Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Besin Değerleri

Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Besin Değerleri Tarifi

Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

Dikkat edilmesi hayati önem taşıyan kalori hesabı, gündelik hayatı daha sağlıklı sürdürebilmek adına uygulanması gereken ilk değişiklik olarak sunulmaktadır. Günden güne değişen ve gelişen gıda sektöründe, birbirinden farklı yüzlerce ürünün mutfaklara girmesi ile düzenli ve sağlıklı tüketimi kontrol altında tutmak zorlaşmaktadır.

Hem sağlıklı bir yaşamı devam ettirmek hem de hayal edilen dış görünüşe kavuşmak için kalori hesabı yapılması gerekir. Vücuda birçok farklı yararı olan süt ürünlerinin fazla tüketimi, tıpkı diğer besinler gibi kötü sonuçlar oluşturur.

Aperitif gıda ürünlerinin, hamur işi ve atıştırmalıkların içerisinde sıkça kullanılan ve eriyebilen bir peynir olarak kaşar, neredeyse herkesin sevdiği bir süt ürünü olarak bilinir. Kendi içerisinde farklı gruplara ayrılan bu yiyecek çeşidi, sağlıklı olarak gösterilmesine karşın; kalori hesabına dahil edilmesinde fayda görülür.

Kars Kaşarı – Gravyer Peyniri: Üretimi, Faydaları, Nasıl Yenir?

kaşar peyniri kalori

Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

Kaşar peynirinin kalori ve yağ rakamları, diğer peynir türlerine göre daha yüksek orandadır. Ancak içerisinde barındırdığı yüksek kalsiyum ve A vitamini nedeniyle, uzmanlar tarafından belirli miktarda tüketiminin faydalı olduğu söylenir. Hem tost gibi atıştırmalık yiyecek ürünleri ile hem de kahvaltılarda tüketilebilen bu peynir türü, lezzeti nedeniyle çoğu mutfağın vazgeçilmezi olarak görülür. Kalori hesabı yapan bilinçli tüketiciler için büyük önem taşıyan 1 dilim kaşar peyniri kaç kalori sorusu, tam yağlı kaşar peyniri baz alınarak şu şekilde bilinmektedir:

 • 1 kibrit kutusu kaşar peyniri (30 gr): 106 kcal
 • 1 ince dilim kaşar peyniri (20 gr): 71 kcal
 • 1 küp dilim kaşar peyniri (10 gr): 35 kcal
 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri (20 gr): 71 kcal
 • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri (10 gr): 35 kcal

Tarif için: Evde Kaşar Peyniri Yapımı (Aşama Aşama Fotoğraflı)

Evde Kaşar Peyniri Yapımı (Aşama Aşama Fotoğraflı)

Yarım Yağlı Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

İçerisinde minimum doymuş yağ barındıran bu peynir çeşidi, sağlıklı olduğu için tüketimi önerilen bir besin türü olarak bilinir. Tam yağlı peynire nazaran, içerisinde daha az yağ barındıran bu peynir, sahip olduğu yüksek protein, kalsiyum ve fosfor oranından dolayı, neredeyse her diyetin ilk kalemi olmayı başarır. Diyet listelerinde sıkça görülmesinden dolayı, akılda oluşan 1 kibrit kutusu kaşar peyniri kaç kalori sorusu aşağıda listede belirtilmektedir:

 • 1 ince dilim yarım yağlı kaşar peyniri (20 gr): 51 kcal
 • 1 kibrit kutusu yarım yağlı kaşar peyniri (30 gr): 77 kcal
 • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş yarım yağlı kaşar peyniri (10 gr): 26 kcal

Tarif için: Kaşar Pane Yapımı

Kaşar pane

Kaşarlı Tost Kaç Kalori?

Birçok farklı aperitif yiyecek türünde kullanılan bu peynir, hafif ve doyurucu bir atıştırmalık olan kaşarlı tost ile tüketicilerin karşısına gelir. Genellikle tam yağlı kaşar peynirleri ile hazırlanan bu tostlar, protein ve kalsiyum açısından besleyici olsa da; yüksek karbonhidrat içerir. Diyette olan kişilere tostun tahıllı ekmek ile tüketilmesi önerilir. Böylece daha sağlıklı bir atıştırmalık elde edilir.

 • 1 porsiyon kaşarlı tost (70 gr): 212 kcal
 • 1 dilim kaşarlı tost (23 gr): 69 kcal

Diyet Kahvaltı Tarifleri: Doyurucu ve Sağlıklı 20 Öneri

kaşar kaç kalori

Kaşarlı Poğaça Kaç Kalori?

Hızlı kahvaltı edenlerin tercih ettiği bir numaralı ürün olan kaşarlı poğaça, yapısı gereği yüksek miktarda hamur içerir. Bundan dolayı özellikle kilo vermek isteyen kişilere önerilmemektedir. Kahvaltıda çeşitliliğin ve asgari düzeyde hamur tüketiminin sağlık açısından büyük artıları bulunur. Ancak damak tadına yatkınlığından dolayı, kaşarlı poğaça tüketmeyi tercih edenler için haftada 2 seferi aşmaması belirtilmektedir. İçerisindeki kaşar miktarına göre değişkenlik gösterebilen bu kalori hesabı, ortalama olarak şu şekilde bilinir:

 • 1 adet kaşar peynirli poğaça (70.5 gr): 264 kcal

Tarif için: Kaşarlı Kumru Poğaça Nasıl Yapılır?

Kaşarlı Yumurta Kaç Kalori?

Kahvaltıların vazgeçilmezi yumurta ile beraber tüketildiğinde farklı bir ahenk oluşturan bu peynir türü, özellikle bu yiyecek çeşidinde yüksek besleyici içeriğiyle dikkat çekmektedir. Hali hazırda kahvaltıların en besleyici ürünlerinden birisi olarak gösterilen yumurta ile sunulduğunda, lezzetli bir deneyim yaşatan kaşar peyniri bunun yanı sıra, yüksek oranda protein, kalsiyum ve A vitamini içerir. Bir porsiyonunda ortalama 50 gram kaşar peyniri kullanılan bu yiyecek, diyette olan kişilere, 50 gr kaşar peyniri kaç kalori sorusunu sordurmaktadır. Tek kişilik porsiyon baz alındığında ortalama kalori değeri şu şekilde oluşmaktadır:

 • 1 porsiyon kaşar peynirli yumurta (100 gr): 238 kcal

Tarif için: Kaşarlı Yumurta

Kaşarlı Yumurta

Kaşarlı Pide Kaç Kalori?

Türk mutfağının bilinen en ünlü yiyeceklerinden olan pide, kaşar peyniri ile birçok kişiye ziyafet yaşatır. Her ne kadar lezzeti üst düzey olsa da, sağlık açısından sık tüketimi uzmanlar tarafından önerilmemektedir. İçerisinde bulunan yoğun yağ ve karbonhidrat birleşiminden dolayı sindirimi güç besinlerden birisi olan kaşarlı pide, tüketim sonrasında yürüyüş gibi ufak çaplı sporlar yapılmasını gerektirir. Ortalama %10 yağ ve %25 karbonhidrat oranına sahip olmasına karşın zengin lifli ve diğer yiyecek türlerine nazaran yüksek oranda protein içeren yapısı nedeniyle sofralarda tercih sebebi haline gelir. Tek porsiyonunda ortalama 100 gram kaşar peyniri kullanılan yiyecek çeşidi, akıllara 100 gr kaşar peyniri kaç kalori sorusunu getirir. Ortalama tek porsiyon kaşar peynirli pide kalori tablosu şu şekildedir:

 • 1 porsiyon kaşar peynirli pide (215 gr): 516 kcal
 • 1 dilim kaşar peynirli pide (30 gr): 72 kcal

Tarif için: Kaşar Peynirli Pide

Kaşarlı Pide

Kaşarlı Gözleme Kaç Kalori?

Türk mutfağının bir diğer geleneksel ürünü olan gözlemeler, kaşar peyniri ile bambaşka lezzetler sunar. Birçok kişi tarafından sevilerek tüketilen kaşarlı gözlemeler, diyette olan kişilere kesinlikle önerilmemektedir. Yapısı itibariyle yüksek oranda hamur içermesinin yanı sıra, yağlı ve sindirimi zor bir besin olan kaşarlı gözlemeler, kilo sorunu yaşayan kişiler tarafından nadir sıklıkta tüketilmesi doğru görülmektedir. Tüketimi ardından kesin olarak spor yapılması gereken bu yiyecek çeşidi, %31 oranda karbonhidrat ve %18 oranda yağ içerir. Ağır bir yiyecek olarak görülen kaşarlı gözleme, ortalama %12 civarında protein içermesinden dolayı besleyici olmayı da ihmal etmemektedir.

 • 1 porsiyon kaşarlı gözleme (264 gr): 882 kcal

Tarif için: Tavada Sucuklu Kaşarlı Gözleme

Kaşarlı Gözleme

Kaşar Peyniri Besin Değerleri

Tıpkı diğer süt ürünlerinde olduğu gibi yüksek kalsiyum ve protein oranına sahip olan kaşar peynirleri, diyetlerde bu sebeple sıkça tercih edilir. Ayrıca sağlıklı ve besleyici tüketimi tercih eden kişilerin de sıkça sofrasına konuk olan bu peynir türü, yapısında yağdan çok protein barındırır. İçerisinde kemik gelişimine ve dayanıklılığına büyük katkı sağlayan kalsiyumun yoğun şekilde bulunabildiği bu peynir çeşidi, sodyum ve potasyum gibi vücudu besleyen birbirinden farklı maddeler sunar. Tam yağlı kaşar peynirine göre besin değeri listesi şu şekildedir:

1 İnce Dilim Kaşar Peyniri (20 gr)

 • Karbonhidrat (g) :0.51
 • Protein (g): 5.4
 • Yağ (g): 5.32
 • Kolesterol (mg): 20.6
 • Sodyum (mg): 129.6
 • Potasyum (mg): 15.6
 • Kalsiyum (mg): 133.6
 • Vitamin A (iu): 197
 • Demir: 0.03

kaşar kaç kalori

Kaşar Peyniri Kilo Aldırır Mı? Diyette Yenir Mi?

 • Süt ürünlerinin yoğun tüketimi, vücutta alerjik reaksiyonlar ve farklı tepkiler yaratabilmesine rağmen yüksek protein ve kalsiyum içermesinden dolayı besleyici ürünler olarak bilinir.
 • Kaşar peyniri her ne kadar besleyici bir yiyecek çeşidi olarak görülse de, ülkemizde tüketimi genellikle tost ve poğaça gibi hamur ürünleri ile yapılır.
 • Bu tarz hamur işi ürünlerin sık tüketimi kilo alımını tetikler.
 • Ayrıca diyette genellikle tüketimi desteklenen kaşar peynirlerinin sindirimi sırasında, her bünye farklı reaksiyon göstereceği için uzman görüşü ile ilerlemek en doğrusu olacaktır.

Peynir Kaç Kalori?

Sucuk Kaç Kalori?

Kaşar Peyniri Hakkında Her Şey

Yeşil ve Siyah Zeytin Kaç Kalori?

Kaşar Peynirli Yumuşacık Eriyen 36 Tarif

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kaşar Peyniri İle Mıhlama Tarifi
Kaşar Peyniri İle Mıhlama2-4 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama192
Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri Tarifi
Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri2-4 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama32
Kaşar Peynir Dolgulu Milföy Simit Tarifi
Kaşar Peynir Dolgulu Milföy Simit4-6 kişilik, 25dk Pişirme, 10dk Hazırlama49
Patates Ve Kaşar Peynir Hamurlu Pişi Tarifi
Patates Ve Kaşar Peynir Hamurlu Pişi6-8 kişilik, 25dk Pişirme, 15dk Hazırlama6
Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri Tarifi
Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri Tarifi1-2 kişilik, 10dk Pişirme, 5dk Hazırlama230
Kaşar Peyniri Ve Sucuklu Patates Tostu (Tavada) Tarifi
Kaşar Peyniri Ve Sucuklu Patates Tostu (Tavada)4-6 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama71
Erimiş Kaşar Peyniriyle: Tavuklu Rulo Kabak Tarifi
Erimiş Kaşar Peyniriyle: Tavuklu Rulo Kabak1-2 kişilik, 15dk Pişirme, 20dk Hazırlama28
Havyar Nedir? Nasıl Yenir? Tarifi
Havyar Nedir? Nasıl Yenir?

Seçkin Sofraların Misafiri Havyar Havyar Nedir? Balık yumurtasına verilen isimle tanınan dünyanın en kaliteli havyarları…

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Tarifi
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Egzersizler, Diyet Listesi ve Doğal Kürler Şu güne kadar pek çok kişi zayıflama konusunda onlarca…

Zeytin Nasıl Yapılır?
Zeytin Nasıl Yapılır?

“Yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin.” Demiş şair... Ege ve Akdeniz denilince akla ilk gelendir zeytin.…

Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır? 7 Doğal Maske
Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır? 7 Doğal Maske

Cilt Bakımında Yaş Maya Mucizesi ile Tanışın! Yaş maya, insanlığın var olduğu dönemden günümüze kadar…

Kombu Çayı Nedir? Nasıl Yapılır?
Kombu Çayı Nedir? Nasıl Yapılır?

İlaç Reçetelerini Unutturur: Kombu Mantarı ve Çayı Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan kombu mantarı çayı sıra…

İstiridye Nedir? Nasıl Yenir? Tarifi
İstiridye Nedir? Nasıl Yenir?

Bir Kez Tattıktan Sonra Vazgeçemeyeceksiniz! İstiridye Ilıman denizlerde, kalabalık bir ortamda yaşamayı benimseyen çift kabuklu…

Balıklar Hakkında Merak Edilenler Tarifi
Balıklar Hakkında Merak Edilenler

Derya Kuzularının Mavi Dünyası Besleyiciliği, lezzetleri ve görünümleriyle önemli bir kategoriyi oluşturan balık çeşitleri ile…

Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir?

Şalgam Bitkisi Hakkında Merak Edilenler Daha çok ülkemizin güney bölgelerine özgü bir tat olarak bilinen…

Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir? Tarifi
Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir?

Oltadan Tabağa Uskumru Hakkında Her Şey Uskumru deniz balığı olup uskumrugiller familyasına adını veren oldukça…

Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz? Tarifi
Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz?

Pera Müzesi Sinema, Sergi ve Sanat Eserleriyle Entelektüelite Pera Müzesi, sanat ve tarihin başkenti olan…

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021
Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021

Interrail Planlayanlar İçin En İyi Rehber Yazı Yurt dışında interrail ile uygun fiyatlı tren seyahati…

Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler Tarifi
Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler

Çikolata Damlalarının Mutluluk Veren Dünyası Çikolatanın taneciklerini temsil eden damla çikolataya çeşitli kurabiye, pasta türü…

Tarifler Geri
Videolar Geri