Beyaz Lahana Tarifleri 33 Farklı Lezzet

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Beyaz Lahana Tarifleri 33 Farklı Lezzet Tarifi

Kış gelince sofralarımıza kar kadar beyaz bir sebzeyi de getirir: Beyaz lahana! Faydalarıyla, ufak bir lahanadan koca tencere yemek çıkartan bereketiyle ve tadıyla lahana genelde sevilen bir sebzedir. Bizim mutfağımızda da beyaz lahana sarması tarifi ile çok tutulur. Belki de bu sebeptendir ki etli, kıymalı, zeytinyağlı ve fırında lahana sarması çeşitleri türetilmiştir.

Biraz da geçelim beyaz lahana dolması dışında lahana ile yapılan tariflere! Bizler hazır bol zamanındayken beyaz lahana ile yapılan yemekler ve aperitiflere yer verdiğimiz güzel bir liste hazırladık. Listemizde beyaz lahana turşusundan tutun da lahana sarmasının çeşit çeşit yapılan tariflerine kadar bir çok lezzeti bir arada bulabileceksiniz. Farklı lezzette beyaz lahana çorbaları ve lahana salatalarına yer verdiğimiz listemizin, aynen dolma tadında iç pilavıyla yapılan fırında lahana dolusu ve kapuska tarifleri ise favori yemeklerinden olabilir.

Öyleyse geçelim beyaz lahana ile ne yapılır? Merakını dindirecek birbirinden lezzetli 33 tarifi incelemeye…

Lahanalar alındı ve mutfağa geçildiyse tariflere başlıyor!

#1
Kıymalı Lahana Sarması Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Lahana sarması çeşitleri, sadece malzeme farkıyla değil bir de şekilden şekle sokulduğu tarifleriyle yapılır. Muska şeklinde sarılan kıymalı lahana sarması da tam o tariflerden biri! Bu sefer görünümüyle bilinenin dışına çıkmak isteyen herkes bu tarifte buluşuyor.

#2
Lahana Salatası Tarifi Videosu

Rendelenmiş havuç, ince kıyılmış lahanalar ve mısırla hazırlanan, ister meze ister salata yerine sofralarda yerini alan bir tarif! Lahana salatasının videolu anlatımı için buraya tıklayınız.

Lahana Salatası Tarifi Videosu
#3
Biberli Havuçlu Lahana Turşusu Tarifi Videosu

Beyaz lahana kar gibi rengiyle havuç, biber gibi sebzelerin yanında çok güzel durur. Bu lezzet ve renk uyumundan olsa gerek bu üçlüyle kurulan turşu kavanozları inanılmaz iştah açıcı olur. Tam tutan, yumuşamayan tarifiyle karışık lahana turşusu tarifi için buraya!

Biberli Havuçlu Lahana Turşusu Tarifi Videosu
#4
Etli Lahana Sarması Tarifi

Lahana sarmasının en güzel iç harçlarından etli lahana sarması! Yemesi leziz, sunumu güzel bu tarifinde, üzerine yoğurt döküp kızgın yağ gezdirdik. Lezzetli bir sunum önerisiyle etli lahana sarması tarifine tıklayınız.

Etli Lahana Sarması Tarifi
#5
Lahana Sarmak Böyle Çok Kolay

Lahana sarmasına bayılıyorsunuz ama koca lahanayı haşlamak gözünüzde büyüyorsa pratik bir yöntemle listedeyiz. Göbeği çıkarılan bütün lahananın tek parça halinde kaynatıldığı püf noktasıyla artık sarma yapması çok kolay!

Lahana Sarmak Böyle Çok Kolay Tarifi
#6
Pratik Lahana Dolması

Beyaz lahana sevgisi herkese pratik yollar aratmış diyeceğiniz bir tarifle devam ediyoruz. Kase içerisine serilen lahanaların bol bol doldurulup pişirildiği pratik lahana dolması tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Pratik Lahana Dolması Tarifi
#7
Zeytinyağlı Lahana Dolması

Bu sefer lahanayı zeytinyağlı iç harçla sardığımız yaprak sarma kadar başarılı bir tarifini veriyoruz. Bol limonlu, leziz tarifi inceledikten sonra tarif defterlerinize kaydetmeyi unutmayın!

Zeytinyağlı Lahana Dolması Tarifi
#8
Olağan Üstü Lezzetiyle Lahana Köftesi

Sarması, kapuskası, salatası derken lahananın köftesini yapmasak listede bir şeyler eksik kalırdı. Hazırlanan sebze köftelerinin kızartılarak servis edildiği lahana köftesi tarifi burada!

Olağan Üstü Lezzetiyle Lahana Köftesi Tarifi
#9
Lahana Sarması

Bu sefer ki lahana sarmasının kendine has farklılığını merak ettiyseniz düdüklü tencerede piştiğini hemen belirtelim. Sardıktan sonra pişirme süresi 10 dakika olan nefis tarifine buradan bakabilirsiniz.

Tarif için: Lahana Sarması

Lahana Sarması Tarifi
#10
Etli Karışık Lahana Sarması Yapılışı

Tabakta yan yana yeşil beyaz görünen bu lezzetli sarmalar kara lahana ve beyaz lahana yapraklarıyla hazırlandı. İçerisine bu kez kıyma yerine pişmiş kuşbaşı et koyulan tarifi, denemek isteyenleri mutfağa davet ediyoruz.

Etli Karışık Lahana Sarması Yapılışı Tarifi
#11
Leziz Beyaz Lahana Çorbası

Beyaz lahananın ödem attırıcı etkisi bilindiğinden beri bol sıvı ihtiyacını da karşılayan çorbaları diyet listelerinin aranan tarifi oldu. Leziz ve sağlıklı beyaz lahana çorbası tarifi arayanlara göre bir tarif için buraya mutlaka bakmalısınız.

Leziz Beyaz Lahana Çorbası Tarifi
#12
Gül Şeklinde Etli Lahana Sarması

Listeye başlarken farklı şekillerde lahana sarmalarının yer bulacağından bahsetmiştik. Gül gibi sarılan tarifiyle görsel şölen yaşatan etli lahana sarması sizi de şaşırttıysa tarifine buyurun!

Gül Şeklinde Etli Lahana Sarması Tarifi
#13
Kıymalı Çin Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır?

Farklı diyarlardan mutfaklarımıza girmiş Çin Böreğini denemek için illa ki Uzak Doğu restaurantlarına gitmek gerekmez. İç harcında beyaz lahananın olduğu Çin Böreğini evde yapmak isterseniz sizi tarifine bekleriz.

Kıymalı Çin Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır?
#14
Fincan Dolması

Kase ile yapılan dolmalar güzel ama porsiyonlar biraz daha küçük olsun derseniz fincan dolması tarifi burada! Beyaz lahana sarmasının çok lezzetli bir tarifi olduğunu ise söylemeye gerek yok.

Tarif için: Fincan Dolması

Fincan Dolması Tarifi
#15
Lahana Sarması

Anneannesi zamanında, sarmaların ekşi lahana turşusu ile yapıldığını hatırlatan bir yazıyla tarife başlayan yazarımızın verdiği bilgi epey enteresan geldi. Her ne kadar tarifte turşu kullanılmasa da eski yemekleri yad ettiğimiz bu tarif için tıklayınız.

Tarif için: Lahana Sarması

Lahana Sarması Tarifi
#16
Bulgurlu Lahana Köftesi

Lahana sevmeyenlere içinde lahana olduğunu dahi fark ettirmeyecek kadar başarılı bir tarife geldi sıra! İnce bulgur eklenen iç harcıyla lahana köftesi tarifine buradan bakabilirsiniz.

Bulgurlu Lahana Köftesi Tarifi
#17
Lahana Dolusu

Beyaz lahana yemekleri içinde 2019 yılına damga vurmuş lezzetlerden lahana dolusu tarifi var. İçinde bulunduğumuz yılda bir çok kez tarif defterinde kaydedilen bu tarif sizin de defterinizde mutlaka bulunsun.

Tarif için: Lahana Dolusu

Lahana Dolusu Tarifi
#18
Tavuklu Kapuska Yemeği

Kapuska yemeği sağlıklı ve leziz olsa da çok doyurucu olmayan bir yemektir. Dilerseniz tavuk ilavesiyle doyuruculuğunu artırabileceğiniz harika tarifi için tıklayabilirsiniz.

Tavuklu Kapuska Yemeği Tarifi
#19
Fırında Tereyağlı Lahana Sarması

Tencere veya düdüklüde hazırlanan tariflerinden sonra fırında mis gibi tereyağ ile pişen sarma tarifi sizin için bir hayli ilginç olabilir. Evde lahana varsa mutfağa doğru yol alacağınız nefis tarifi için buraya bakınız.

Fırında Tereyağlı Lahana Sarması Tarifi
#20
Etsiz Kapuska Yemeği (Videolu)

Kışın sağlıklı sebzesi lahananın sarması kadar yemeği de lezzetli olur. Beyaz lahana yemek tarifi dendiği zaman kapuskanın tabaktaki nefis görüntüsü aklınıza geliyorsa tarifini hemen burada paylaşıyoruz.

Etsiz Kapuska Yemeği (Videolu) Tarifi
#21
Kırmızı Ve Beyaz Lahana Mezesi

Beyaz ve kırmızı lahananın renk uyumunun meze tabağına yansıdığı nefis bir beyaz lahana tarifi var. Mayonezli sevilen tarifi ile yapımı kolay bir salata arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Kırmızı Ve Beyaz Lahana Mezesi Tarifi
#22
Coleslaw Salata (Yok böyle bir lezzet)

Fast food restaurantlarda tavuğa eşlik eden bu salatayı herkesin çok sevdiği malum. Hazır kış gelmişken ve lahana bolken kalabalık misafir sofralarına koyacağınız kadar bereketli tarifi ile Coleslaw Salataya buyurun!

Coleslaw Salata (Yok böyle bir lezzet) Tarifi
#23
Zeytinyağlı Lahana Sarması

Zeytinyağlı lahana sarması tarifleri arasında iç harcını hazırlarken bol soğan kavurup pişirilen bir tarifine yer ayırdık. Seveceğiniz lezzetiyle klasik bir tarif zeytinyağlı lahana sarması için tıklayınız.

Zeytinyağlı Lahana Sarması Tarifi
#24
Etli Kapuska Yemeği

Beyaz lahana ile yapılan yemek çeşitleri kuzu etiyle pişirilen nefis bir tarife sahip! Doyurucu, sağlıklı, lezzetli ve pratik bi tarifiyle yapanların ve yiyenlerin çok seveceği garanti bir yemek.

Etli Kapuska Yemeği Tarifi
#25
Etli Lahana Sarması Tarifi

Etli lahana sarmasının yörelere göre değişen tarifleri arasında iç harcına sarımsak, limon ve kuru nane eklenen bu tarifini çok seveceksiniz. Etli lahana sarması sevenlerin bir de bu tarifle denemelerini ısrarla tavsiye ederiz.

Etli Lahana Sarması Tarifi
#26
Lahana Kavurması Tarifi

Beyaz lahananın pirinç ve havuç eşliğinde zeytinyağı ile kavrulan bu yemeğini çok beğeneceksiniz. Beyaz lahana ile ne yapabilirim? sorusuna sağlıklı bu tarifle çözüm bulabilirsiniz.

Lahana Kavurması Tarifi
#27
“Vinegret” Salatası

Haşlanmış patates, havuç, kırmızı pancar ve lahanayla tam bir kış salatası: Vinegret! Tabi ki kışı ve soğuğuyla meşhur Rusya'dan, mutfaklarımıza konuk alan tadıyla sizleri bekliyor.

“Vinegret” Salatası Tarifi
#28
Beyaz Lahana Çorbası

Beyaz lahanadan yapılan yemekler kadar çok sevilen bir de çorba tarifi var. Tam mevsimiyken, hastalıklara karşı koruyan ve zayıflamaya yardımcı bu lezzetli çorbaya sizlerde sofralarınızda mutlaka yer açın!

Beyaz Lahana Çorbası Tarifi
#29
Lahanalı Börek

İç harcının kavrulmuş lahana ile hazırlandığı hazır yufkadan börek tarifi! Farklı sebzeler ve peynirlerle yaptığınız kol böreğini bir de lahana ile denemek için güzel bir fırsat olabilir.

Tarif için: Lahanalı Börek

Lahanalı Börek Tarifi
#30
Beyaz Lahana Yemeği

Beyaz lahana yemeği nasıl yapılır? diyenlere lezzetli ve sağlıklı bir tarif vermenin tam zamanı! Beyaz lahana sarması kadar seveceğiniz tarifiyle beyaz lahana yemeği tarifi için buraya bakabilirsiniz.

Beyaz Lahana Yemeği Tarifi
#31
Beyaz Lahana Turşusu

Beyaz lahana turşusu sevenler toplanın! Kurduktan sonra 3-4 güne kadar hazır olabilecek nefis bir tarif veriyoruz. İçerdiği faydalı probiyotiklerle her mutfakta kurulması gereken beyaz lahana turşusu yapımı için tıklayınız.

Beyaz Lahana Turşusu Tarifi
#32
Beyaz Lahana Salatası Yapımı

İnce kıyılmış lahanalara, havuç ve yoğurdun nefis tadının eşlik ettiği lezzetli beyaz lahana salatası! Yiyenlerin damaklarında nefis tatlar bırakacak tarifiyle sizleri mutfağa davet ediyor.

Beyaz Lahana Salatası Yapımı Tarifi
#33
Beyaz Lahana Sarması Tarifi

Üzerine dökülen mis gibi salçalı sosla yiyenlerin gönlünde taht kuracak bir tarifle listenin sonuna geldik. Damak tadınıza en çok uyan tarifi seçerek deneyebileceğiniz lahana sarmaları içerisinden bu tarifi denemek isterseniz tıklayın.

Beyaz Lahana Sarması Tarifi
Bu kadar bahsettiğimiz beyaz lahana sarması veya yine farklı farklı yapımlarıyla beyaz lahana salatası tariflerini herkes çok sevse de beyaz lahananın diyet yapanların gönlünde ayrı bir yeri vardır. Detoks içeceği ve kürlerin bazen esas malzemesi olan beyaz lahana yemekleri ile de formuna dikkat edenlerin tercih ettiği düşük kalorili yiyeceklerden olmayı başarır.

Bu arada listemize dünya mutfağından da iki salata tarifini listemize almayı ihmal etmedik: Coleslaw (koslov) salata ve vinegret salata! KFC'nin menüsünde yer aldığı için bizlerin de mutfaklarına giren  Coleslaw salata, tavuklu yemeklerin yanına çok ama çok yakışıyor. Vinegret salataya ise beyaz lahana ve bir çok sebzeden oluşan tam bir kış salatası diyebiliriz.

 

Resimli 30 Değişik Pazı Yemeği Tarifi

Etli, Zeytinyağlı Karışık Sarma Tarifleri

Düşük Kalorili Antioksidan Beyaz Lahana Faydaları

Lahana Sarması Yanında İyi Gidecek 10 Videolu Tarif

Lahana Suyu Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Ne İşe Yarar?

Beyaz Lahana Tarifleri 33 Farklı Lezzet 26.12.2019 tarihinde yayınladı.