İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? Ev Yapımı 10 Bitkisel İlaç

3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? Ev Yapımı 10 Bitkisel İlaç Tarifi

İdrar Yolu Enfeksiyonu Olanlara

En Doğalından Ev Yapımı 10 İlaç

İdrar yolu enfeksiyonu bakterilerin idrar yolundan vücuda girmesiyle meydana gelir. Kadın ve erkekleri etkileyebilen bu enfeksiyon, hastalara birkaç gün zorlu anlar yaşatabilir. İdrar yaparken yanma hissi, nadir de olsa idrarda görülen kan, bazı kişilerde mide bulantısı idrar yolu enfeksiyonunun belirtilerindendir. Eğer idrar yolu teşhisi yapıldıysa ve doktorunuz kullanmanız gereken ilaçları önerdiyse, mutlaka ilaçlarınızı düzenli şekilde kullanmalısınız.

Sağlıklı bağışıklık sistemine sahip olmanız için hazırladığımız bu yazımızda, idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir evde tedavi için neler yapılır başlıklarına değineceğiz. İlaç tedavinize ek olacak bu bilgilerle iyileşme süreciniz hızlanabilir. “İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir bitkisel çözüm bulabilir miyim?” diyenlere burada bitkisel tavsiyelerde bulunacağız.

İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen yiyecekler bakterilerin kısa sürede vücudunuzdan atılmasını sağlayacaktır. Böylece çok geçmeden sağlığınıza kavuşacaksınız. Sağlıklı ve faydalı bitkileri öğrenmek için bir an önce idrar yolları enfeksiyonuna neler iyi gelir sorunuzu yanıtlayalım.

1) Karnabahar Kürü

İbrahim Saraçoğlu, idrar yolu enfeksiyonu şikayetinde olan kişilere karnabahar kürünü önermektedir. Karnabaharı kaynatıp suyunu içerek bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise kaynattığınız karnabaharın suyunu günde 3 defa olacak şekilde tüketmek. Her öğünde 1 bardak karnabahar suyu ile şifa bulabilirsiniz. Karnabahar vücudunuzdaki mikropların atılmasında önemli bir rol oynayacaktır. Detoks etkili karnabahar, vücudunuzdaki zararlı maddeleri kısa süre içinde yok edecektir.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir bitkisel

2) Soğan Suyu

Soğan doğal antibiyotiklerden biridir. Soğanın hastalıklara karşı olan etkisi ise epey fazladır. Antioksidan etkili olduğu için vücuda girmeye çalışan bakterileri kovar. Bu konuda idrar yolu enfeksiyonu şikayetinde de etkili olacaktır. Soğanda bulunan sülfür, iltihapların iyileştirilmesinde yardımcıdır. Enfeksiyon günlerinde günde 2 bardak içmeniz tavsiye edilir. Her defasında taze olarak hazırlayarak, soğan suyunun faydasını alabilirsiniz.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir evde

3) Limon

Limon neredeyse tüm hastalıkları vücuttan atma konusunda güçlü bir besindir. C vitamini ve antioksidan maddeleri içerdiğinden dolayı vücudu arındırır, bakterilerden temizler. İdrar yolu enfeksiyonunu iyileştirmek için bir süre limonlu su tüketmelisiniz. Dilerseniz akşamdan hazırlayacağınız limonlu suyu, ertesi sabah içebilirsiniz. Bir bardak suyun içine limon suyu sıkarak da etkisini görebilirsiniz. Limon enfeksiyonla mücadele ederken çok etkili ve faydalı olacaktır.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir ilaç

4) Elma Sirkesi

Elma sirkesinde pek çok vitamin bulunmaktadır. C vitamini ile vücuttan zararlı maddeleri atar. Bedene mikropların yayılmasını önler. İdrar yolu enfeksiyonunu geçirmek için bir bardak suyun içine birkaç kaşık elma sirkesi ilave edin. Bu şekilde tükettiğinizde idrar yollarında oluşan iltihaplanmaları yok edebilirsiniz. Elma sirkesi pek konuda faydalı olduğu gibi enfeksiyonları yok etme konusunda da faydalı olmaktadır.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir bitki

5) Maydanoz

Antioksidan bitkiler denildiğinde akıllara öncelikle maydanoz gelmektedir. Maydanoz öyle bir bitkidir ki vücutta oluşan mikroplarla savaşacak kadar güçlüdür. Her enfeksiyon gününde maydanoz tüketirseniz, çok geçmeden enfeksiyonu vücudunuzdan atabilirsiniz. Özellikle de idrar yolu iltihaplanmalarında tüketilen maydanoz, daha sağlıklı olmanız için harekete geçecektir. Kahvaltıda ve diğer öğünlerde bolca maydanoz tüketebilirsiniz. İsterseniz içme suyunuza birkaç dal maydanoz ekleyip suyu da içebilirsiniz. Maydanoz her şekilde sizin ilacınız olacaktır.

idrar yolu enfeksiyonuna hangi bitki iyi gelir

6) Karbonat

Karbonat, idrardaki asit ve baz dengesini kontrol eder. İdrar yolu enfeksiyonu günlerinde oluşan yanma hissini karbonatlı su içerek giderebilirsiniz. Bir litre suyun içine 1 çay kaşığı karbonat ilave edin ve bir süre bekleyin. Karbonat suyun içinde çözündüğünde suyu içebilirsiniz. Böylece idrar yolunda oluşan iltihapları giderir ve yan etkilerini ortadan kaldırır. Karbonatlı su içerek, iltihaplardan uzaklaşabilirsiniz.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir

7) Yaban Mersini

Yaban mersini, bakterilerin vücuda yayılmasını durdurmaktadır. Taze olarak tüketebileceğiniz yaban mersini, kuru haliyle de faydalı oluyor. Ayrıca yaban mersini çayı da pek çok derde şifa olacak özellikte. Hangi haliyle tüketirseniz tüketin, yaban mersini sizin için ilaç gibi etkiye sahip olacak bir besindir. Bakteri oluşumunu önlemek, idrar yolu enfeksiyonunu yok etmek için yaban mersini tüketmenizi tavsiye edebiliriz.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir evde

8) Kereviz Tohumu

1 tatlı kaşığı kereviz tohumunu bir bardak sıcak suda demleyin ve süzerek için. Bu şekilde idrar yolu enfeksiyonunu vücudunuzdan atmış olursunuz. Kereviz tohumunda antioksidan maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler de daha temiz ve arınmış vücuda sahip olmanızı destekler.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir evde

9) Çay Ağacı Yağı

Antibiyotik etkili çay ağacı yağı, enfeksiyonu gidermek için tercih edilebilecek bir bitkisel yağdır. Çay ağacı yağını, bir miktar ardıç yağı ile karıştırın ve mesane bölgesine sürün. Bir süre bekleyin. Böylece idrar yolundaki enfeksiyonun ortadan kalkmasına destek olursunuz. İdrar yolundaki iltihaplanmanın etkilerini de en aza indirebilirsiniz.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir bitkisel

10) Su

Bol su tüketmek her derde deva olacaktır. Ilık su tüketimi enfeksiyonun vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır. Gün içinde su tüketimine önem vermenizi tavsiye ederiz. Vücut fonksiyonlarının düzenli şekilde işlemesi için gerekli olan suyu, bolca tüketebilirsiniz. İdrar yolu ve diğer enfeksiyonlar için mutlaka su içmelisiniz.

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri, Bitkisel Tedavisi, Evde Çözümler

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? Ev Yapımı 10 Bitkisel İlaç 07.11.2018 tarihinde yayınladı.