Nohut Yemekleri: Bereketli, Doyurucu ve Sağlıklı 10 Tarif

8 puan, ortalama: 4,63 8 puan, ortalama: 4,63 8 puan, ortalama: 4,63 8 puan, ortalama: 4,63 8 puan, ortalama: 4,63 (8 oy, ortalama: 4,63 / 5)
Nohut Yemekleri: Bereketli, Doyurucu ve Sağlıklı 10 Tarif Tarifi

Bereketin, doyuruculuğun, sağlığın simgesi hangi bakliyat ürünüdür diye sorsak yanıtların çoğu “nohut” olurdu herhalde. Kendisi başlı başına leziz bir yemek de olabilir, akla gelebilecek her çeşit yemek tarifine dahil edilip, lezzeti arttıran malzeme de. Nohutu akşam yemeklerimize kolayca dahil edip, “bugün ne pişirsem” derdimize joker kart olarak kullanabiliyoruz ama gelin bu sefer tam anlamıyla hakkını verelim!

Kilerde her daim bulundursak iyi olur dediğimiz nohutu; çorbadan, ana yemeğe; salatadan, mezeye nohutlu yemek tarifleri için kullanabiliyoruz. Gerektiğinde az miktarıyla bizi uzun saatler tok tutma görevini üstleniyor, gerektiğinde suyuna bana bana koca bir tabağı bitirme hissine yol açıyor. Lezzet adına sergilediği hünerler yetmediği gibi, diyet tariflerin nadide malzemesi olarak boy gösteriyor. Bir de tüm bunları yaparken, cepleri yakmayacak kadar iyimser oluveriyor. Nohutun say say bitmeyen özellikleri arasında kaybolup gitmeden, “eh, daha ne olsun!” dediğinizi duyar gibi olup, nohut yemekleri ile ilgili en güzel tariflerimizi bu listede toparlayacağımızı müjdeleyelim!

Memleketin vazgeçilmez bakliyat ürünü nohut ile yapabileceğiniz çeşit çeşit yemek tariflerini bir bir sıraladık. Bu tariflerin hem lezzet, hem de doyuruculuk adına sizi bolca tatmin edeceğini şimdiden söyleyelim… İster iftara, ister davet yemeklerine, ister ne pişireceğinize karar veremediğiniz o kritik akşamlara hazırlayın. Karşınızda ülkenin en leziz nohut yemekleri tarifleri listesi. İşte seçeceğiniz her tarifi ayrı bir lezzette olan nohutlu yemek çeşitlerine buyurun!

Nohut ile hazırlanan tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Nohut Faydaları – Daha Çok Tüketmek İsteyeceğiniz 7 Süper Özelliği

Nohut Kaç Kalori? Salatası, Çorbası Yemeği Kaç Kalori?

Nohut Suyunun Faydaları – Düzenli İçmeniz İçin 7 Süper Neden

Nohut Unu Tarifleri Nohut Unu ile Hazırlanan 4 Sağlıklı Tarif

#1
Nohut Yemeği Tarifi

Nohut yemeği yapmayı öğrenmenin en keyifli ve lezzet garantili yolu bu tariften geçer! Püf noktalarından hakkındaki popüler soruların cevaplarına değin tüm bilgilere ulaşabileceğiniz yumuşacık, tam tadında nohut yemeği tarifi.

#2
Nohutlu Pilav Tarifi (Videolu)

Şüphesiz nohutun en kusursuz partneridir pilav. Nohutla yapılan yemeklerin ise en lezzetlisi. Nohutlu pilavın her devirde, her sofrada yeri bambaşkadır. Tam da bu nedenle deftere ekleyip ihtiyaç anında derhal kullanmak için buyurun nohutlu pilav tarifine!

Nohutlu Pilav Tarifi (Videolu)
#3
Nohut Köftesi Tarifi (videolu)

Dünyanın en ekonomik, sağlıklı ve pratik köftesi karşınızda duruyor desek? Köfteye bayılan çocuğunuza, akşam yemeğine davetli misafirinize ya da sadece kendiniz için şipşak hazırlayabileceğiniz köfte tarifimiz var. İşte klasikleri yerinden edecek kadar leziz nohut köftesi!

Nohut Köftesi Tarifi (videolu)
#4
Nohut Çorbası (videolu)

Nohuttan hemen hemen her çeşit tarif çıkarabilirsiniz. Köfte, pilav, sulu yemek derken bir de çorba çeşidi ekleniyor listeye. Capcanlı rengi, doyurucu tadı ve son derece ekonomik oluşuyla nohut çorbası, sofralarınızın favori başlangıcı olmaya aday!

Nohut Çorbası (videolu) Tarifi
#5
Nefis Ezme Nohut Mezesi

Gün masalarına, yemek davetlerine çok yakışacak nefis nohut mezesi! Sofranızda çeşitlilik arıyorsanız bu tarife şans vermelisiniz; zira nohuta bakış açınızı değiştirecek farklı bir lezzeti var. Hazırlaması pratik, sunumu renkli tarif sizin de mutfağınıza konuk olmalı!

Nefis Ezme Nohut Mezesi Tarifi
#6
Etli Nohut Tarifi (videolu)

Nohut ve etle yapılan yemek denilince akla gelen klasik tarif ise etli nohut yemeği. Bol proteinli ve oldukça doyurucu olan bu yemek, suyuna ekmek banmak isteyeceklerinizden. Eğer et yemeyi pek tercih etmiyorsanız, nohut sayesinde kendisiyle barışabilirsiniz. İşte modası asla geçmeyecek olan etli nohut yemeği tarifi!

Etli Nohut Tarifi (videolu)
#7
Teremyağlı Etli Nohutlu Domatesli Nefis Kapama (videolu)

Etli, nohutlu, domatesli muhteşem bir kapama! Özellikle davet sofralarının gözdesi olacak, lezzetiyle alkışları toplayacak bir tariften bahsediyoruz. Mutfakta acemi olanların bile gönül rahatlığıyla hazırlayabileceği bu yemek, tek bir fırın kabında tüm akşam yemeğinin yükünü taşıyabilenlerden!

Teremyağlı Etli Nohutlu Domatesli Nefis Kapama (videolu) Tarifi
#8
Çıtır Yufkalı Tavuklu Nohut Salatası (Videolu)

Nohuttan başlangıç, atıştırmalık, ana yemek olur da salata olmaz mı! Çıtır çıtır lezzetiyle, gün sofralarına çok yakışacak bir önerimiz var: Yufkalı tavuklu nohut salatası. Bol malzemeli oluşuyla doyurucu bir salata olan bu tarif, farklı lezzetiyle herkesi büyüleyebilir. Nasıl yapıldığını merak edenleri, şöyle alalım...

Çıtır Yufkalı Tavuklu Nohut Salatası (Videolu) Tarifi
#9
Nohutlu Mantı Yemeği (videolu)

Nohutu, mantılarınızın lezzetine lezzet katacak, tarifinizi ekstra nefis kılacak bir malzeme olarak kullanmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken, klasik mantı yapılışına bir de nohutu eklemek. Her kaşığa bol malzeme gelen, doyuruculuk konusunda bir numara olan nohutlu mantı yemeği için buyurun!

Nohutlu Mantı Yemeği (videolu) Tarifi
#10
Nefis Nohut Salatası Tarifi

Haşlanmış nohuttan ne yapılır? dedik geldik listemizin sonuna. Bu kez de nohut salatasını ferahlatan mini mini kaselere paylaştırdık! Ana yemeğin, hamur işlerinin yanına veya diyet öğünü olarak zevkle tercih edebileceğiniz bu salata tam bir lif kaynağı! İçinizi serinletecek nefis nohut salatasının kolay hazırlanışı...

Nefis Nohut Salatası Tarifi
Nohut Yemekleri: Bereketli, Doyurucu ve Sağlıklı 10 Tarif 27.05.2019 tarihinde yayınladı.