-2 kişiye yeterli olacaktır. Tost, sandviç gibi atıştırmalıklar hazırlarken bu ürünü tercih edebilirsiniz; ancak öğünlerde domates, biber, salatalık, zeytin, peynir gibi yardımcı besin kaynakları da tercih ederek besin dengesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bu tip ısıl işlem görmüş şarküteri ürünleri tuz ve yağ içerir. Peki, aç bitir salam kaç kalori? İşte, kullanıldığı et çeşitlerine göre Pınar aç bitir salam kalori bilgileri:

 • 1 porsiyon 2 dilim (15 gram) aç bitir hindi salam: 33 kalori
 • 1 paket (75 gram) aç bitir hindi salam: 170 kalori
 • 1 paket (60 gram) aç bitir hindi salam: 140 kalori
 • 1 porsiyon 2 dilim (15 gram) aç bitir dana salam: 31 kalori
 • 1 ince dilim (7,5 gram) aç bitir dana salam: 16 kalori
 • 100 gram aç bitir dana salam: 207 kalori
aç bitir salam kalori

Salamlı Sandviç Kaç Kalori?

Taze ekmek arasına ne eklenirse lezzetli bir sandviç olacaktır. Sandviç ise hem doyurucu hem de pratik bir yemek olarak pek çok kişiyi mutlu etmektedir. Sandviç hazırlarken çeşitli peynirlerden, sebzelerden ve salamdan faydalanabilirsiniz. Eklediğiniz her malzeme ile sandviç kalori miktarını da yükselteceğinizi unutmamalısınız. Peki, evdeki malzemelerle hazırlanan klasik bir salamlı sandviç kaç kalori? Salamlı sandviç tüketirken şu kalori bilgilerini gözden geçirebilirsiniz:

 • 1 adet küçük boy (75 gram) salamlı kaşarlı sandviç: 120 kalori
 • 1 adet orta boy (150 gram) salamlı kaşarlı sandviç: 240 kalori
 • 100 gramlık salamlı kaşarlı sandviç: 160 kalori
salam kalori

Salamlı Tost Kaç Kalori?

Salamlı tost, peynir, yeşillik ve domates, salatalık gibi söğüşlerle desteklendiğinde oldukça doyurucu bir öğün olabilir. Besin değeri neredeyse 2 dilim ekmek ve 2 dilim et ile aynı değerde olacaktır. Yemek hazırlamak için fırsat bulamadığınız günlerde evde salamlı tost hazırlayıp yemeğinizi yanınızda götürme fikri oldukça iyi olabilir. Tost ekmeği seçimi de alacağınız kaloriyi değiştirecektir. Beyaz ekmek ile yapılan tost kepekli ekmek ile yapılan tosttan daha farklı kalori miktarına sahip olmaktadır. Peki, evdeki klasik malzemelerle hazırlanan kolay bir salamlı tost kaç kalori? Salamlı tostta bulunan kalori değeri ise şöyle olacaktır:

 • 50 gramlık yarım salamlı tost: 124 kalori
 • 100 gramlık salamlı tost: 247 kalori

Tarif için: Salamlı Tost

Salamlı Tost

Salam Kilo Aldırır Mı? Diyette Yenir Mi?

 • Salam işlenmiş ve paketli bir et ürünüdür. Diyetisyenler salamın tüketilmesine karşı olmaktadır. Bunun nedeni ise salamda tuz ve yağ miktarının fazla olmasıdır.
 • İşlenmiş etlerin uzun süre tüketimi kilo alımına neden olacaktır. Bu amaçla diyet beslenmesinde yasaklı olan bir yiyecektir.
 • Diyet yapanların eğer salam tüketecekse çok az miktarda ve ölçülü şekilde tüketmesi tavsiye edilmektedir.
 • Salamın bozulmaması için yapım aşamasında rafine tuz eklenmektedir.
 • Rafine tuz salamın raf ömrünü uzatır. Tadının ise daha lezzetli hissedilmesini sağlar.
 • Tadını çok seven bir kişi ise salama karşı hassas olur ve öğünlerine eklemek ister. Bu durum alışkanlık haline geldiğinde ise kişiye kilo olarak geri dönecektir.
 • Salamın diyet beslenmesinde ciddi bir faydası ve olumlu etkisi bulunmamaktadır.
 • Çok yoğun tüketimde kadın ve erkeklerde yağlanmaya neden olmaktadır.
3 dilim salam kaç kalori

Salam ile Pratik 5 Diyet Tarif

Kilo verme sürecinde yediklerinizin miktarı kadar lezzeti de önemli olacaktır. Salamı çok seviyorum ama kilo da vermek istiyorum diyenlerdenseniz, salamı tüketebileceğiniz 5 diyet tarif önerisi ile karşınızdayız. Şimdi size tavsiye edeceğimiz lezzetli tarifler ile salamı en sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz. Kilo verme sürecinde ölçüyü kaçırmamayı ve sağlıklı tercihler yapmayı ihmal etmeyin!

1) Az Kalorili Diyet Krep (Yulaf Ezmesi ile)

Yulaf ezmesi ile hazırlanan diyet krep içine doyurucu olması için salam dilimi ekleyebilirsiniz. Tabi bir iki dilim sadece :) Kahvaltıda veya ara öğünlerde bu tarifi deneyerek çok kısa sürede açlığınızı giderebilirsiniz. Üstelik diyet beslenmesine uygun olan bu az kalorili diyet krep tarifimizde salam tercihini damak zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Az Kalorili Diyet Krep (Yulaf Ezmesi ile)

Az Kalorili Diyet Krep (Yulaf Ezmesi ile)

2) Bol Malzemos Diyet Karnabahar Pizza

Karnabaharın diyet yapanlar için önemi çok büyüktür. Metabolizmayı hızlandırması ve düşük kaloriye sahip olması yönüyle diyet beslenmelerinde sıkça tercih edilir. Bu tarifimizi denediğinizde karnabahar ve salam ile lezzetli bir fit pizza tadacaksınız. Arkadaşlarınız bol hamurlu pizza yerken siz de karnabahar ile hazırlanmış, salam ile süslenmiş bu pizzayı afiyetle yiyebilirsiniz. Bol Malzemos Diyet Karnabahar Pizza

Bol Malzemos Diyet Karnabahar Pizza

3) Salamlı ve Peynirli Pratik Diyet Krep

Sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz salamlı ve peynirli diyet krep ile anlık acıkmalarda lezzetli bir yiyecek sunabilirsiniz. Üstelik kepekli unla hazırlanması da diyet yapanları çok sevindirecek. Madem söz konusu kilo vermek bu krep yanına bir yeşil çay yakışır hani :) Çok kolay şekilde pratik krep nasıl hazırlanır diyorsanız tarife göz atabilirsiniz. Pratik Diyet Krep

Pratik Diyet Krep

4) Şok Şok Şok! Diyet Pizza Haşlanmış Patatesten Yapılıyor!

Pizza denildiğinde akıllara çoğu zaman kalın hamur gelebilir. Fakat bu tarifimizde hamura yer vermedik ve haşlanmış patatesten nefis lezzette diyet bir pizza elde ettik. Diyet kurallarını bozmadan salam eklemek istediğinizde sadece 1 dilim ekleyeceğinizi unutmayın! 10 dakikada haşlanmış patatesten fit pizza yapmak için tarife tıklayabilirsiniz. Diyet Pizza (Haşlanmış Patatesten)

Diyet Pizza (Haşlanmış Patatesten)

5) Sebzeler İş Başında: Kabaklı Diyet Pizza

Salamın en çok kullanıldığı yiyeceklerden biri de pizzadır. Fakat pizza kilo vermek isteyenler tarafından tüketilmesi tehlikeli olan bir yiyecektir. Eğer pizza malzemelerinde ufak değişimler yapıp daha sağlıklı şekilde pizza hazırlarsanız, gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. İşte size kabaktan hazırlanan doyurucu ve diyet br pizza tarifi. Üstelik salam dilimleri ile! Kabaklı Diyet Pizza

Kabaklı Diyet Pizza

Sucuk Kaç Kalori?

Salamlı Doyurucu ve Pratik 30 Tarif

Sosisli Lezzeti Tam Yerinde 18 Tarif

Pastırma Kaç Kalori? Besin Değerleri, Faydaları

Sosis Nasıl Yapılır? Nasıl Pişirilir? En Beğenilen Sosis Tarifleri

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yumurtalı Hindi Salam Tarifi

Yumurtalı Hindi Salam

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Kalori Cetveli (100 gr) Tarifi

Kalori Cetveli (100 gr)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Pastırmalı Peynirli Salata Tarifi

Pastırmalı Peynirli Salata

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Salam Kızartma Kahvaltılık Tarifi

Salam Kızartma Kahvaltılık

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Kahvaltılık Domatesli Salam Tarifi

Kahvaltılık Domatesli Salam

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Havuçlu Rulo Salata Tarifi

Havuçlu Rulo Salata

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Kaşarlı Salam Tava Tarifi

Kaşarlı Salam Tava

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Ispanaklı Rulo Salata Tarifi

Ispanaklı Rulo Salata

10-12 kişilik, 20dk Hazırlık, 15dk Pişirme
L Karnitin Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları, Kullanımı Tarifi
L Karnitin Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları, Kullanımı

 L Karnitin: Yağ Yakan ve Enerji Veren Amino Asit Spor salonlarında zaman geçirenler, yağ yakmak…

D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları Tarifi
D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları

D3 Vitamini (Kolekalsiferol) D vitamini, insan sağlığı için kritik bir rol oynayan ve birçok önemli…

B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri Tarifi
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri

B6 Vitamini (Piridoksin) B6 vitamini (piridoksin) bir B vitamin kompleksinin parçasıdır ve insan sağlığı için…

1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir? Tarifi
1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir?

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Harcarım? Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 2018 verilerine göre dünya nüfusunun…

Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler Tarifi
Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler

Bayramın neşesini ve birlikteliğini en leziz bayram tatlıları ile taçlandırmaya hazır mısınız? Bayram paylaştıkça güzel…

Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri Tarifi
Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri

Pek Food pratik ve çeşitli ürünleriyle sofralarınızı renklendirmeye geliyor! Yenilikçi çözümleri sayesinde dakikalar içinde pişirilmeye…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit Tarifi
Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit

Nefis Yemek Tarifleri mutfağından, en beğenilen yoğurtlu çorba tarifleri huzurlarınızda! Ana malzemesi yoğurt olan ve…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

Tarifler Geri
Videolar Geri