Hazırlaması En Kolay 10 Çeşit Gözleme Tarifi

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Hazırlaması En Kolay 10 Çeşit Gözleme Tarifi

En lüks otelin kahvaltı saatinde de, pazar alışverişinin ortasında da görmekten en büyük haz aldığımız kişiler: Gözlemeci teyzeler! İçinde çeşit çeşit malzemesi, mis gibi çıtır yufkası ile hayır diyemediğimiz bir lezzettir gözleme. Hem yapılışı hem de ulaşması bu kadar kolay olup, lezzetiyle hepimizi büyüleyene az rastlanır doğrusu. Bu nedenle gözleme kültürümüze sıkıca sarılıp, onu kendi mutfaklarımızda da sıkça hazırlamayı öneriyoruz!

Peynirlisi, ıspanaklısı, patateslisi hatta şekerlisi… Damak zevkine göre çok çeşitli halde hazırlanabilen gözleme, pratik ve leziz bir yoldan doymanın anahtarı gibi. Böyle düşününce akıllara düşen ilk soru “gözleme nasıl yapılır?” oluyor. Aslında mutfakta hiç deneyimi olmayan birinin bile harikalar yaratabileceği bu tarif, birkaç püf noktayı bilmekten ibaret! Mükellef pazar kahvaltılarının, ara öğünlerin, beslenme çantalarının en yakın arkadaşı olabilecek gözleme tarifleri, saklanabilir olmasıyla da pratikliğe göz kırpıyor.

Sokakta, büfelerde, kahvaltı mekanlarında tıpkı bir “gözleme şefi” gibi çalışan teyzelerin sırrını merak ediyor ve aynı lezzette çeşit çeşit gözleme tarifleri hazırlamak istiyorsanız işte fırsat! Birbirinden farklı gözleme tarifi bu listede buluştu, deftere eklenmeyi bekliyor!

O halde ağzınıza layık, kahvaltıların ve ara öğünlerin biriciği gözleme tarifleri için okumaya devam!

Hazır Yufka ile Hazırlayabileceğiniz 10 Şipşak Tarif

Dünyanın En Leziz Tatlı Tuzlu Milföy Tarifleri

#1
Patatesli Gözleme

Salçalı patatesli harcıyla, biricik annelerimizi hatırlatan bir gözleme tarifi var ilk sırada. Eğer çocukluğunuz salça ile harmanlanmış patatesli harçla geçtiyse, bu gözlemeyi sadece o zamanların anısına bile yapmalısınız! Sıcacık, el emeği göz nuru hamuru ile bir yiyenin, ikincisini isteyeceği bir tarif!

Tarif için: Patatesli Gözleme

Patatesli Gözleme Tarifi
#2
Tavada Peynirli Gözleme

Eğer hamur açmak için yeterli zamanınız yoksa, olabilen en kısa zamanda gözlemelerinize kavuşmak istiyorsanız işte tam aradığınız tarif! Hazır yufka ile hazırlanan bu gözlemeler, tavada pişerek birkaç dakika içinde tüketilmeye hazır oluyor. Üstelik fazladan yapıp, buzdolabında saklamak da serbest. Buyurun tarif...

Tavada Peynirli Gözleme Tarifi
#3
Gözleme Tarifi (Ispanaklı)

Ne peynir, ne patates… Ben gözlemeyi ıspanaklı severim diyorsanız, tarif gecikmiyor! Mis gibi ıspanaklı harcıyla, lezzetine doyamayacağınız bir gözleme. Mayalı hamuru ile kabardıkça kabaran, böylelikle bolca porsiyon çıkarmanıza sebep olacak bir tarif. İşte anne usulü ıspanaklı gözleme tarifi!

#4
Karışık Pratik Gözleme

Mükellef kahvaltı sofranıza, karışık gözleme tabağı ne de yakışırdı değil mi? Herkesin damak zevkini bilemeyiz, dahası kendimiz de farklı lezzetlerden azar azar tüketmek isteyebiliriz. Ispanaklı, beyaz peynirli ve pastırmalı olarak çeşit çeşit hazırlayabileceğiniz gözlemeler, tam anlamıyla göz doyuracak!

Karışık Pratik Gözleme Tarifi
#5
Milföy Hamurundan Pratik Gözleme Tarifi

Hamur açma, mayalama derdi olmadan, milföyle şipşak gözleme hazırlamak nefis fikir! Özellikle iştahı kapalı çocuklarınız varsa oldukça doyurucu bir alternatifiniz olacak. Kaşar peyniri, patates, kıyma ya da dilediğiniz herhangi bir harçla hemencecik hazır!

Milföy Hamurundan Pratik Gözleme Tarifi
#6
Hazır Yufkayla Gözleme

Mutfakta pratik çözümler arayanlara birebir hazır yufkadan gözleme tarifi! Neden olmasın? Diyeceğiniz bu leziz gözlemeler en az hamurlusu kadar iştah açıyor! Evinizdeki mevcut malzemelere veya damak zevkinize göre iç harcını hazırlayabilirsiniz üstelik...

Hazır Yufkayla Gözleme Tarifi
#7
Baklavalık Yufkadan Çıtır Gözleme

Pratik şekilde gözleme hazırlarken faydalanabileceğimiz malzemeler say say bitmiyor. Hemen bir yenisini eklemek gerekirse, “baklavalık yufka” diyebiliriz. İncecik oluşu sayesinde çıtır çıtır bir gözleme yapabilmek mümkün. Aynı zamanda artan yufkayı değerlendirmek için de kullanabilirsiniz. İşte tarif!

Baklavalık Yufkadan Çıtır Gözleme Tarifi
#8
Gözleme Yapımı

Canınız en hakikisinden gözleme çekiyor ve hamurunu el açması hazırlamak istiyorsanız işte size tam ölçülü tarifi! Yiyenin bir daha istediği, dışı çıtır içi yumuşacık peynirli ıspanaklı gözlemenin resimli aşamaları ve püf noktalı anlatımı bu linkte!

Tarif için: Gözleme Yapımı

Gözleme Yapımı Tarifi
#9
Ispanaklı Muska Gözleme

Sahura, kahvaltıya, 5 çayına ve dahasına! Gözleme deyip geçme dedirtecek şık sunumlu muska gözlemeleri ıspanaklı peynirli harcı ve bir bardak çayıyla tam bir şölen! Şeklini nasıl verebilirim diye düşünenlere işte resimli anlatımı...

Ispanaklı Muska Gözleme Tarifi
#10
Ispanaklı Patatesli Yalancı Gözleme

İddia ediyoruz, böylesini görmediniz! Adı yalancı lezzeti hakiki gözleme tarifinde ne hamur var ne de yufka! Peki nasıl hazırlandı dersiniz? Ispanak, patates, soğan ve peynirin enfes birleşimiyle çıtırı yerinde tarif için hemen linke alalım sizi!

Ispanaklı Patatesli Yalancı Gözleme Tarifi
Hazırlaması En Kolay 10 Çeşit Gözleme Tarifi 20.05.2019 tarihinde yayınladı.