428

kişinin defterinde

Lezzetli Domates Sosu Tarifi (videolu)

0 puan, ortalama: 0,00 0 puan, ortalama: 0,00 0 puan, ortalama: 0,00 0 puan, ortalama: 0,00 0 puan, ortalama: 0,00 (0 oy, ortalama: 0,00 / 5)
Kaç Kişilik: 12-14
Pişirme: 35dk

Lezzetli Domates Sosu Tarifi (videolu) İçin Malzemeler

 • Bir miktar armut domates
 • Tuz
 • Su
 • Kavanoz

Lezzetli Domates Sosu Tarifi (videolu) Yapılışı

Saniye Annemiz kış hazırlıklarına devam ediyor. Bugün günlerden Lezzetli Domates sosu. Hem makarnalar için eşsiz lezzet hem de yemeklerinizin tadına tat katacak olan bu tarifi muhakkak deneyin.

 1. Domateslerin kabuklarının çabuk soyulması için, üzerine çok derin olmamak şartıyla çizik atıp bir dakika kadar sıcak suda kaynatalım.
 2. Sudan çıkan domatesler soğuduğunda kabuklarını soyalım.
 3. Soğuyan domatesleri robotta iyice çekelim.
 4. Çekilmiş olan domatesleri süzgeçte elimizle hafif bastırarak ezelim ki çekirdekleri varsa çıksın ve pürüzsüz bir salça olsun.
 5. Süzgeçten ve robottan geçmiş olan domateslerin içerisine tuzunu attıktan sonra iyice karıştırıp kavanozlara doldurabiliriz.
 6. Yıkanan kavanozları kapakları ile birlikte kaynatalım. Yıkanıp kaynayan kavanozda hiç mikrop olmaz gönül rahatlığıyla ile yiyebilirsiniz. Ufak bir ayrıntı daha var sevgili takipçiler: Kavanoz kapağınızı her sene değiştirirseniz rahat edersiniz, kavanozlar hava almaz ve hava almadığı için de bozulma yapmaz.
 7. Tuzlanan ve işlemlerden geçen domatesi kavanozlara dolduralım. Makarnalar ve yemekleriniz için hazır olan, kavanoz içerisindeki havayı çıkardıktan sonra kapağı ile sımsıkı kapatalım.
 8. Saniye Annemiz kaynatma için teneke tercih etti. Bir büyük teneke 6 adet kavanoz aldı. Üzerini 2 parmak geçecek kadar su koyalım.
 9. Kavanozları kaynamaya başladıktan sonra 30-35 dakika daha kaynatalım. Kaynayan kavanozları tenekeden çıkardıktan sonra ağzı kontrol edilir ve ters çevrilir.
 10. Soğuyana kadar böyle duran kavanozlar soğuduktan sonra ağzı yukarı gelecek şekilde serin yerde saklanır. Afiyet Olsun…

Lezzetli Domates Sosu Tarifi (videolu)

Lezzetli Domates Sosu Tarifi (videolu)

  Bu tarifi yaptınız mı? Fotoğraflarını gönderin.