Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Besin Değerleri

Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Besin Değerleri Tarifi

Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

Dikkat edilmesi hayati önem taşıyan kalori hesabı, gündelik hayatı daha sağlıklı sürdürebilmek adına uygulanması gereken ilk değişiklik olarak sunulmaktadır. Günden güne değişen ve gelişen gıda sektöründe, birbirinden farklı yüzlerce ürünün mutfaklara girmesi ile düzenli ve sağlıklı tüketimi kontrol altında tutmak zorlaşmaktadır.

Hem sağlıklı bir yaşamı devam ettirmek hem de hayal edilen dış görünüşe kavuşmak için kalori hesabı yapılması gerekir. Vücuda birçok farklı yararı olan süt ürünlerinin fazla tüketimi, tıpkı diğer besinler gibi kötü sonuçlar oluşturur.

Aperitif gıda ürünlerinin, hamur işi ve atıştırmalıkların içerisinde sıkça kullanılan ve eriyebilen bir peynir olarak kaşar, neredeyse herkesin sevdiği bir süt ürünü olarak bilinir. Kendi içerisinde farklı gruplara ayrılan bu yiyecek çeşidi, sağlıklı olarak gösterilmesine karşın; kalori hesabına dahil edilmesinde fayda görülür.

Kars Kaşarı – Gravyer Peyniri: Üretimi, Faydaları, Nasıl Yenir?

kaşar peyniri kalori

Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

Kaşar peynirinin kalori ve yağ rakamları, diğer peynir türlerine göre daha yüksek orandadır. Ancak içerisinde barındırdığı yüksek kalsiyum ve A vitamini nedeniyle, uzmanlar tarafından belirli miktarda tüketiminin faydalı olduğu söylenir. Hem tost gibi atıştırmalık yiyecek ürünleri ile hem de kahvaltılarda tüketilebilen bu peynir türü, lezzeti nedeniyle çoğu mutfağın vazgeçilmezi olarak görülür. Kalori hesabı yapan bilinçli tüketiciler için büyük önem taşıyan 1 dilim kaşar peyniri kaç kalori sorusu, tam yağlı kaşar peyniri baz alınarak şu şekilde bilinmektedir:

 • 1 kibrit kutusu kaşar peyniri (30 gr): 106 kcal
 • 1 ince dilim kaşar peyniri (20 gr): 71 kcal
 • 1 küp dilim kaşar peyniri (10 gr): 35 kcal
 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri (20 gr): 71 kcal
 • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri (10 gr): 35 kcal

Tarif için: Evde Kaşar Peyniri Yapımı (Aşama Aşama Fotoğraflı)

Evde Kaşar Peyniri Yapımı (Aşama Aşama Fotoğraflı)

Yarım Yağlı Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

İçerisinde minimum doymuş yağ barındıran bu peynir çeşidi, sağlıklı olduğu için tüketimi önerilen bir besin türü olarak bilinir. Tam yağlı peynire nazaran, içerisinde daha az yağ barındıran bu peynir, sahip olduğu yüksek protein, kalsiyum ve fosfor oranından dolayı, neredeyse her diyetin ilk kalemi olmayı başarır. Diyet listelerinde sıkça görülmesinden dolayı, akılda oluşan 1 kibrit kutusu kaşar peyniri kaç kalori sorusu aşağıda listede belirtilmektedir:

 • 1 ince dilim yarım yağlı kaşar peyniri (20 gr): 51 kcal
 • 1 kibrit kutusu yarım yağlı kaşar peyniri (30 gr): 77 kcal
 • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş yarım yağlı kaşar peyniri (10 gr): 26 kcal

Tarif için: Kaşar Pane Yapımı

Kaşar pane

Kaşarlı Tost Kaç Kalori?

Birçok farklı aperitif yiyecek türünde kullanılan bu peynir, hafif ve doyurucu bir atıştırmalık olan kaşarlı tost ile tüketicilerin karşısına gelir. Genellikle tam yağlı kaşar peynirleri ile hazırlanan bu tostlar, protein ve kalsiyum açısından besleyici olsa da; yüksek karbonhidrat içerir. Diyette olan kişilere tostun tahıllı ekmek ile tüketilmesi önerilir. Böylece daha sağlıklı bir atıştırmalık elde edilir.

 • 1 porsiyon kaşarlı tost (70 gr): 212 kcal
 • 1 dilim kaşarlı tost (23 gr): 69 kcal

Diyet Kahvaltı Tarifleri: Doyurucu ve Sağlıklı 20 Öneri

kaşar kaç kalori

Kaşarlı Poğaça Kaç Kalori?

Hızlı kahvaltı edenlerin tercih ettiği bir numaralı ürün olan kaşarlı poğaça, yapısı gereği yüksek miktarda hamur içerir. Bundan dolayı özellikle kilo vermek isteyen kişilere önerilmemektedir. Kahvaltıda çeşitliliğin ve asgari düzeyde hamur tüketiminin sağlık açısından büyük artıları bulunur. Ancak damak tadına yatkınlığından dolayı, kaşarlı poğaça tüketmeyi tercih edenler için haftada 2 seferi aşmaması belirtilmektedir. İçerisindeki kaşar miktarına göre değişkenlik gösterebilen bu kalori hesabı, ortalama olarak şu şekilde bilinir:

 • 1 adet kaşar peynirli poğaça (70.5 gr): 264 kcal

Tarif için: Kaşarlı Kumru Poğaça Nasıl Yapılır?

Kaşarlı Yumurta Kaç Kalori?

Kahvaltıların vazgeçilmezi yumurta ile beraber tüketildiğinde farklı bir ahenk oluşturan bu peynir türü, özellikle bu yiyecek çeşidinde yüksek besleyici içeriğiyle dikkat çekmektedir. Hali hazırda kahvaltıların en besleyici ürünlerinden birisi olarak gösterilen yumurta ile sunulduğunda, lezzetli bir deneyim yaşatan kaşar peyniri bunun yanı sıra, yüksek oranda protein, kalsiyum ve A vitamini içerir. Bir porsiyonunda ortalama 50 gram kaşar peyniri kullanılan bu yiyecek, diyette olan kişilere, 50 gr kaşar peyniri kaç kalori sorusunu sordurmaktadır. Tek kişilik porsiyon baz alındığında ortalama kalori değeri şu şekilde oluşmaktadır:

 • 1 porsiyon kaşar peynirli yumurta (100 gr): 238 kcal

Tarif için: Kaşarlı Yumurta

Kaşarlı Yumurta

Kaşarlı Pide Kaç Kalori?

Türk mutfağının bilinen en ünlü yiyeceklerinden olan pide, kaşar peyniri ile birçok kişiye ziyafet yaşatır. Her ne kadar lezzeti üst düzey olsa da, sağlık açısından sık tüketimi uzmanlar tarafından önerilmemektedir. İçerisinde bulunan yoğun yağ ve karbonhidrat birleşiminden dolayı sindirimi güç besinlerden birisi olan kaşarlı pide, tüketim sonrasında yürüyüş gibi ufak çaplı sporlar yapılmasını gerektirir. Ortalama %10 yağ ve %25 karbonhidrat oranına sahip olmasına karşın zengin lifli ve diğer yiyecek türlerine nazaran yüksek oranda protein içeren yapısı nedeniyle sofralarda tercih sebebi haline gelir. Tek porsiyonunda ortalama 100 gram kaşar peyniri kullanılan yiyecek çeşidi, akıllara 100 gr kaşar peyniri kaç kalori sorusunu getirir. Ortalama tek porsiyon kaşar peynirli pide kalori tablosu şu şekildedir:

 • 1 porsiyon kaşar peynirli pide (215 gr): 516 kcal
 • 1 dilim kaşar peynirli pide (30 gr): 72 kcal

Tarif için: Kaşar Peynirli Pide

Kaşarlı Pide

Kaşarlı Gözleme Kaç Kalori?

Türk mutfağının bir diğer geleneksel ürünü olan gözlemeler, kaşar peyniri ile bambaşka lezzetler sunar. Birçok kişi tarafından sevilerek tüketilen kaşarlı gözlemeler, diyette olan kişilere kesinlikle önerilmemektedir. Yapısı itibariyle yüksek oranda hamur içermesinin yanı sıra, yağlı ve sindirimi zor bir besin olan kaşarlı gözlemeler, kilo sorunu yaşayan kişiler tarafından nadir sıklıkta tüketilmesi doğru görülmektedir. Tüketimi ardından kesin olarak spor yapılması gereken bu yiyecek çeşidi, %31 oranda karbonhidrat ve %18 oranda yağ içerir. Ağır bir yiyecek olarak görülen kaşarlı gözleme, ortalama %12 civarında protein içermesinden dolayı besleyici olmayı da ihmal etmemektedir.

 • 1 porsiyon kaşarlı gözleme (264 gr): 882 kcal

Tarif için: Tavada Sucuklu Kaşarlı Gözleme

Kaşarlı Gözleme

Kaşar Peyniri Besin Değerleri

Tıpkı diğer süt ürünlerinde olduğu gibi yüksek kalsiyum ve protein oranına sahip olan kaşar peynirleri, diyetlerde bu sebeple sıkça tercih edilir. Ayrıca sağlıklı ve besleyici tüketimi tercih eden kişilerin de sıkça sofrasına konuk olan bu peynir türü, yapısında yağdan çok protein barındırır. İçerisinde kemik gelişimine ve dayanıklılığına büyük katkı sağlayan kalsiyumun yoğun şekilde bulunabildiği bu peynir çeşidi, sodyum ve potasyum gibi vücudu besleyen birbirinden farklı maddeler sunar. Tam yağlı kaşar peynirine göre besin değeri listesi şu şekildedir:

1 İnce Dilim Kaşar Peyniri (20 gr)

 • Karbonhidrat (g) :0.51
 • Protein (g): 5.4
 • Yağ (g): 5.32
 • Kolesterol (mg): 20.6
 • Sodyum (mg): 129.6
 • Potasyum (mg): 15.6
 • Kalsiyum (mg): 133.6
 • Vitamin A (iu): 197
 • Demir: 0.03
kaşar kaç kalori

Kaşar Peyniri Kilo Aldırır Mı? Diyette Yenir Mi?

 • Süt ürünlerinin yoğun tüketimi, vücutta alerjik reaksiyonlar ve farklı tepkiler yaratabilmesine rağmen yüksek protein ve kalsiyum içermesinden dolayı besleyici ürünler olarak bilinir.
 • Kaşar peyniri her ne kadar besleyici bir yiyecek çeşidi olarak görülse de, ülkemizde tüketimi genellikle tost ve poğaça gibi hamur ürünleri ile yapılır.
 • Bu tarz hamur işi ürünlerin sık tüketimi kilo alımını tetikler.
 • Ayrıca diyette genellikle tüketimi desteklenen kaşar peynirlerinin sindirimi sırasında, her bünye farklı reaksiyon göstereceği için uzman görüşü ile ilerlemek en doğrusu olacaktır.

Peynir Kaç Kalori?

Sucuk Kaç Kalori?

Kaşar Peyniri Hakkında Her Şey

Yeşil ve Siyah Zeytin Kaç Kalori?

Kaşar Peynirli Yumuşacık Eriyen 36 Tarif

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kaşar Peynir Tarifi

Kaşar Peynir

12-14 kişilik, 35dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Kaşar Peyniri Tarifi

Kaşar Peyniri

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Kaşar Peyniri Tarifi

Kaşar Peyniri

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Kaşar Peyniri Yapımı Videolu Tarifi

Kaşar Peyniri Yapımı Videolu

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Evde Kaşar Peyniri Yapımı Tarifi

Evde Kaşar Peyniri Yapımı

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri Tarifi

Fırında Eritilmiş Kaşar Peyniri

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Kaşar Peyniri Dolgulu Nuggetlar Tarifi

Kaşar Peyniri Dolgulu Nuggetlar

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Kaşar Peynir Soslu Noodle Tarifi

Kaşar Peynir Soslu Noodle

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Ebegümeci Otu Nedir? Faydaları, Çayı Nasıl Yapılır?
Ebegümeci Otu Nedir? Faydaları, Çayı Nasıl Yapılır?

Ebegümeci Otu: Virüslere Karşı Doğal Koruyucu! Ebegümeci bitkisi yabanıl bir bitki olduğundan her yerde kolaylıkla…

2022 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi
2022 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi

Havaların tatlı bir esintiyle sonbaharı karşıladığı eylül ayının son günü. Ayın son günü demek ise…

Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir? Tarifi
Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir?

Göğüsten Neden Süt Gelir? Kadınlar için sağ ya da sol memeden süt gelmesi, gebelik dönemi…

Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli? Tarifi
Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli?

Devam Sütü: Anne Sütüne En Yakın Besin! Yeni doğan bir bebeğe verilebilecek en iyi besin…

Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin Tarifi
Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin

En Çok Kaliteli Süt Yapan Yiyecekler ve İçecekler Uzmanlar bebeklerin ilk 6 ay sadece anne…

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Tarifi
Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Yenidoğan Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? Bebeklerde gaz sancısı, bebeğin dış dünya ile uyum sürecinin…

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir? Tarifi
Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir?

Bebeklerde Ay Ay Ek Gıdaya Geçiş Tablosu Yenidoğan bebekler için temel yaşam kaynağı olan anne…

32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar Tarifi
32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar

Hamileliğin 32. Haftasında Nelere Dikkat Edilmeli? Gebelikte 32. hafta, bebekte büyümenin gerçekleştiği önemli evrelerden birisidir.…

Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalı? Tarifi
Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalı?

Bebek Bakım Çantası Nasıl Hazırlanır? Anne olduktan sonra artık her şeyiniz 2 kişilik olmaktadır. Attığınız…

Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Tarifler Geri
Videolar Geri