Galeta Unu ile Fark Yaratan 32 Tarif

3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Galeta Unu ile Fark Yaratan 32 Tarif Tarifi

Onunla yapılan kızartmalara çıtırlık katan, köftelerin sulanıp dağılmasına engel olan malzememiz: Galeta unu! Şinitzelin çıtırlığının, anne köftelerinin kıvamının sorumlusu galeta unu, Kıbrıs tatlısının da ana malzemesidir aynı zamanda…

Galeta unu ile tarifler hazırlamak için en doğru adrestesiniz! Mutfağınızda galeta ununu daha fazla kullanmak isterseniz, çok beğeneceğiniz bir liste hazırladık. Listede tatlısından, ana yemeğe ve atıştırmalıklara kadar galeta unlu tariflerden 32 lezzet sizi bekliyor.

Listede bonus olarak “galeta unu nasıl yapılır?” tarifi var.

#1
Kıbrıs Tatlısı Tarifi Videosu

Galeta unu nerelerde kullanılır? sorusuna tatlı bir yanıt almak sizin için ilginç olabilir. Nefis Yemek Tarifleri'nin defterlerde en çok yer alan bu tarifini defalarca kişinin denediğini söylemekte yarar var. Denedikten sonra misafir sofralarınızın baş köşesinde hep yerini alacak tarifiyle Kıbrıs tatlısı için buraya tıklayınız.

#2
Nefis Anne Köftesi

Ne yapılacağına karar verilemeyen günlerin nefis menüsü, çocukların çok sevdiği lezzetiyle köfte patates! Dağılmayan, kızarırken suyunu salmayan kıvamının arkasında ise tabi ki galeta unu var. Püf noktasına dikkat ettiğinizde kolayca leziz köfteler yapabileceğiniz tarifine tıklayınız.

Tarif için: Nefis Anne Köftesi

Nefis Anne Köftesi Tarifi
#3
Lokanta Usulü İzmir Köfte

Çıtır çıtır köfteler kadar fırına atılan İzmir köftenin de lezzet sırlarından biri galeta unu! Parmak şekli vererek patates, domates ve biberle fırına atınca yemesi çok lezzetli olur. Daha önce zaten yapmış olsa bile bir de bu tarifini denemek isteyen herkesi yapılışına bekliyoruz.

Lokanta Usulü İzmir Köfte Tarifi
#4
Kaşarlı Tavuk Köfte Tarifi

İçi kaşarla kapatılan leziz tavuk kıymasından köfteler çıtırlığını galeta ununa borçlu! Mis gibi bir lezzet ve epey de ekonomik oluyor. Tarifine ulaşmak için tek tık yeterli!

Kaşarlı Tavuk Köfte Tarifi
#5
Bol Garnitürlü Çanak Köfte

Harcında galeta unu olan köftelere, çanak şeklini verdikten sonra bolca garnitürle doldurabilirsiniz. Yapımı da anlatımı kadar kolay, eriyen kaşarlarıyla harika görünen bu tarif için buraya tıklayınız.

Bol Garnitürlü Çanak Köfte Tarifi
#6
Tavuk Şinitzel Tarifi

Dışı çıtır, içi yumuşacık tavuk şinitzel yapıyoruz. Çıtırlığı için galeta unu kullanılan bu nefis yemeğin böyle altın sarısı olması ise zerdeçalden kaynaklı! Epey merak ettirdiğimiz tarifi için buraya bakabilirsiniz.

Tavuk Şinitzel Tarifi
#7
Nefis Patates Köftesi (Muhteşem Bir Lezzet)

Nar gibi kızarmış içi yumuşacık, leziz patates köftesi tarifi! Harcında bolca galeta unu olduğu için ayrıca başka bir malzemeye bulamaya gerek duymayacağınız bu tarifi tüm ailenizle paylaşmak isteyeceksiniz.

Nefis Patates Köftesi (Muhteşem Bir Lezzet) Tarifi
#8
Kadınbudu Köfte

Galeta unu hangi yemeklerde kullanılır? derken akıllara birden kadın budu köfte gelir. Haşlanmış pirinçli ve kıymalı değişik lezzetiyle yapımını daha önce evde denemeyen herkese tavsiye edeceğimiz tarifine buyurun!

Tarif için: Kadınbudu Köfte

Kadınbudu Köfte Tarifi
#9
Popeyes Çıtır Tavuk Tarifi (videolu)

Fast food restaurantlardaki tadını aratmayacak çıtır tavuk tarifi! Terbiyelendikten sonra bir süre kadar buzdolabında bekletilirse daha kesin sonuçlar alabileceğiniz bu tavuğun çıtırlığında galeta ununun katkısı büyük! Denemek isteyenler tarifi için buraya tıklayabilir.

Popeyes Çıtır Tavuk Tarifi (videolu)
#10
321 Poğaça Tarifi

Galeta unu tarifleri arasında poğaça yapımı olması kesin gerekli. Mayalama gerekmeden kabartma tozu ile yapılan, yuvarlandıktan sonra galeta ununa bulanan lezzetiyle 3-2-1 poğaça!

Tarif için: 321 Poğaça Tarifi

321 Poğaça Tarifi
#11
Karnabahar Kroket

Haşlandıktan sonra ezilerek harç yapılan karnabaharları kızartmak için en iyi seçenek, galeta unu olabilir. Kroket tariflerinin vazgeçilmez malzemesi galeta ununun burada baş rol aldığı tarifi için tıklayınız!

Tarif için: Karnabahar Kroket

Karnabahar Kroket Tarifi
#12
Çıtır Soğan Halkası

Maden suyuyla hazırlanmış unlu harcın soğan halkalarına lezzet kattığı bir tarifi var. Bu tarifin fast food lezzetinde olmasını isterseniz ise kızartmadan önce galeta ununa bulamanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Çıtır Soğan Halkası Tarifi
#13
Karnabahar Köftesi

Galeta unu ile yapılan yemeklerden karnabahar köftesi! Leziz olduğu kadar bereketli de olan bu tarif sayesinde küçük bir karnabaharla onlarca köfte hazırlayabilirsiniz. Et tüketmeyenlere özel bir köfte tarifi olan karnabar köftesi tarifine buradan bakabilirsiniz.

Tarif için: Karnabahar Köftesi

Karnabahar Köftesi Tarifi
#14
Kaşarlı Kırmızı Biber Pane

İster kahvaltılık ister atıştırmalık, çok leziz tarifiyle kırmızı biber pane yapımı! Közlenmiş kapya biberlerin kaşar ile doldurulduktan sonra galeta unu ile kızartılmasıyla bu çıtır paneler elde ediliyor. Doyum olmaz tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaşarlı Kırmızı Biber Pane Tarifi
#15
Kahvaltılık Kaşar Dolgulu Bayat Ekmek Topları

Galeta unu ile ne yapılabilir? diye düşünürken leziz bir kahvaltılık yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Sanki kaşarlı bayat ekmek köftesi tadını andıran lezzetiyle bu atıştırmalıklar favori tariflerinizden biri olmaya aday!

Kahvaltılık Kaşar Dolgulu Bayat Ekmek Topları Tarifi
#16
Havuçlu Patatesli Kroket

Haşlanmış patatesler, bol baharat ve havucun lezzet ortaklığı ile çok vakit harcamadan leziz kroketler yapabilirsiniz. Listede daha önce karnabaharla yapılan tarifine yer verdiğimiz bu lezzetin patates ve havuçla yapımı için tıklayınız.

Havuçlu Patatesli Kroket Tarifi
#17
Kıymalı Çin Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır?

Galeta unuyla yapılan tariflerden börek tarifi verme zamanı! Dünyanın uzak mutfaklarından Türk Mutfağına kadar girmiş tarifiyle Çin böreği epey leziz ve doyurucu bir tariftir. Denemek isteyenler için yapımı burada!

Kıymalı Çin Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır?
#18
Çıtır Patlıcan Küpleri

Patlıcan kızartmasının yoğurtlandığı lezzetleri dışında bir de böyle çıtır çıtır olan tarifleri de var. Galeta unu ve yumurtaya bulanarak kızartılan bu tarifi denemeden önce tarif defterlerinize kaydetmeyi unutmayın!

Çıtır Patlıcan Küpleri Tarifi
#19
Fırında Çöp Şişte Tavuk Şinitzel

Galeta unlu yemek tariflerinde sıra geldi hafif bir şinitzel tarifine! Sosu sayesinde bu kadar yumuşak olan ve ufak püf noktalarıyla dilediğiniz tadı kolayca yakalayabileceğiniz bu tarifi için tıklayınız.

Fırında Çöp Şişte Tavuk Şinitzel Tarifi
#20
Pratik Kahvaltı Böreği (Pizza Tadında) (videolu)

Galeta unuyla yapılan yemekler kadar doyurucu bi börek tarifi veriyoruz. Her bir yufkanın 4 eşit parçaya bölünüp bol iç harçla sarılmasıyla bu nefis börekler elde edilir. Ardından galeta ununa bulanarak kızaran bu lezzet istediğiniz çıtırlığa ulaşmış olur.

Pratik Kahvaltı Böreği (Pizza Tadında) (videolu) Tarifi
#21
Patates Kroket Tarifi

Binlerce kişinin tarif defterindeki bir tarifle listedeyiz. Çocuk, büyük herkesin çok sevdiği patates kroketlerin de kızarmadan önceki çıtırlık sırrı tabi ki galeta unu! Kesin sizin de sofranızda yer almasını isteyeceğiniz tarifi ile patates kroket videosuna buyurun!

Patates Kroket Tarifi
#22
Avcı Böreği Yapılışı (videolu)

Galeta unu ile yapılan tariflerden, bulgurlu kıymalı harcıyla diğer böreklerden epey ayrılan bir lezzet: Avcı böreği! Daha önce bir yerlerde deneyip evde yapmaya hiç cesaret edemediyseniz, kolları sıvama zamanı. Avcı böreği videolu tarifi burada!

Avcı Böreği Yapılışı (videolu) Tarifi
#23
Şişte Milföylü Köfte (Yoğurt Yatağında)

Milföye sarılan köftelerin top top kalması için harcına galeta unu eklemek iyi bir fikir aslında! Güzel sunumu ile tam da davet sofranıza layık bu tarif için buraya bakabilirsiniz.

Şişte Milföylü Köfte (Yoğurt Yatağında) Tarifi
#24
Çıtır Çıtır Mantar Kızartması

Çıtır olmasını istediğiniz tüm sebzeleri galeta ununa bulayabilirsiniz. Galeta unlu ve bir o kadar da çıtır olan mantar kızartması tüm diğer tariflerde olduğu gibi epey çıtır ve leziz bir tarifiyle burada!

Çıtır Çıtır Mantar Kızartması Tarifi
#25
Burgu Pane

Şimdi size kahvaltılarınıza farklı çeşit katabileceğiniz bir tarif veriyoruz. Burgu peynirin un-yumurta-galeta unu sıralamasıyla kızartıldığı tarifini denedikten sonra kahvaltılarınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz.

Tarif için: Burgu Pane

Burgu Pane Tarifi
#26
Tavuk Şinitzel (Terbiyeli)

Galeta unlu yemeklerden şinitzelin bu kez de terbiye edilerek kızartıldığı bir tarifine sıra geldi. Bu tarifiyle sıradan yapım şeklinin dışına çıkan bu lezzeti için tıklayınız.

Tavuk Şinitzel (Terbiyeli) Tarifi
#27
Kadın Budu Köfte

Kadın budu köfte galeta unu ile kızartılmasaydı bu kadar leziz olmayabilirdi. Köfte lezzetini pirinçle buluşturan Türk Mutfağının farklı yemeği, kadın budu köfte tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Tarif için: Kadın Budu Köfte

Kadın Budu Köfte Tarifi
#28
Galeta Unlu Muska Börek

Dilediğiniz iç harçla hemencecik sarıp galeta unuyla kızartabileceğiniz bu böreği, videolu tarifinde patatesle yaptık. Damaklarda çok güzel tat bırakan lezzeti ile muska böreği yapılışı için tıklayınız.

Galeta Unlu Muska Börek Tarifi
#29
Karnabahar Kızartması

Galeta unuyla çıtır çıtır kızartılan sebzelerden sıra karnabahar kızartmasında! Hazır bol zamanındayken, karnabarı çok sevmeyenlere bile kendini sevdirecek tarifine buradan bakabilirsiniz.

Karnabahar Kızartması Tarifi
#30
Galeta Unlu Çıtır Tavuk

İster fırında isterseniz de tavada kızartarak yapabileceğiniz bir tarifle çıtır tavuk yapmaya ne dersiniz? Aynen dışarıda yediğiniz kadar leziz hatta çok daha sağlıklı ve ekonomik bir tarifini sizler için burada paylaşıyoruz.

Galeta Unlu Çıtır Tavuk Tarifi
#31
Galeta Unlu Poğaça (videolu)

Patates, ıspanak, kıyma istediğiniz iç harçtan hazırlanabilecek galeta unlu poğaça! Maya yerine kabartma tozu kullanılan hamuru ile kolayca yoğurup şekil vereceğiniz bir tarifi var. Galeta unlu poğaça yapımı için buraya tıklayınız!

Galeta Unlu Poğaça (videolu) Tarifi
#32
Ev Yapımı Galeta Unu

Galeta unu nasıl yapılır? Akıllara tahıldan üretiliyor gibi gelse de galeta unu aslında kurutulmuş ve öğütülmüş ekmek demektir. Köftelere eklendiğinde köftenin suyunu çekmesi veya kızartmalara çıtırlık vermesi de ekmek oluşundan kaynaklı. Böyle leziz bir malzemeyi evde yapmak isterseniz, bayat ekmekleri değerlendirebileceğiniz tarifine listemizden ulaşabilirsiniz.

Ev Yapımı Galeta Unu Tarifi
Galeta unu evde yapılması basit olan ürünlerdendir. Hazırlandıktan sonra ağzı sıkıca kapalı bir kavanozda, buzlukta aylarca saklanabilir. Böylece hem bayat ekmekleriniz değerlenmiş olur, hem de her ihtiyacınız olduğunda elinizin altında hazır olur.

Galeta ununun kullanıldığı tariflere geçmeden önce galeta unu nedir? öğrenmiş olduk. Galeta unu dışının çıtır olmasını istediğiniz her tür kızartmada kullanılabilir. Patlıcan, karnabahar, patates galeta unuyla hazırlandığı ayrı bir leziz olur. Poğaça ve kurabiye hamurlarına eklendiğinde hazırlanan hamur işlerine kıyır kıyır bir tat verir. Kısacası galeta unu ile ne yapılır? diye soranlar için hazırlanmış onlarca tarifi var.

Aşurelik Buğday ile En Leziz 25 Tarif

Mısır Unu ile Hazırlanan En Leziz 36 Tarif

Bebe Bisküvili Tatlı Tarifleri: En Pratik 22 Çeşit

Yaprak, Çekirdekli, Susamlı Galeta Kaç Kalori?

Ekmeklik Un Çeşitleri ile Karışım Nasıl Hazırlanır?

Galeta Unu ile Fark Yaratan 32 Tarif 10.01.2020 tarihinde yayınladı.