Döner Kaç Kalori? Tavuk, Et, Hatay Usulü, Dürüm, Ekmek

Döner Kaç Kalori? Tavuk, Et, Hatay Usulü, Dürüm, Ekmek Tarifi

Hangi Döner Kaç Kalori?

Ülkemizde döner denildiği anda akan suları durduracak yemek severler bulunmaktadır. Döner öyle bir yemektir ki çalışan kesimin öğle yemeği, okul çıkışında acıkan öğrencinin enerji kaynağı, telaşı bir gün geçiren kişinin de kendine gelmesini sağlayan bir Türk mutfağı klasiğidir.

Ülkemizde neredeyse tüm sokaklarda ufak da olsa bir dönerci bulunur. Beyaz önlükleri ve beyaz kepleri ile gerekli hijyeni sağlayıp lezzetli sunumlar için müşterilerini beklerler. Bu döner dükkanlarında ise tavuk ve et dönerler hem tabakta hem de dürüm şeklinde hazırlanmaktadır. Yani nasıl yemek istiyorsanız öyle hazır edilir.

Dönerin geçmişini incelediğimizde net bilgilere ulaşmak epey zordur. Halk arasında yayılan bilgilere ve hikayelere göre ise döner; Bursa ve Kastamonu’da yapılmış ve diğer şehirlere de yayılmıştır. Şişlere etlerin dizilmesi ve ateş karşısında pişirilmesi ile başlayan bu serüven, zaman içinde ülke sınırlarını da aşmıştır.

İçeriğimizde, Türk mutfağının en sevilen sokak lezzetlerinden olan tombik, ekmek arası, dürüm, Hatay usulü, pilav üstü döner kalori değerlerini et ve tavuk çeşitlerini; iskender döner kalori bilgilerini adet, porsiyon ve gramaj üzerinden sizlere sunuyor olacağız. Her ne kadar dışarıda, sokakta, restoranda tüketmeye alışık olsak da ev mutfağında daha sağlıklı nasıl hazırlanabilir bu soruya yanıt olacak ev yapımı döner çeşitlerini de ekledik.

İşte, genç yetişkin fark etmeksizin ülkemizin damak tadına uyan döner kalori değerleri liste halinde huzurlarınızda!

Tarif için: Döner Tadında Harika Soslu Tavuk

Döner Tadında Harika Soslu Tavuk

Evliya Çelebi Seyahatname adlı eserinde dönerle ilgili şu ifadelere yer vermiştir:

“Kış geceleri bütün Kırım Vilayeti’nde oda sohbetleri edip nice çeşit helvalar, yemekler ve çeşit çeşit şaraplar yenilip içilip kış günlerini has sohbetle geçirirler. Hatta o has sohbet geceleri bir semiz kuzu kurban edip, dilim dilim edip, bir demir kebap şişine eti geçirip iki başları ince ortası kalın, eti düzgünce dizerler ki bir zerre yeri birinden taşra dizmezler. Sonra bir araba tekerleğini kırıp kebap altına yavaş yavaş yakarak ateş edip bir çeşit kebap pişirirler ki sanki ilik olur. Tatar arasında böyle pişmiş kebabı yemiş ve 100 okka boza içmiş Tatar çoktur. İşte bu derece hoş, yumuşak ve taze kebap pişirirler ki yeryüzünde öyle kebap pişmesi ihtimali yoktur. Araba tekerleğiyle pişirmek Tatar arasında şarttır.”

Tarif için: 5 Dakikada Et Döner

5 Dakikada Et Döner

Et Döner Kaç Kalori?

Döner pek çok restoranda bir lavaş ya da tırnak pide üzerinde, pilav ya da ızgara domates, biber eşliğinde, kesilen etler ve tercihen tereyağı, domates sosuyla servis edilir. Bu şekilde hazırlanan ekmeksiz et döner kaç kalori diye hesaplar yaptığınızda ise:

 • 200 gramlık porsiyon 478 kalori olacaktır.
 • 1 porsiyon döner kaç kalori sorunuzun yanıtını 478 kalori ile cevaplamış olacağız.

Tarif için: Evde Et Döner Nasıl Yapılır?

Tavuk Döner Kaç Kalori?

Kırmızı et sevmeyenler için bir seçenek olan tavuk döner de yine sebzeler ile sunulmaktadır. Et dönere göre daha hafif olduğu bilinmektedir. Tavuk eti ile hazırlanan bir porsiyon döner kaç kalori sorunuza şu rakamla yanıt verebiliriz:

 • 1 porsiyon tavuk döner 335 kaloridir.

Tarif için: Evde Pilav Üstü Tavuk Döner

Evde Pilav Üstü Tavuk Döner

Dürüm Döner Kaç Kalori?

Hazırlanan döner etleri özel bir lavaşa sarılır ve iç malzeme olarak bazı yerlerde salata eklenir. Bu şekilde ise kalori değeri porsiyona göre farklılık gösterir. Et veya tavuk çeşitlerine göre besin değerleri değişen dürüm döner kalori miktarları lavaş döner kaç kalori sorusunu soranlar için de yanıt olacaktır; çünkü dürüm dönerlerin pek çoğu lavaşa sarılarak hazırlanır. Burada kalori miktarını tek ya da çift lavaş seçimi de etkileyecektir.

O halde dürüm şeklinde tüketeceğiniz 1 döner kaç kalori diye bir hesaplama yapalım:

 • 250 gram ağırlığında hazırlanan tavuk döner dürüm 309 kalori
 • 250 gram ağırlığında servis edilen et döner dürüm ise 320 kalori olacaktır.

Tarif için: Evde Tavuk Döner Dürüm

Evde Tavuk Döner Dürüm

Tombik Döner Kaç Kalori?

Döner sevenler için farklı ve doyurucu bir seçim olan tombik döner kaç kalori diye düşündünüz mü? Özel olarak hazırlanan pita ekmeğinin arasında, et veya tavuk döner oldukça lezzetli bir tada sahiptir. Peki tombik ekmekle hazırlanan 100 gr döner kaç kalori olacaktır?

 • 100 gram tombik tavuk döner 210 kalori
 • 100 gram tombik et döner ise 240 kaloridir.

Tarif için: Tombik Döner Ekmeği

Tombik Döner Ekmeği

Hatay Usulü Döner Kaç Kalori?

Patates kızartması, tercihe göre yeşilliği ve kendine özel sosu ile hazırlanan Hatay usulü döner, son yıllarda adeta bağımlılık yapan yiyecekler arasında yer alıyor. Çok kısa süre içinde tüm şehirlere kendini tanıtan Hatay usulü döneri günde 3 öğün tüketenler bile varmış. Biz demiyoruz döner ustaları böyle söylüyor. Siz kaç tane yiyebilirsiniz? Bol soslu ve bol malzemeli Hatay usulü dönerin kalori bilgisini duymaya hazırsanız işte bilgileri:

 • 1 adet Hatay usulü tavuk döner: 490 kalori
 • 1 adet Hatay usulü et döner: Yaklaşık 510 kalori

Tarif için: Hatay Usulü Döner

Hatay Usulü Tavuk Döner

Ekmek Arası Döner Kaç Kalori?

Ekmek arası tavuk döner kalorisi en sık düşünülen döner kalori oranlarından biri; çünkü öğrenciden ofis çalışanına geniş yelpazeye hitap eden bir lezzet. Porsiyon dönerden ziyade fiyatları da oldukça ekonomik ve piyasada bolca çeşit yer alıyor. Döner sevenler merak ediyordur döner ekmek kaç kalori diye. Hesap kitap yaptık ve bir klasik haline gelen döner ekmeğin kalori bilgilerini sizler için buraya ekledik:

 • Ekmek arası tavuk döner yaklaşık 800 kalori
 • Ekmek arası et döner yaklaşık 850 kalori
 • Ekmek arası sucuk döner ise neredeyse 900 kaloridir.
 • Yarım ekmek et döner kaç kalori sorunuza 600 kalori,
 • Tavuk etiyle hazırlanan çeyrek döner kaç kalori sorunuza ise 200 kalori yanıtını alabilirsiniz.

Tarif için: Ev Yapımı Kolay Tavuk Döner (Videolu)

Ev Yapımı Kolay Tavuk Döner (Videolu)

Pilav Üstü Döner Kaç Kalori?

Baharatları ile ateş karşısında pişen et, pilavla servis edildiğinde pilav üstü döner adını alır. Pilavla beraber daha doyurucu hale gelir. Et ya da tavuk etinden pilav üstü döner hazırlanabilir. Başlı başına pilav-döner mekanları olabileceği gibi herhangi bir dönercide tercihinizi pilavlı dönerden yana kullanabilirsiniz. Bu aşamada porsiyon sade dönerden ziyade fiyatı daha ekonomik ve daha doyurucu olacaktır. Ancak pilav ilavesinin karbonhidrat miktarını; dolayısıyla kalori miktarını yükseltebileceğini de belirtelim.

Besin değeri yüksek olan, pilav ilaveli tabakta pilav üstü döner kaç kalori sorusuna vereceğimiz cevaplar şöyle olacaktır:

 • Tavuk etiyle servis edilen pilav üstü dönerin sahip olduğu kalori 308 kaloridir. Bu değer ise bir porsiyon için geçerlidir.
 • 100 gramlık pilav üstü et döner ise 336 kaloridir.

Tarif için: Evde Pilav Üstü Tavuk Döner

Evde Pilav Üstü Tavuk Döner

İskender Döner Kaç Kalori?

Bursa’nın meşhur lezzeti iskender döner kaç kalori? Genellikle dana eti ile hazırlanan, görenlerin iştahını açan iskender kalori değeri yüksek ve oldukça doyurucu bir yemektir. İncecik yaprak döneri, tırnak pidesi, yoğurdu, ızgara biber ve domatesi ile servis edilen; tercihen domates ve tereyağı sosu ile taçlandırılan et iskender kalorisi oldukça yüksektir. Sık tüketimde kilo aldırma riski taşır.  Kilo kontrolü sağlayanlar için biz bu sayfaya kalori bilgisini ekleyelim:

 • 1 porsiyon (500 gr) et iskenderde 755 kalori bulunmaktadır.
 • 1 porsiyon (350 gr) tereyağlı et iskenderde 760 kalori bulunmaktadır.
 • 1 porsiyon (210 gr) tavuk iskenderde ise 430 kalori vardır.

Tarif için: Ev Yapımı İskender

Ev Yapımı İskender

Ev Yapımı Çok Beğenilen 3 Enfes Döner Tarifi

Döner genellikle dışarıda yenilen bir yemektir. Dönercilerde tereyağı kokusu eşliğinde yemesinin de ayrı bir lezzette olduğu söylenmektedir. Şimdi sizlere vereceğimiz 3 enfes tarif ile, döner lezzetini kendi mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Döner yapmanın bu kadar kolay olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. İştahlar açıldıysa hemen tarifleri incelemeniz için paylaşalım. Yerken Nefis Yemek Tarifleri ekibini de unutmayın, afiyetle!

1) Evde Et Döner Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Bu tarifimizi gördükten sonra döneri artık kendi mutfağınızda yiyebilirsiniz. En lezzetli ve en güvenilir şekilde hazırlayacağınız et döneri, ailenize sunarken pilav üstü şeklinde de ikram edebilirsiniz. Et döner yapmak için gerekli olan baharatlar ve malzemeler, en açıklayıcı şekilde burada sizler için yer alıyor. Evde et döner keyfini yaşamak için tarifimizi mutlaka deneyin! Evde Döner Nasıl Yapılır?

Evde Döner Nasıl Yapılır?

2) Tavuk Döner Efsanesi Evinizde: Hakiki Tavuk Döner Tarifi

Tavuk dönerin lezzetinden vazgeçemeyenler için nefis bir tarif ekledik. Özel sosu ile marine edilmiş tavuk etleri, birkaç işlemden sonra tabağınızda tavuk döner olarak yer alıyor. Bu eşsiz ve unutulmaz lezzeti denemek için tarifimize hemen tıklayın ve siz de hakiki tavuk döner tadını alın! Hakiki Tavuk Döner Tarifi

Hakiki Tavuk Döner Tarifi

3) Gerçek Et Döner Bursa İskenderi Lezzetinde

Nerede olursanız olun Bursa iskenderini evinize getirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte gerçek et döner lezzetini taşıyan bu tarif sayesinde. Yapımı çok kolay, lezzeti ise tarifsiz olan et dönerini denemeyen kalmasın diye buraya ekledik. Akşam yemeğine ne yapsam diyenlere duyurulur! Gerçek Et Döner (Bursa İskenderi)

Et Döner Bursa İskenderi

İskender Kaç Kalori?

Hangi Köfte Kaç Kalori?

Et Dönerli 12 Şipşak Tarif

İstanbul Dönercileri: Tam Not Alan 17 Adres

Hangi Hamburger Kaç Kalori? Hamburger Menü Kaç Kalori?

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Hatay Usulü Tavuk Döner Tarifi

Hatay Usulü Tavuk Döner

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Tavuk Döner Dürüm Tarifi

Tavuk Döner Dürüm

4-6 kişilik, 30dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Antakya Usulü Döner Dürüm Tarifi

Antakya Usulü Döner Dürüm

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Ev Usulü Et Döner Tarifi

Ev Usulü Et Döner

2-4 kişilik, 30dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Tepsi Et (Hatay Usulü) Tarifi

Tepsi Et (Hatay Usulü)

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 55dk Pişirme
Döner Dürüm (Videolu) Tarifi

Döner Dürüm (Videolu)

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Et Döner Tarifi

Et Döner

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Et Döner Tarifi

Et Döner

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Et Döner Tarifi

Et Döner

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Biotin B7 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Eksikliği Tarifi
Biotin B7 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Faydaları, Eksikliği

Biotin: B7 Vitamini, Vitamin H Literatürde H veya B7 vitamini olarak bilinen biotin, özellikle cilt…

ZMA Nedir, Ne İşe Yarar? Ne Zaman, Nasıl Kullanılır? Tarifi
ZMA Nedir, Ne İşe Yarar? Ne Zaman, Nasıl Kullanılır?

ZMA: Çinko, Magnezyum, B6 Vitamini (Piridoksin) ZMA, son yıllarda sporcular, egzersiz rutini olanlar ve kas…

Bcaa Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararlı mı? Tarifi
Bcaa Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararlı mı?

BCAA (Lösin, İzolösin ve Valin) Amino Asit Zinciri Düzenli spor yapanların ve kas gelişimini destekleyecek…

Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran 14 Besin Tarifi
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran 14 Besin

Emziren Anneler Süt Artırmak İçin Ne Yemeli? Dünyaya yeni gelen bebekler için ilk 6 ay…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi

Süt Kalitesini Artıran Emziren Anne Diyeti Hamilelik döneminin ardından bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emziren bir…

İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek Tarifi
İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek

4 köşesinde ayrı lezzet bahçelerini barındıran cennet ülkemizde istiridye mantarına sonbahar aylarında sık sık rastlayabilirsiniz.…

Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler Tarifi
Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler

Supplementler Besin Takviyeleri Sporcuların beslenme programında sıkça adı geçen supplementler, bir tür gıda takviyesidir. Sporun…

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır?

Askorbik Asit (C Vitamini) Vitaminler, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşamın temellerini oluşturan vitaminler…

Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi
Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi

Diyanetten Kurban Keserken Okunacak Dualar İslam aleminin hasretle beklediği Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesme ibadetini…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Eti Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban eti dağıtımı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan…

Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi Tarifi
Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi

Kurban Kesimi Nasıl Olmalı? Diyanet Açıkladı Allah için ibadet eden, kurban kesmeye niyetlenen ve kurban…

Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif Tarifi
Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif

Bayramlar tüm senenin kaçamak yaptığımız en şahane günleri! Hele bir de kurban bayramında yenen kavurmalar…

Tarifler Geri
Videolar Geri