Kahve Kaç Kalori? Çeşit ve Porsiyonlarına Göre Kahve Kalori Değerleri

Kahve Kaç Kalori? Çeşit ve Porsiyonlarına Göre Kahve Kalori Değerleri Tarifi

Hatırşinas Kahve Kalori Değerleri

Ev Yapımı Tarifler Eşliğinde!

Kahve, hayatımızın her anında bizimle. Spor öncesinde metabolizma hızlandırmak için, kitap okuma saatlerinde stresi atmak için, yemek sonrasında mideyi rahatlatmak için, keyifli dakikaların hatrını uzatmak için kahve tüketilmektedir. Bir kahve çekirdeğinin farklı yöntemlerle öğütülmesiyle çeşit çeşit kahve türleri elde edilmektedir. Sayısız kahve çeşitlerinin de içerdiği kalori miktarları birbirinden farklı olacaktır.

Kahve sevenler için bu yazımızda Türk kahvesi, dibek kahvesi, soğuk kahve, granül kahve, yeşil kahve kalori miktarlarını derledik. Eh bu kadar kahve demişken yazının sonunda bir kahve içmeyi de hak ettik. Birbirinden nefis kahve türleri hakkında kalori bilgisine sahip olurken, farklı kahve tariflerini de denemeniz için kolları sıvadık. Günde 1 fincan içilen kahve, kalp sağlığını ve bağırsak sağlığını korumaktadır. Metabolizmaya olan etkisi ise oldukça güçlüdür.

Kahve türlerinin ve sevenlerinin giderek çoğaldığı günlerde kahve kaç kalori sorusuna yanıt bulmanız için sizlere bu yazımızı sunuyoruz. Bağırsak dostu, metabolizmayı harekete geçiren kahveler kaç kalori diyorsanız, işte aradığınız yanıtlar.

kahve kaç kalori

Türk Kahvesi Kaç Kalori?

Türk kahvesi, Türk mutfağında yemeklerden sonra ikram edilen bir sıcak içecektir. Kısa süreli sohbetlerin sıcak içeceği, derin sohbetlerin en sık tercih edilen ikramlığıdır. Şekerli, orta ve sade şeklinde sunulan Türk kahvesi, sütle de hazırlanabilir. Spor öncesinde yağ yakımını hızlandırır. Gün içinde tansiyon dengeler. Türk kahvesinin sahip olduğu kalori değerleri:

 • Şekerli: 1 kahve fincanı şekerli Türk kahvesi 42 kcal olmaktadır. 80 gramdır.
 • Orta: 1 kahve fincanı orta kahve kaç kalori: 7 kcal, 80 gramdır.
 • Sade: 1 fincan sade Türk kahvesi 7 kcal içerir.
 • Sütlü Türk kahvesi: 1 fincan sütlü Türk kahvesi 71 kcal olmaktadır. Yaklaşık 205 kaloridir.
 • 1 büyük fincan sütlü Türk kahvesi 104 kcal olacaktır.

Detaylı bilgi için: Türk Kahvesi Kaç Kalori?

Tarif için: Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Tarif: Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Filtre Kahve Kaç Kalori?

Filtre kahve büyük parçalı kahve çekirdeklerinin, özel bardağından süzülmesi ile hazırlanan bir kahve türüdür. Özel olarak süzdürme yönteminden geçen kahve çekirdekleri, sıcak suyun etkisiyle erir ve biraz sert içimli kahve tadına sahip olur. Filtre kahvenin yağ yakma konusundaki etkisi de büyüktür. Filtre olarak içeceğiniz 1 bardak kahve kaç kalori?

Şekersiz filtre kahve:

 • 1 küçük fincan filtre kahve: 2 kalori
 • 1 Orta boy fincan filtre kahve: 2 kalori
 • Büyük boy fincan şekersiz filtre kahve 3 kaloridir.

Şekerli ve sütlü filtre kahve:

 • 100 ml ölçüdeki şekerli ve sütlü filtre kahve: 12 kalori
 • 200 ml ölçüde şekerli ve sütlü filtre kahve ise : 24 kalori içerir.

Starbucks filtre kahve:

 • Küçük boy filtre kahve: 3 kalori
 • Orta boy filtre kahve: 4 kalori
 • Büyük boy filtre kahve: 5 kalori
 • Ekstra büyük boy filtre kahve: 7 kaloriye sahiptir.

Tarif için: Filtre Kahve (French Press)

Tarif: Filtre Kahve (French Press)

Dibek Kahvesi Kaç Kalori?

Kavrulmuş kahve çekirdeklerinin özel bir havanda dövülmesi ile elde edilen dibek kahve, daha yumuşak içimlidir. Pek çok karışımdan elde edilen dibek kahvesinde Türk kahvesi, keçiboynuzu, menengiç, kakao, zahter, krema ve sahlep bulunmaktadır. Karışım bir kahve olduğu için kalorisi de diğer kahvelerden farklı olacaktır. Daha önce denemeyenler için dibek kahvesinin hoş bir aromaya sahip olduğunu ifade edebiliriz. Dibek usulü bir fincan kahve kaç kalori sorunuza şu rakamlarla yanıt verelim:

 • 1 fincan dibek kahvesi yaklaşık 76 kaloriye sahiptir. Bu değer 20 gramlık fincan ölçüsü için geçerlidir.

Detaylı bilgi için: Dibek Kahvesi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Tarif için: Bol Köpüklü Dibek Kahvesi

Tarif: Bol Köpüklü Dibek Kahvesi

Nescafe Kaç Kalori?

Nescafe enerji veren ve zihni dinç tutan bir kahve türüdür. Şekersiz içildiğinde metabolizma dostunuz olabilir. Şekerli içerseniz ve fazla tüketirseniz, kilo alımını tetikleyebilirsiniz. Bu konuda bilinçli olmak adına Nescafe kalori bilgilerine göz atabilirsiniz.

 • Sade granül kahve kaç kalori: 3 kaloridir.
 • 3ü 1 arada Nescafe: 1 fincanda 81 kalori bulunur.
 • Sütlü köpüklü Nescafe: 1 fincanı 79 kaloridir.
 • 2si 1 arada Nescafe: 1 fincan şekersiz 2si 1 arada Nescafe 50 kaloridir.

Detaylı bilgi için: Hangi Nescafe Kaç Kalori?

Tarif için: Bol Köpüklü Sütlü Nescafe

Tarif: Bol Köpüklü Sütlü Nescafe

Latte Kahve Kaç Kalori?

Espresso kahvesi ve sütle hazırlanan latte kahve, kullanılan sütün türüne göre farklı kalori miktarına sahip olacaktır. Şeker içeren Lattenin kalori bilgilerini şöyle ifade edebiliriz:

 • Yağsız sütle hazırlanan Latte: 67 kalori
 • Soya sütü ile hazırlanan Latte: 75 kalori
 • Laktozsuz süt ile hazırlanan Latte: 209 kalori
 • Nescafe Latte: 73 kalori
 • Yağsız sütlü buzlu Latte: 68 kalori içermektedir.

Tarif için: Köpüklü Latte Yapımı

Tarif: Köpüklü Latte Yapımı

Soğuk Kahve Kaç Kalori?

Soğuk kahve, buzlarla ve soğuk suyla hazırlandığında eriyebilen kahve türüdür. Frappe adı verilen bu kahve tozu, yaz sıcaklarında pek çok kişinin kurtarıcı içeceğidir. Serinletici ve lezzetli tadıyla, sıcak günlerde tercih edilebilir. Bir fincan soğuk kahve içtiğinizde alacağınız kalori miktarı:

 • 1 fincan soğuk kahve 75 kaloridir.
 • Kutulu şekilde satılan soğuk kahve ise 125 kalori olmaktadır.

Tarif için: Soğuk Kahve

Tarif: Soğuk Kahve

Yeşil Kahve Kaç Kalori?

Yeşil kahve, klasik kahve çekirdeklerinin ham hali olarak karşınıza çıkacaktır. İşlem görmeyen kahve çekirdeği, diğer kahvelerden daha farklı renge ve tada sahiptir. Son dönemlerde kilo vermek isteyenlerin sıkça tükettiği içeceklerden biri haline gelmiştir. Potasyum içermektedir. Brezilya’dan fincanlarınıza gelen yeşil kahve kalori bilgisi ise:

 • 200 gramlık fincanda 6 kalori ,
 • 250 gramlık fincanda ise 8 kalori kazandıracaktır.

Detaylı bilgi için: Yeşil Kahve Zayıflatır Mı? Faydası Nedir?

Tarif için: Yeşil Kahve

Tarif: Yeşil Kahve

Kahve Molanıza Eşlik Edebilecek En İyi 3 Kahve Tarifi

Sade, sütlü, şekerli kahve kaç kalori gibi sorularınızı yanıtlarken bizim de sizler gibi kahve içme isteğimiz uyandı. Kısa bi kahve molası vermek istediğinizde sizlere önerdiğimiz bu 3 kahve tarifini deneyebilirsiniz. Kahvenin uyandırıcı ve enerji veren özelliğini taşıyan listedeki 3 tarif, size keyif ve huzur versin. Farklı ve lezzetleri bir kahve içmek isterseniz, tariflerimizi deneyebilirsiniz.

1) Bol Köpüklü Sütlü Kahve (Cafe Kahvesi) Lezzetiyle İçinizi Isıtacak

Kafelerde içilen sütlü ve köpüklü kahveyi evinizde de kolayca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Daha önce evde sütlü ve bol köpüklü bir kahve yapmadıysanız, bu tarifimize tıkladıktan sonra kahvenin nasıl yapıldığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Nefis kahve kokusuna, süt aromasına, köpüğün hazırlanmasına şahit olmak için şimdi tarifimize ulaşabilirsiniz. Günün yorgunluğunu alacak bol köpüklü sütlü kahve, size iyi gelecektir. Bol Köpüklü Sütle Kahve

Tarif: Bol Köpüklü Sütle Kahve

2) Soğuk Kahve (Ferahlatıcı, Nescafe’li) Yaz Sıcaklarında Kurtarıcınız Olacak

Yaz günlerinde soğuk içecekler ile geçen mola saatlerinizi, bu kahve tarifimiz ile lezzetlendirebilirsiniz. Adım adım püf noktalarını izlediğiniz takdirde, tıpkı kafelerde sunulan soğuk kahve lezzetini elde edebilirsiniz. Dondurmalı, kahveli ve soslu bir kahve lezzetine ortak olmak için tarifimizi sizler için bu sayfaya bırakıyoruz. Unutmayın, kahve mutluluktur. Siz mutlu olmayı hak ediyorsunuz! Soğuk Kahve

Tarif: Soğuk Kahve

3) Çikolatalı Olsun, Bizim Olsun: Nutellalı Türk Kahvesi

Nutella artık her tarifte yer almaya başladı. Şimdi de Türk kahvesini lezzetlendirmek için karşınızda. Şeker oranının biraz yüksek olduğunu içmeden belirtelim. Sonra neden kilo alıyorum demeyin :) Çünkü bu kahve bağımlılık etkisi oluşturacak. Türk kahvesi lezzetine Nutella’yı eklemek için bu tarife göz atabilirsiniz. Kahve saatlerinize ufak bir değişim iyi gelecektir. Nutellalı Türk Kahvesi

Tarif: Nutellalı Türk Kahvesi

Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? Türk Kahvesi Diyeti, 7 Günlük Diyet Listesi

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Türk Kahvesi Çeşitleri ve Özellikleri

Püf Noktalarıyla Türk Kahvesi Yapımı ve Sunumu

Kahve Çeşitleri Nelerdir? Türk ve Dünya Kahveleri Resimli Anlatım

Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir? Ev Yapımı Soğuk Kahve Tarifleri

Hangi Starbucks Kahvesi Kaç Kalori?

Kahvenin Faydaları: Hangi Kahve Neye İyi Gelir?

Starbucks Kahve Fiyatları Hangi Kahve Ne Kadar?

Sabah Kahve İçmek Üzerine Bilgiler

--

4.9 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

1. Gün İftar Menüsü

İftara ne yapsam telaşına son veren Nefis Yemek Tarifleri 29 günlük iftar menüsü seçenekleri ile karşınızda! Mutfaklarımızda sık sık pişirilen şifa deposu 4 kaşık çorbası ile başlangıç yaptığımız ramazan yemekleri tariflerinde muhteşem beşamel soslu tavuk ve havuç tarator salatası ile me ...

Tüm menüyü gör
Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kahve Tarifi

Kahve

6-8 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Kahve Tarifi

Kahve

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Dalgano Kahve (Köpük Kahve) Tarifi

Dalgano Kahve (Köpük Kahve)

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Kalori Cetveli (100 gr) Tarifi

Kalori Cetveli (100 gr)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Soğuk Kahve Tarifi

Soğuk Kahve

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Soğuk Kahve Tarifi

Soğuk Kahve

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Dalgona Kahve Tarifi

Dalgona Kahve

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Soğuk Kahve Tarifi

Soğuk Kahve

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Soğuk Kahve Tarifi

Soğuk Kahve

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
İftar Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı Tarifi
İftar Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı

Ramazanın Bereketi: İftar Duası Nasıl Yapılır? Yılın en bereketli dönemidir ramazan ayı. İslam dini için…

Leziz ve Kaliteli 11 Resimli Hurma Çeşidi Tarifi
Leziz ve Kaliteli 11 Resimli Hurma Çeşidi

Resimli Hurma Çeşitleri ve Özellikleri Hurma çeşitleri ve faydaları ülkemizde sık sık gündeme gelen bir…

Taze, Kuru Hurma Kilo Aldırır Mı? Tarifi
Taze, Kuru Hurma Kilo Aldırır Mı?

Hurma Yemek Kilo Yapar Mı? Hurma; yüksek lif, demir, potasyum ve kalsiyum açısından zengin gıdalardan…

Market Zincirleri Ramazan Kolisi Fiyatları, İçindekiler 2023 Tarifi
Market Zincirleri Ramazan Kolisi Fiyatları, İçindekiler 2023

Ramazan Paketi Bereketli Fiyatları 2023 Ramazan paketi ramazan günlerinde de birçok ailenin ihtiyacını karşılayacak nitelikte…

Medine Hurması Faydaları, Fiyatları, Nasıl Kurutulur? Tarifi
Medine Hurması Faydaları, Fiyatları, Nasıl Kurutulur?

Medine Mebrum Hurması: Doğal Tatlandırıcı! Hurma, en eski çağlardan beri değerlidir ve raf ömrü uzun…

Kan Vermek Orucu Bozar Mı? Diyanet Cevabı Tarifi
Kan Vermek Orucu Bozar Mı? Diyanet Cevabı

Oruçluyken Kan Verilir Mi? Kan vermek sağlık kontrolleri için gerekli olan bir durumdur. Genel sağlık…

Burun Kanaması Orucu Bozar Mı? Tarifi
Burun Kanaması Orucu Bozar Mı?

Burun Kanadığında Oruç Bozulur Mu? Burun kanaması orucu bozar mı Diyanet tarafından her sene ramazan…

Kefaret Orucu Nedir? Kaç Gün? Nasıl Niyet Edilir? Tarifi
Kefaret Orucu Nedir? Kaç Gün? Nasıl Niyet Edilir?

Kefaret Orucu Nasıl Tutulur? Müslümanlar için farz olan ramazan orucu, zaman zaman çeşitli nedenlerle bozulmak…

Nafile Orucu Nedir? Bozunca Kefaret Gerekir Mi? Tarifi
Nafile Orucu Nedir? Bozunca Kefaret Gerekir Mi?

Nafile Oruçlar: Sünnet Kabul Edilen İbadet Manevi doygunluk veren ibadetlerden biri olan oruç, birden fazla…

Oruç Ne Zaman? 2023 Oruç Başlangıç Bitiş Takvimi Tarifi
Oruç Ne Zaman? 2023 Oruç Başlangıç Bitiş Takvimi

2023 İlk Oruç Ne Zaman Başlıyor? Her sene pek çok kişi tarafından hasretle beklenen ramazan…

Ramazan Pidesi Kaç Kalori? 1 Dilim, 1 Adet, Yarım Tarifi
Ramazan Pidesi Kaç Kalori? 1 Dilim, 1 Adet, Yarım

Ramazan Pidesi: İftar Sofralarının Baş Tacı Ramazan ayını özel kılan detaylardan biridir ramazan pidesi. İftara…

Şevval Ayı Orucu: Ne Zaman Tutulur? Fazileti, Niyeti Tarifi
Şevval Ayı Orucu: Ne Zaman Tutulur? Fazileti, Niyeti

Şevval Ayı Orucu Nasıl Tutulur? Manevi hayatımıza zenginlik getiren mübarek aylardan biri de şevval ayıdır.…

Tarifler Geri
Videolar Geri